ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 06:10

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Albin Kurtit

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Albin Kurtit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 10:03
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...

Foto/ Albin Kurti shkarkon zv-kryeministrin Avdullah Hoti pas votimit të mocionit të mosbesimit
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.

Tërmkolli: Albini përmendi gjakderdhje si mesuesit e tij Rexhep Qosja e Adem Demaçi
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 11:09
Anëtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e quan gjest të hulët dhe shenjë hakmarrjeje, veprimin e Albin Kurtit i cili e liroi nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, menjëherë pasi Kurti u shkarkua nga ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punojë me ta, ose t’i lirojë siç bëri me Hotin
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 09:37
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Mustafa reagon pasi që Kurti e shkarkoi Hotin: E shkarkoi para mesnate, por nuk i heqi ministrat
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Ina-Online | 26-Mar-2020 11:09
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat tjerë të LDK’së s’do të preken
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend......
Zeri | 26-Mar-2020 11:06
Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në orët e mesnatës shkarkoi zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin. Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë, se Kurti nuk a ka ndërmend......

“Albini i natës”, Tërmkolli thotë se Kurti mbijeton vetëm në kaos dhe trazira
“Albini i natës”, është fjalia me të cilën ajo e ka përshkruar këtë veprim të Kurtit, shkruan . Sipas saj, ky veprim është një hakmarrje e Kurtit, në një periudhë kur tërë ditën flet kundër veprimeve të natës. Tërmkolli ...
Lajminet | 26-Mar-2020 11:04
“Albini i natës”, është fjalia me të cilën ajo e ka përshkruar këtë veprim të Kurtit, shkruan . Sipas saj, ky veprim është një hakmarrje e Kurtit, në një periudhë kur tërë ditën flet kundër veprimeve të natës. Tërmkolli ...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Arbresh | 26-Mar-2020 11:03
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Zëdhënësi s’tregon pse u shkarkua Avdullah Hoti, thotë se ministrat e tjerë të LDK-së s’do të preken
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 11:03
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

Kurti shkarkon Hotin nga posti i zëvendëskryeministrit
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë?, Avdullah Hotin. Këtë e ka bërë të ditur pas mocionit të LDK-së që e rrëzoi Qeverinë. Në vendimin e Qeverisë nuk është bërë e ...
Monitor | 26-Mar-2020 09:46
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka shkarkuar nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë?, Avdullah Hotin. Këtë e ka bërë të ditur pas mocionit të LDK-së që e rrëzoi Qeverinë. Në vendimin e Qeverisë nuk është bërë e ...

Mustafa: Ministrat e LDK-së do të jenë në detyrë deri në zgjedhjen e qeverisë së re
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet në vullnetin e ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 11:00
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet në vullnetin e ...

Kurti nuk do t’i shkarkojë ministrat e LDK-së, kërkon të punojnë në luftimin e Coronavirusit
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 10:54
Qeveria në krye me Albin Kurtin u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u iniciua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti në ...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...
Arbresh | 26-Mar-2020 10:48
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...

Mustafa: LDK-ja nuk do t'i tërheqë ministrat nga qeveria
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvëndësministrat nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. “Pasi që koalicioni VV-LDK ka rënë ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 10:42
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-ja nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvëndësministrat nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. “Pasi që koalicioni VV-LDK ka rënë ...

Mustafa: Nuk do ti tërheqim ministrat!
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, partia e të cilit inicioi mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se në kohën kur vendi po përballet me Pandeminë e COVID-19, nuk do ti tërheqë ...
RTSH | 26-Mar-2020 10:39
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, partia e të cilit inicioi mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, ka deklaruar se në kohën kur vendi po përballet me Pandeminë e COVID-19, nuk do ti tërheqë ...

Thomas Meunier në fund të edicionit largohet nga PSG’ja, pritet nënshkrimi me Dortmundin
Padyshim se vëmendja e të gjithëve dje ishte te seanca e mosbesimit që partneri qeverisës i VV’së, LDK’ja e kishte inicuar. Në fund të ditës, diku afër mesnatës, me 82 vota pra, kaloi ky mocion që nënkuptonte se qeveria ...
GazetaBlic | 26-Mar-2020 10:39
Padyshim se vëmendja e të gjithëve dje ishte te seanca e mosbesimit që partneri qeverisës i VV’së, LDK’ja e kishte inicuar. Në fund të ditës, diku afër mesnatës, me 82 vota pra, kaloi ky mocion që nënkuptonte se qeveria ...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit: A do ta ‘spastrojë’ qeverinë nga ministrat e LDK-së?
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 10:34
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...

Historia e kryeministrave të Kosovës
Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat. Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn me një mandat të ...
Arbresh | 26-Mar-2020 10:29
Që nga shpallja e Pavarësisë së Kosovës, vendi ka pasur 4 kryeministra të cilët nuk e çuan në fund asnjë mandat. Hashim Thaçin u zgjedhë dy herë kryministër, Isa Mustafën një herë, Ramush Haradinajn me një mandat të ...

Kosovë, kryeministri në detyrë liron zëvendësin
Menjëherë pasi Kuvendi i Kosovës votoi për shkarkimin e qeverisë së Albin Kurtit, ky i fundit ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti, përfaqësues i LDK. “Z. ...
RTSH | 26-Mar-2020 10:26
Menjëherë pasi Kuvendi i Kosovës votoi për shkarkimin e qeverisë së Albin Kurtit, ky i fundit ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti, përfaqësues i LDK. “Z. ...

Kurti s’dha asnjë arsye për shkarkimin e Hotit, a do ta “spastrojë” qeverinë nga ministrat e LDK-së?
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 10:26
Albin Kurti nga dje është kryeministër në detyrë i Kosovës. Qeveria e tij u rrëzua nga një mocion i mosbesimit që u inicua nga Lidhja Demokratike e Kosovës e i cili në Kuvend mori 82 vota pro. Rrëzimi i Albin Kurtit nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved