ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 16:16

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm, sqaron reciprocitetin pasojat e taksës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...
BalkanWeb | 01-Apr-2020 15:45
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Albin Kurti thekson se ...

“Jo më barriera mes Kosovës dhe Serbisë”, Albin Kurti reagon për vendimin e bujshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...
Telegraf | 01-Apr-2020 16:12
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, reagon lidhur me vendimin e tij për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe për të vendosur reciprocitetin. Në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, Albin Kurti thekson ...

SHBA “shuplakë” Kurtit: Kosova duhet t’i heqë të gjitha tarifat, jo reciprocitet ndaj mallrave serbe
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...
GazetaTema | 01-Apr-2020 14:24
Shtetet e Bashkuara, përmes ambasadës së tyre në Prishtinë, thanë se kundërshtojnë masat e reciprocitetit, që u ka vënë Qeveria në detyrë e Kosovës mallrave nga Serbia. Nga 1 prilli, Qeveria në detyrë e Kosovës ka hequr ...

PDK ka dhjetë pyetje për Kurtin, thotë se mashtroi për reciprocitetin
Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për medie ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për aplikimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se kryeministri në detyrë ka ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 16:27
Partia Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për medie ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për aplikimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, duke thënë se kryeministri në detyrë ka ...

SHBA kundërshton reciprocitetin: Heqje e plotë e taksës!
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...
VizionPlus | 01-Apr-2020 14:57
Që nga dita e sotme ka hyre në fuqi vendimi i qeverisë se Kosovës për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, duke aplikuar masën e reciprocitetit me Beogradin. Kryeministri në ...

Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë – zhdoganohen 16 kamionë me mallra, 1 maune kthehet mbrapa
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë nga ana e Kosovës, janë 16 kamionë me mallra që janë zhdoganuar me procedurë të rregullt, kurse një maune është kthyer mbrapa. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i ...

Grenell mbështet deklaratën e ambasadës amerikane kundër reciprocitetit me Serbinë
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:57
Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell, ka përkrahur deklaratën e ambasadës amerikane në Kosovë lidhur me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Grenell ka shpërndarë në ...

Reagimet pro dhe kundër vendosjes së reciprocitetit tregtar me Serbinë
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:20
Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës dhe zëvendësimin e saj me masën graduale të reciprocitetit tregtar. Ky vendim do mbetet në ...

Kurti: Hyri në fuqi zëvendësimi i taksës me reciprocitet, vendimi ynë afirmon raportet e barabarta ndërshtetërore
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 15:07
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Kurti ka thënë se ...

Haradinaj: Reciprociteti ka ekzistuar qysh me vendimin për taksën, Albin Kurti po mashtron
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...
Telegrafi | 01-Apr-2020 14:51
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është vendosur taksa 100% për produktet serbe. Haradinaj përmes një postimi në Facebook është fokusuar te pikat 3 dhe 4 të ...

Ahmeti: Pas heqjes së taksës 100 për qind, Serbia po i mban të bllokuar në kufi kamionët nga Kosova
Kreshnik Ahmeti, shef i kabinetit të Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka thënë se Serbia që nga 30 marsi po i mban të bllokuar në kufi kamionët nga Kosova. “Përderisa Republika e Kosovës e ka ...
Klan Kosova | 01-Apr-2020 16:59
Kreshnik Ahmeti, shef i kabinetit të Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka thënë se Serbia që nga 30 marsi po i mban të bllokuar në kufi kamionët nga Kosova. “Përderisa Republika e Kosovës e ka ...

Eskalon gjendja në kufi, bllokohen kamionët në të dyja anët
Disa nga kamionët me mallra serbe janë ndaluar të hyjnë në Kosovë për shkak të emërtimeve jokushtetuese ndaj shtetit të Kosovës. Nga Ministria e Jashtme thonë se Serbia po bllokon kamionët e Kosovës që nga 30 marsi. Pas ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 16:53
Disa nga kamionët me mallra serbe janë ndaluar të hyjnë në Kosovë për shkak të emërtimeve jokushtetuese ndaj shtetit të Kosovës. Nga Ministria e Jashtme thonë se Serbia po bllokon kamionët e Kosovës që nga 30 marsi. Pas ...

SHBA sërish kundër Albin Kurtit: Kundërshtojmë veprimet për reciprocitetin, jemi të qartë se taksa duhet të hiqet
Pas vendimit më të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti, për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, ka reaguar ambasada amerikane. Në një deklaratë për mediat thuhet se, SHB-’ja ka qenë e ...
RTSH | 01-Apr-2020 16:50
Pas vendimit më të fundit të qeverisë në detyrë, drejtuar nga Albin Kurti, për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë, ka reaguar ambasada amerikane. Në një deklaratë për mediat thuhet se, SHB-’ja ka qenë e ...

Reagon Haradinaj: Kurti po ju mashtron, reciprociteti ishte në vendimin për taksën
Pas heqjes së taksës nga Qeveria në detyrë e Kosovës dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është ...
Shenja | 01-Apr-2020 16:42
Pas heqjes së taksës nga Qeveria në detyrë e Kosovës dhe vendosjes së reciprocitetit, kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka publikuar vendimin e datës 21 nëntor të vitit 2018, kur është ...

Eskalon gjendja në kufi, bllokohen kamionët në të dyja anët
Disa nga kamionët me mallra serbe janë ndaluar të hyjnë në Kosovë për shkak të emërtimeve jokushtetuese ndaj shtetit të Kosovës. Nga Ministria e Jashtme thonë se Serbia po bllokon kamionët e Kosovës që nga 30 marsi. Pas ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 16:35
Disa nga kamionët me mallra serbe janë ndaluar të hyjnë në Kosovë për shkak të emërtimeve jokushtetuese ndaj shtetit të Kosovës. Nga Ministria e Jashtme thonë se Serbia po bllokon kamionët e Kosovës që nga 30 marsi. Pas ...

BE-së nuk i pengon reciprociteti, e quan të rëndësishëm vendimin e Kurtit per heqjen e tarifës
Vendimi i qeverisë në detyrë që nga sot të heq tarifën ndaj Serbisë për të filluar zbatimin gradual të reciprocitetit nuk po e shohin si masë penguese nga Zyra e BE-së në Kosovë. Në një përgjigje për Gazetën Express, ...
EkonomiaOnline | 01-Apr-2020 16:30
Vendimi i qeverisë në detyrë që nga sot të heq tarifën ndaj Serbisë për të filluar zbatimin gradual të reciprocitetit nuk po e shohin si masë penguese nga Zyra e BE-së në Kosovë. Në një përgjigje për Gazetën Express, ...

Reciprocitet, sepse barazi
Reciprocitet, sepse barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit, ...
Ina-Online | 01-Apr-2020 16:27
Reciprocitet, sepse barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit, ...

A është Amerika kundër RECIPROCITETIT apo kundër Albin Kurtit?
Kimete Berisha Se të jesh kundër Albin Kurtit ka logjikë dhe është krejt normale, ama të jesh kështu ashiqare kundër reciprocitetit, s’është ‘normale’, po është e frikshme. Lexo në fjalor kuptimin e fjalës ...
TetovaSot | 01-Apr-2020 16:27
Kimete Berisha Se të jesh kundër Albin Kurtit ka logjikë dhe është krejt normale, ama të jesh kështu ashiqare kundër reciprocitetit, s’është ‘normale’, po është e frikshme. Lexo në fjalor kuptimin e fjalës ...

BE’së nuk i pengon reciprociteti, e quan të rëndësishëm vendimin e Kurtit per heqjen e tarifës
Vendimi i qeverisë në detyrë që nga sot të heq tarifën ndaj Serbisë për të filluar zbatimin gradual të reciprocitetit nuk po e shohin si masë penguese nga Zyra e BE-së në Kosovë. Në një përgjigje për Gazetën Express, ...
Gazeta Express | 01-Apr-2020 16:24
Vendimi i qeverisë në detyrë që nga sot të heq tarifën ndaj Serbisë për të filluar zbatimin gradual të reciprocitetit nuk po e shohin si masë penguese nga Zyra e BE-së në Kosovë. Në një përgjigje për Gazetën Express, ...

Nis reprociteti në vend të taksës, SHBA dhe Kurti ndahen “me thikë”
Në ditën e parë të heqjes së taksës, SHBA u tregua sërish e ashpër me qeverinë “Kurti”, pasi kjo e fundit e kushtëzoi aktin në fjalë me reprocitetin. “Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha ...
Tesheshi | 01-Apr-2020 16:19
Në ditën e parë të heqjes së taksës, SHBA u tregua sërish e ashpër me qeverinë “Kurti”, pasi kjo e fundit e kushtëzoi aktin në fjalë me reprocitetin. “Shtetet e Bashkuara ishin të qarta se Kosova duhet të heqë të gjitha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved