ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/04/2020 08:24

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punoj me ta, ose t’i liroj siç bëri me Hotin

Mustafa: Nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do të punoj me ta, ose t’i liroj siç bëri me Hotin
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 09:37
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se ai nuk do t’i tërheq ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Foto/ Albin Kurti shkarkon zv-kryeministrin Avdullah Hoti pas votimit të mocionit të mosbesimit
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Isa Mustafa: Ministrat dhe zv.ministrat e mi do vazhdojnë punën, jemi në kohën e pandemisë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as ministrat e as ...
Arbresh | 26-Mar-2020 09:34
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as ministrat e as ...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusi
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 09:31
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Mustafa: Edhe pse qeveria Kurti ra, nuk do i tërheq ministrat për shkak të Covid-19
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së Isa Mustafa deklaron se nuk do t’i tërheqë njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ...
Medial | 26-Mar-2020 09:31
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së Isa Mustafa deklaron se nuk do t’i tërheqë njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ...

Mustafa reagon për shkarkimin e Hotit nga Kurti
Deputetët e Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të zhvilluar seancën për inicimin e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ishte pikërisht LDK që inicioi këtë mocion, për të rrëzuar Qeverinë e Kosovës, e cila u ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 09:23
Deputetët e Kuvendit të Kosovës u mblodhën dje për të zhvilluar seancën për inicimin e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Ishte pikërisht LDK që inicioi këtë mocion, për të rrëzuar Qeverinë e Kosovës, e cila u ...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate, por unë nuk i tërheqi ministrat për shkak të koronavirusit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Medial | 26-Mar-2020 09:23
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Mustafa: Ministrat e LDK-së do të jenë në detyrë deri në zgjedhjen e qeverisë së re
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet në vullnetin e ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 09:20
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ministrat e tij nuk do t’i tërheq njëanshëm dhe ata do të jenë në krye të detyrës deri në zgjedhjen e qeverisë së re. Megjithatë, Mustafa deklaroi se mbetet në vullnetin e ...

Isa Mustafa: Ministrat dhe zv.ministrat e mi do ta vazhdojnë punën, jemi në kohën e pandemisë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as ministrat e as ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 09:20
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e LDK-së nga Qeveria në dorëheqje. Mustafa ka thënë se si kryetar i partisë, në kohën e pandemisë nuk do t’i tërheqë njëanshëm as ministrat e as ...

Mustafa: Kurti shkarkoi Hotin para mesnate
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 09:17
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se tani i mbetet kryeministrit në detyrë Albin Kurti të vendosë nëse do të punojë edhe më gjatë me ministrat e LDK-së. Ai tha se mbetet të shihet nëse do t’i lë të punojnë apo do t’i ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit
Përmes një postimi në Facebook, Mustafa tha se është në vullnetin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti t’i mbajë ose t’i lirojë nga detyra, siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hoti. “Në kohën kur ...
Lajminet | 26-Mar-2020 09:15
Përmes një postimi në Facebook, Mustafa tha se është në vullnetin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti t’i mbajë ose t’i lirojë nga detyra, siç bëri mbrëmë me zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hoti. “Në kohën kur ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 09:03
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe zv/ministrat e LDK-së nga detyrat, në kohën e COVID-19
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar pas votimit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Mustafa tha se nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 09:03
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar pas votimit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Mustafa tha se nuk do t’i tërheq njëanshëm ministrat dhe ...

Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Kurtit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...
Koha.net | 26-Mar-2020 09:00
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...

Thaçi apel Kurtit e Mustafës: Mos e defunksionalizoni Ministrinë e Arsimit, pasojat janë të mëdha
Zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, i ka bërë thirrje publike kryeministrit në detyrë Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK-së që të mos e tërheqin ministren Hykmete Bajrami nga detyra. Ai tha se pasojat do të ishin të ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:49
Zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, i ka bërë thirrje publike kryeministrit në detyrë Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK-së që të mos e tërheqin ministren Hykmete Bajrami nga detyra. Ai tha se pasojat do të ishin të ...

Qeveria Kurti kishte 50 ditë pune, këto janë disa nga vendimet e kryeministrit në dorëheqje
Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë kryeministri në dorëheqje, Albin Kurti. “Qeveria e re e Republikës së Kosovës sot ndodhet në ditën e ...
Zeri | 26-Mar-2020 08:42
Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë kryeministri në dorëheqje, Albin Kurti. “Qeveria e re e Republikës së Kosovës sot ndodhet në ditën e ...

Zëvendësministri Thaçi apel Kurtit dhe Mustafës: Mos e defunksionalizoni Ministrinë e Arsimit, pasojat janë të mëdha
Zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, i ka bërë thirrje publike kryeministrit në detyrë Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK-së që të mos e tërheqin ministren Hykmete Bajrami nga detyra. Ai tha se pasojat do të ishin të ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 08:42
Zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, i ka bërë thirrje publike kryeministrit në detyrë Albin Kurtit dhe kryetarit të LDK-së që të mos e tërheqin ministren Hykmete Bajrami nga detyra. Ai tha se pasojat do të ishin të ...

Ramush Haradinaj: Rrëzimi i Qeverisë Kurti, veprim historik
Ka ardhur reagimi i Ramush Haradinajt pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj thotë se një qeveri kur humb besimin e gjysmës së saj bie vet. Haradinaj për RTV Dukagjini thotë se rrëzimi i ...
Shenja | 26-Mar-2020 01:54
Ka ardhur reagimi i Ramush Haradinajt pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj thotë se një qeveri kur humb besimin e gjysmës së saj bie vet. Haradinaj për RTV Dukagjini thotë se rrëzimi i ...

Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 01:24
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë. Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved