ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 10:40

Pollo: Negociatat me Shqipërinë, pas plotësimit të kushteve

Pollo: Negociatat me Shqipërinë, pas plotësimit të kushteve
DW- Politikani Genc Pollo, ish deputet dhe ish ministër i Partisë Demokratike ne intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë në vendimin e tyre për hapjen e ...
Telegraf | 26-Mar-2020 15:07
DW- Politikani Genc Pollo, ish deputet dhe ish ministër i Partisë Demokratike ne intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë në vendimin e tyre për hapjen e ...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit
Alsat 2020-03-26T14:31:45+01:00 Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 14:48
Alsat 2020-03-26T14:31:45+01:00 Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e ...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit
Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën me radhë të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 14:48
Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën me radhë të ...

“Negociatat”, vendimin pritet ta konfirmojnë edhe shefat e shteteve të Unionit
Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën me radhë të ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 14:32
Liderët e 27 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian pritet të miratojnë vendimin për fillimin e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në video-konferencën e pasdites, të tretën me radhë të ...

Pollo për DW: Negociatat e BE me Shqipërinë, pas plotësimit të kushteve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Politikani opozitar, ish-deputet i Partisë Demokratike, Genc Pollo në një intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe ...
Mapo | 26-Mar-2020 14:07
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook mapo.al Politikani opozitar, ish-deputet i Partisë Demokratike, Genc Pollo në një intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe ...

“Negociatat me Shqipërinë, pas plotësimit të kushteve”, Pollo intervistë për DW: I domosdoshëm monitorimi rigoroz nga KE
Politikani opozitar, Genc Pollo (PD) në intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe thekson dobinë që sjell monitorimi rigoroz nga KE i plotësimit real të parakushteve. ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 13:29
Politikani opozitar, Genc Pollo (PD) në intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe thekson dobinë që sjell monitorimi rigoroz nga KE i plotësimit real të parakushteve. ...

BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë
Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, përcjell ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 13:48
Krerët e shteteve ose qeveritë e Bashkimit Evropian do të duhet të riafirmojnë qëndrimin e ministrave të jashtëm të BE-së, të cilët miratuan fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, përcjell ...

Pollo për DW: Negociatat me Shqipërinë, pas plotësimit të 15 kushteve
Politikani Genc Pollo, ish-deputet dhe ish-ministër i Partisë Demokratike në intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë në vendimin e tyre për hapjen e ...
Politiko | 26-Mar-2020 13:43
Politikani Genc Pollo, ish-deputet dhe ish-ministër i Partisë Demokratike në intervistën për Deutsche Wellen flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë në vendimin e tyre për hapjen e ...

“Negociatat me Shqipërinë, pas plotësimit të kushteve”, Pollo intervistë për DW: I domosdoshëm monitorimi rigoroz nga KE
Politikani opozitar, Genc Pollo (PD) në intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe thekson dobinë që sjell monitorimi rigoroz nga KE i plotësimit real të parakushteve. ...
Medial | 26-Mar-2020 13:37
Politikani opozitar, Genc Pollo (PD) në intervistë për DW flet për plotësimin e parakushteve që liderët e BE i vendosën Shqipërisë dhe thekson dobinë që sjell monitorimi rigoroz nga KE i plotësimit real të parakushteve. ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë
Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, 15 vite nuk ka ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 13:34
Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, 15 vite nuk ka ...

Hapja e negociatave/ Apeli i KASH: Klasa politike shqiptare të gjejë konsensusin
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka përshëndetur vendimin e BE-së për të nisur hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ky vendim është konsideruar nga KASH si rikonfirmi i perspektivës së qartë ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 11:03
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka përshëndetur vendimin e BE-së për të nisur hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ky vendim është konsideruar nga KASH si rikonfirmi i perspektivës së qartë ...

“Marrëdhënie e re me BE”, Cakaj: Negociatat fitore e merituar e historike e Shqipërisë
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 14:45
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...

Cakaj: Negociatat, fitore e merituar e historike e Shqipërisë
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...
Top Channel | 25-Mar-2020 14:44
Vendimi i Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së kurorëzoi dje arritjet e shumta të Shqipërisë dhe njëkohësisht pritet t’i jap një shtysë dhe një dinamikë të shtuar reformave të brendshme dhe transformimit të ...

Ministrat e jashtëm të BE dhanë ”Ok” për negociatat, Berisha: Realisht një s’nuk, 15 kushte dhe asnjë afat kohor për plotësimin e tyre
Ish- kryeministri Sali Berisha vendimin pozitiv që morën ministrat e jashtëm të BE e ka quajtur as një PO dhe as një JO për shkak të 15 kushteve. Sipas Berishës fakti se BE nuk vendosi asnjë afat kohor për plotësimin e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 13:39
Ish- kryeministri Sali Berisha vendimin pozitiv që morën ministrat e jashtëm të BE e ka quajtur as një PO dhe as një JO për shkak të 15 kushteve. Sipas Berishës fakti se BE nuk vendosi asnjë afat kohor për plotësimin e ...

Çelja e negociatave, Kefalogiannis: “Jam i bindur që vendosmëria e autoriteteve shqiptare, forcave të opozitës, shoqërisë civile dhe mbështetja e popullit shqiptar do të kontribuojnë në suksesin e kësaj përpjekje”
Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Evropian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri (SAPC), Manolis Kefalogiannis, ndërsa ka përshëndetur vendimin për çeljen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë, ...
RTSH | 26-Mar-2020 13:28
Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Evropian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri (SAPC), Manolis Kefalogiannis, ndërsa ka përshëndetur vendimin për çeljen e negociatave mes BE dhe Shqipërisë, ...

Hipokrizi në kohë koronavirusi për hapjen e negociatave
Vendimmarrja e 27 vendeve të BE që po çon drejt finalizimit të hapjes së negociatave me Shqipërinë, po pritet në vend me përmbajtjen e natyrshme që imponon kriza e koronavirusit. Ajo po tenton t’u “dhurohet” qytetarëve ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 10:24
Vendimmarrja e 27 vendeve të BE që po çon drejt finalizimit të hapjes së negociatave me Shqipërinë, po pritet në vend me përmbajtjen e natyrshme që imponon kriza e koronavirusit. Ajo po tenton t’u “dhurohet” qytetarëve ...

Ministrat e BE japin OK për hapjen e negociatave/ Bushati: Duhet përgjegjshmëri, maturi dhe unitet
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se dhënia dritë jeshile nga ministrat e BE për hapjen e negociatave, është një lajm i mirë për Shqipërinë e shqiptarët. Megjithatë, ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 21:08
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se dhënia dritë jeshile nga ministrat e BE për hapjen e negociatave, është një lajm i mirë për Shqipërinë e shqiptarët. Megjithatë, ...

Ministrat e BE japin ‘OK’ për negociatat, Spiropali: Jemi në momentin më të mirë historik, shqiptarët duhet të bashkohen për realizimin e kësaj aspirate madhore deri në anëtarësim të plotë
Ministrat e BE kanë dhënë sot OK për negociatat e BE në raport me Shqipërinë. Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar ministrja për Shtetin dhe Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali. Ajo shprehet se më në fund duket se ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 18:31
Ministrat e BE kanë dhënë sot OK për negociatat e BE në raport me Shqipërinë. Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar ministrja për Shtetin dhe Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali. Ajo shprehet se më në fund duket se ...

“Nuk kthehet kurrë në arritje konkrete nëse nuk kuptohet si detyrim”, Salianji për vendimin e ministrave të BE: Shqipëria si nxënësi i dobët kur ngel në klasë
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se fakti që BE çeli dritën jeshile për negociatat për Shqipërinë, është një lajm i mirë që s’mund të kthehet në arritje, nëse nuk kuptohen detyrimet. Përmes ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 18:23
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se fakti që BE çeli dritën jeshile për negociatat për Shqipërinë, është një lajm i mirë që s’mund të kthehet në arritje, nëse nuk kuptohen detyrimet. Përmes ...

Ministrat e BE ‘PO’ për negociatat, Salianji: Shqipëria si nxënësi i dobët kur ngel në klasë
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se fakti që BE çeli dritën jeshile për negociatat për Shqipërinë, është një lajm i mirë që s’mund të kthehet në arritje, nëse nuk kuptohen detyrimet. Përmes ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 18:20
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi se fakti që BE çeli dritën jeshile për negociatat për Shqipërinë, është një lajm i mirë që s’mund të kthehet në arritje, nëse nuk kuptohen detyrimet. Përmes ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved