ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 11:23

Më shumë se 60 persona në gjendje të rëndë/ Shkon në 25 numri i viktimave në Greqi

Më shumë se 60 persona në gjendje të rëndë/ Shkon në 25 numri i viktimave në Greqi
Ka shkuar në 25 numri i vdekjeve nga Covid-19 në Greqi.
Top Channel | 26-Mar-2020 15:44
Ka shkuar në 25 numri i vdekjeve nga Covid-19 në Greqi.

Arrin në 25 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi, viktimat e fundit një ushtar dhe një profesor në Kretë
25 është deri tani bilanci i viktimave nga koronavirusi në Greqi. Dy persona kanë vdekur gjatë orëve të fundit. Viktimat e fundit janë një ushtar 46- vjeç, i cili nuk kishte asnjë sëmundje tjetër. Ndërkohë viktima ...
Politiko | 26-Mar-2020 15:44
25 është deri tani bilanci i viktimave nga koronavirusi në Greqi. Dy persona kanë vdekur gjatë orëve të fundit. Viktimat e fundit janë një ushtar 46- vjeç, i cili nuk kishte asnjë sëmundje tjetër. Ndërkohë viktima ...

Më shumë se 60 persona në gjendje të rëndë/ Shkon në 25 numri i viktimave në Greqi
Ka shkuar në 25 numri i vdekjeve nga Covid-19 në Greqi. Viktima e fundit është një 70-vjeçar nga Glifadha e Athinës. Parashikohet të ketë një shtim të ndjeshëm të jetëve të humbura, pasi në gjendje të rëndë në spital ...
Lexo | 26-Mar-2020 15:30
Ka shkuar në 25 numri i vdekjeve nga Covid-19 në Greqi. Viktima e fundit është një 70-vjeçar nga Glifadha e Athinës. Parashikohet të ketë një shtim të ndjeshëm të jetëve të humbura, pasi në gjendje të rëndë në spital ...

Në Maqedoni shkon mbi 200 numri i të infektuarve, në Serbi tre të vdekur në 24-orët e fundit
Në Maqedoni janë shënuar 24 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke çuar në 201 numrin e përgjithshëm, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi të enjten. Si pasojë e Covid-19, në Maqedoni ...
Koha.net | 26-Mar-2020 15:29
Në Maqedoni janë shënuar 24 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke çuar në 201 numrin e përgjithshëm, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi të enjten. Si pasojë e Covid-19, në Maqedoni ...

157 viktima në 24 orë nga koronavirusi në Iran
Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 157 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.234 numrin e të vdekurve në vend. Në lajmin e televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me ...
Arbresh | 26-Mar-2020 15:03
Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 157 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.234 numrin e të vdekurve në vend. Në lajmin e televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me ...

Raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Spanjë
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 15:00
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...

Koronavirusi “gjunjëzon” Spanjën, shënohen 4 mijë viktima dhe 56 mijë të infektuar
Spanja ka shënuar 4 mijë e 89 viktima si pasojë e Covid-19, pasi 655 persona ndërruan jetë brenda 24 orëve, ndërsa numri i të infektuarve shkoi në 56 mijë e 198 të prekur. Vendi përjetoi një rritje prej 19 përqind të ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 14:26
Spanja ka shënuar 4 mijë e 89 viktima si pasojë e Covid-19, pasi 655 persona ndërruan jetë brenda 24 orëve, ndërsa numri i të infektuarve shkoi në 56 mijë e 198 të prekur. Vendi përjetoi një rritje prej 19 përqind të ...

Koronavirusi, mbi 21.500 viktima në të gjithë botën
Numri i viktimave dhe të të infektuarve nga Covid-19 vijon të rritet ndjeshëm në të gjithë botën. Sipas wordometers.info numri i viktimave ka shkuar në 21,577 dhe ai i të infektuarve në 479,915. Ndërkohë numri i ...
Republika | 26-Mar-2020 14:45
Numri i viktimave dhe të të infektuarve nga Covid-19 vijon të rritet ndjeshëm në të gjithë botën. Sipas wordometers.info numri i viktimave ka shkuar në 21,577 dhe ai i të infektuarve në 479,915. Ndërkohë numri i ...

Spanjë, raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga koronavirusi
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...
Arbresh | 26-Mar-2020 14:45
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...

Raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga coronavirusi në Spanjë
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...
Medial | 26-Mar-2020 14:41
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve ...

Itali. Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave
Rastet jane shtuar me 3.449 duke e çuar ne 57.521 numrin total te rasteve aktive. Numri i te sheruarave ka shkuar ne 9.362 dhe 3.489 jane ne gjendje kritike. Ndersa numri i te vdekurve ne te gjithe boten ka shkuar ne ...
ikub.al | 25-Mar-2020 18:46
Rastet jane shtuar me 3.449 duke e çuar ne 57.521 numrin total te rasteve aktive. Numri i te sheruarave ka shkuar ne 9.362 dhe 3.489 jane ne gjendje kritike. Ndersa numri i te vdekurve ne te gjithe boten ka shkuar ne ...

Raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga Coronavirusi në Spanjë
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga Coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, numri i të infektuarve në vend u rrit në 56 ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 14:38
Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se numri i viktimave nga Coronavirusi për një ditë ka shkuar në 655, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 4,089. Sipas mediave të huaja, numri i të infektuarve në vend u rrit në 56 ...

Kriza e koronavirusit. Spanja kalon Kinën për nga numri i viktimave
Kjo shifer eshte tani me e larte se ajo e regjistruar ne Kine, qe pati 3. 285 persona qe humben jeten qe kur semundja shpertheu ne fund te vitit 2019. Italia ka ende numrin me te larte te vdekjeve ne bote, 6.820.
ikub.al | 25-Mar-2020 13:18
Kjo shifer eshte tani me e larte se ajo e regjistruar ne Kine, qe pati 3. 285 persona qe humben jeten qe kur semundja shpertheu ne fund te vitit 2019. Italia ka ende numrin me te larte te vdekjeve ne bote, 6.820.

Itali. 743 viktima në 24 orët e fundit. Bie numri i rasteve të reja
Per te treten dite rresht numri i rasteve te reja bie. Sot ato jane 3.612 ndersa dje ishin 3.780 dhe te diele 3.957. Rastet jane shtuar me 5.249 duke e çuar ne 54.030 numrin total te rasteve aktive. Numri i te ...
ikub.al | 24-Mar-2020 18:53
Per te treten dite rresht numri i rasteve te reja bie. Sot ato jane 3.612 ndersa dje ishin 3.780 dhe te diele 3.957. Rastet jane shtuar me 5.249 duke e çuar ne 54.030 numrin total te rasteve aktive. Numri i te ...

COVID-19: Spanja tejkalon Kinën, e dyta nga numri i të vdekurve
Kriza globale e krijuar nga epidemia e koronavirusit vazhdon të thellohet në botë. Organizata Botërore të Shëndetësisë paralajmëron se Shtetet e Bashkuara mund të shndërrohen në epiqendrën e ardhshme të epidemisë. ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 21:42
Kriza globale e krijuar nga epidemia e koronavirusit vazhdon të thellohet në botë. Organizata Botërore të Shëndetësisë paralajmëron se Shtetet e Bashkuara mund të shndërrohen në epiqendrën e ardhshme të epidemisë. ...

Koronavirusi/ Në total 471.821 të infektuar. SHBA gati 70 mijë të prekur nga virusi
Sipas OBSH-së, në nivel global shifra e personave të prekur nga ky koronavirusi vdekjeprurës ka shkuar në 471.821. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë prekur 68.489 dhe numri i viktimave deri më tani ka shkuar në ...
Telegraf | 26-Mar-2020 12:47
Sipas OBSH-së, në nivel global shifra e personave të prekur nga ky koronavirusi vdekjeprurës ka shkuar në 471.821. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë prekur 68.489 dhe numri i viktimave deri më tani ka shkuar në ...

1/3 e botës izolohet nga koronavirusi/ Shifra e të infektuarve rritet çdo ditë, Spanja ia kalon dhe Kinës për vdekshmërinë
Koronavirusi ende nuk po ndalet. Pandemia globale jo vetëm që nuk po e humb fuqinë e përhapjes, por në disa vende ka shënuar vetëm fillimin. Gati një e treta e popullsisë së botës po jeton nën kufizime tejet të rrepta ...
Telegraf | 26-Mar-2020 10:32
Koronavirusi ende nuk po ndalet. Pandemia globale jo vetëm që nuk po e humb fuqinë e përhapjes, por në disa vende ka shënuar vetëm fillimin. Gati një e treta e popullsisë së botës po jeton nën kufizime tejet të rrepta ...

Vdesin 683 persona brenda 24 orëve, shkon në 7503 numri i të vdekurve në Itali nga COVID-19
Numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavurist në Itali ka shkuar në 7503. Vetëm në 24 orët e fundit 683 persona kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Ndërsa sipas mediave vendase në rang kombëtar ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 18:46
Numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavurist në Itali ka shkuar në 7503. Vetëm në 24 orët e fundit 683 persona kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Ndërsa sipas mediave vendase në rang kombëtar ...

157 viktima në 24 orë nga koronavirusi në Iran: 2,234 të vdekur dhe 29,406 të infektuar
Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 157 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.234 numrin e të vdekurve në vend. Në lajmin e televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 14:17
Në 24 orët e fundit në Iran janë shënuar 157 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në 2.234 numrin e të vdekurve në vend. Në lajmin e televizionit shtetëror të Iranit, zyrtari për marrëdhënie me ...

SHIFRAT: Shpërndarja e koronavirusit në botë, Shqipëri dhe vendet për rreth
E gjithë bota është “pushtuar” nga virusi korona i cili ka shkaktuar një kolaps në sistemin shëndetësor në vende si Italia dhe Spanja. “TemA” po përcjell më poshtë përmes tabelave dhe grafikëve shpërhapjen e ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 13:45
E gjithë bota është “pushtuar” nga virusi korona i cili ka shkaktuar një kolaps në sistemin shëndetësor në vende si Italia dhe Spanja. “TemA” po përcjell më poshtë përmes tabelave dhe grafikëve shpërhapjen e ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved