ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/04/2020 07:33

?Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

?Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.

Rrëzohet qeveria Kurti, reagon kreu i LDK Isa Mustafa
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:44
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...

A do përjashtohet Vjosa Osmani nga LDK? Flet Isa Mustafa
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të them se jemi të kënaqur, por as që jemi të ...
Lapsi | 25-Mar-2020 23:59
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të them se jemi të kënaqur, por as që jemi të ...

Konjufca: Pro-amerikanizmi është i rrënjosur thellë në vlerat e shqiptarëve
Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka folur për amerikanizmin, për të cilën LVV është duke u akuzuar nga LDK-ja, konkretisht ish ministri Agim Veliu. Përmes një shkrimi në Twitter, Konjufca ka thënë se, ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 20:37
Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka folur për amerikanizmin, për të cilën LVV është duke u akuzuar nga LDK-ja, konkretisht ish ministri Agim Veliu. Përmes një shkrimi në Twitter, Konjufca ka thënë se, ...

Bulliqi i VV-së: Shteti po minohet nga disa profiterë politikë
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka adresuar akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Punëve e të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu. Ai tha se LDK-ja për t’ia ruajtur karrigen atij, po ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 20:22
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka adresuar akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Punëve e të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu. Ai tha se LDK-ja për t’ia ruajtur karrigen atij, po ...

Marigona Geci: Të lutëm kryeministër tërhiqe vendimin për shkarkimin e Agim Veliut
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut. Geci në fjalimin e saj në Kuvend ka thënë se duhet lënë inatet tani ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 19:21
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut. Geci në fjalimin e saj në Kuvend ka thënë se duhet lënë inatet tani ...

?Gashi i përgjigjet Qunit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit me ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 19:07
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit me ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd nga partia, as Vjosa Osmanin
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ishte e nevojshme të votohet mocioni i mos besimit ndaj Qeverisë Kurti për shkak të ndasive të mëdha me Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste ...
Medial | 26-Mar-2020 08:45
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ishte e nevojshme të votohet mocioni i mos besimit ndaj Qeverisë Kurti për shkak të ndasive të mëdha me Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
IliriaNews | 26-Mar-2020 01:45
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Mustafa: Nuk do ta përjashtojmë Osmanin, do të ulemi të bisedojmë…
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se Vjosa Osmanin nuk do të përjashtohet nga partia. Mustafa theksoi se nuk është e natyrshme që njerëzit brenda LDK-së të jenë me LDK-në dhe të votojnë në kundërshtim me ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 00:50
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se Vjosa Osmanin nuk do të përjashtohet nga partia. Mustafa theksoi se nuk është e natyrshme që njerëzit brenda LDK-së të jenë me LDK-në dhe të votojnë në kundërshtim me ...

Kurti: Vendimmarrja e LDK-së është në Bradash e Prapashticë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 00:07
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...

Quni, Selimit: Do të bëjë gjithçka që të vazhdojë koalicioni, reflektoni edhe ju
Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka theksuar se ai e ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 18:40
Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka theksuar se ai e ...

Isa Mustafa tregon se a do ta përjashtojnë Vjosa Osmanin nga LDK
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 23:56
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...

A do të përjashtohet nga LDK-ja, Vjosa Osmani? Përgjigjet Isa Mustafa
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 23:36
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Shenja | 25-Mar-2020 23:36
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Isa Mustafa: Mirë që u votua mocioni, seanca tregoi se kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 23:35
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë presidenti për ...
Arbresh | 25-Mar-2020 23:35
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë presidenti për ...

Isa Mustafa: Mirë që u votua mocioni, e pamundur të vazhdonim tutje!
Pas votimit të mocionit të LDK-së, ku edhe me shumicë votash u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dhënë komentet e tij të para. Përmes linjes telefononike, ne Presssing ai ka thënë që ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:35
Pas votimit të mocionit të LDK-së, ku edhe me shumicë votash u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dhënë komentet e tij të para. Përmes linjes telefononike, ne Presssing ai ka thënë që ...

Isa Mustafa tregon se a do ta përjashtojnë Vjosa Osmanin nga LDK
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:29
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Zeri | 25-Mar-2020 23:29
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved