ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/04/2020 08:34

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:24
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, Kurti të vendosë nëse do të punoj me ta apo jo…
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendësministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje.
Top Channel | 26-Mar-2020 10:08
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendësministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje.

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Albin Kurtit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 10:03
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...

Tërmkolli: Kurti përmendi gjakderdhje – ashtu si mësuesit e tij Qosja dhe Demaçi të etur për gjak shqiptarësh
Melihate Tërmkolli nga LDK-ja e ka cilësuar hakmarrje dhe të ulët veprimin e kryeministrit në detyrë Albin Kurti i cili mbrëmë ka liruar nga detya zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Ajo tha se egoja dhe etja e Kurtit ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 12:31
Melihate Tërmkolli nga LDK-ja e ka cilësuar hakmarrje dhe të ulët veprimin e kryeministrit në detyrë Albin Kurti i cili mbrëmë ka liruar nga detya zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Ajo tha se egoja dhe etja e Kurtit ...

Kurti s’do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 85 vota për. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...
Zeri | 26-Mar-2020 11:55
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti u rrëzua mbrëmë nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 85 vota për. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...

Tërmkolli: Kurti përmendi gjakderdhje – ashtu si mësuesit e tij Qosja dhe Demaçi të etur për gjak shqiptarësh
Melihate Tërmkolli nga LDK-ja e ka cilësuar hakmarrje dhe të ulët veprimin e kryeministrit në detyrë Albin Kurti i cili mbrëmë ka liruar nga detya zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Ajo tha se egoja dhe etja e Kurtit ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 11:47
Melihate Tërmkolli nga LDK-ja e ka cilësuar hakmarrje dhe të ulët veprimin e kryeministrit në detyrë Albin Kurti i cili mbrëmë ka liruar nga detya zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti. Ajo tha se egoja dhe etja e Kurtit ...

Mushkolaj: Shkarkimi i Hotit hakmarrës, por me arsyet e njëjta si të të Veliut do duhej të shkarkohej moti
Nisma për të rrëzuar Qeverinë Kurti nga partneri qeverisës LDK erdhi pasi Kryeministri Albin Kurti shkarkoi nënkryetari e partisë së Isa Mustafës, Agim Veliun nga posti i minsitrit të Punëve të Brendshme. E pasi u votua ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 11:46
Nisma për të rrëzuar Qeverinë Kurti nga partneri qeverisës LDK erdhi pasi Kryeministri Albin Kurti shkarkoi nënkryetari e partisë së Isa Mustafës, Agim Veliun nga posti i minsitrit të Punëve të Brendshme. E pasi u votua ...

Tërmkolli: Kurti natën e nisi hakmarrjen
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, po e quan gjest të ulët dhe shenjë hakmarrjeje veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...
Shenja | 26-Mar-2020 11:44
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, po e quan gjest të ulët dhe shenjë hakmarrjeje veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...

Zëdhënësi i Qeverisë thotë se nuk do të shkarkohen ministrat e LDK-së
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
Koha.net | 26-Mar-2020 11:43
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

Zëdhënësi i Qeverisë tregon a do të shkarkohen ministrat e LDK-së
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 11:30
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

Rënia e qeverisë, Mustafa refuzon të tërheqë ministrat e LDK: Të zgjedhë Kurti nëse do bashkëpunojë gjatë gjendjes së pandemisë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Mustafa shkruan se i mbetet ...
Politiko | 26-Mar-2020 11:27
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e partisë që drejton, edhe pse qeveria është rrëzuar në Kuvend të mërkurën. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Mustafa shkruan se i mbetet ...

Flasin nga zyra e Kurtit, tregojnë nëse do të shkarkohen edhe ministrat tjerë të LDK-së
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ...
Lajminet | 26-Mar-2020 11:19
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë për Ekonomia Online, se Kurti nuk a ...

Zëdhënësi i Qeverisë thotë se ministrat tjerë të LDK-së s’do të shkarkohen
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 11:18
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

Tërmkolli: Albini përmendi gjakderdhje si mesuesit e tij Rexhep Qosja e Adem Demaçi
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...
Zeri | 26-Mar-2020 11:18
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...

Tërmkolli: Albini përmendi gjakderdhje si mesuesit e tij Rexhep Qosja e Adem Demaçi
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 11:09
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...

Mustafa reagon pasi që Kurti e shkarkoi Hotin: E shkarkoi para mesnate, por nuk i heqi ministrat
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Ina-Online | 26-Mar-2020 11:09
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat tjerë të LDK’së s’do të preken
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend......
Zeri | 26-Mar-2020 11:06
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend......

“Albini i natës”, Tërmkolli thotë se Kurti mbijeton vetëm në kaos dhe trazira
“Albini i natës”, është fjalia me të cilën ajo e ka përshkruar këtë veprim të Kurtit, shkruan . Sipas saj, ky veprim është një hakmarrje e Kurtit, në një periudhë kur tërë ditën flet kundër veprimeve të natës. Tërmkolli ...
Lajminet | 26-Mar-2020 11:04
“Albini i natës”, është fjalia me të cilën ajo e ka përshkruar këtë veprim të Kurtit, shkruan . Sipas saj, ky veprim është një hakmarrje e Kurtit, në një periudhë kur tërë ditën flet kundër veprimeve të natës. Tërmkolli ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punojë me ta, ose t’i lirojë siç bëri me Hotin
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 09:37
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat e tjerë të LDK-së s’do të preken
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 11:03
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved