ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 11:45

Lajm i mirë, shërohet personi i parë nga Covid-19, në Kosovë

Lajm i mirë, shërohet personi i parë nga Covid-19, në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët edhe pas testimit ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 18:16
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët edhe pas testimit ...

Kosovë: 79 persona të infektuar me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Ksoovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 18:15
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste të reja të prekura me koronavirus në Ksoovë. “Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona ...

Tetë të infektuarit e radhës me COVID-19 janë nga këto komuna
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate drejtuar ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 18:15
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar. Përmes një komunikate drejtuar ...

Edhe Peja preket nga koronavirusi, shënohet rasti i parë në fshatin Llugagji
Rasti i parë është shfaqur në Pejë, gjegjësisht në fshatin Llugagji, bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), shkruan . Ndërkaq, të infektuarit e tjerë vijnë nga rajonet kështu si ...
Lajminet | 26-Mar-2020 18:11
Rasti i parë është shfaqur në Pejë, gjegjësisht në fshatin Llugagji, bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), shkruan . Ndërkaq, të infektuarit e tjerë vijnë nga rajonet kështu si ...

Rastet e reja me koronavirus 3 nga Prishtina, 4 nga Vushtria, 1 nga Peja, 89 mostra të analizuara
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar, raporton Express. Përmes një ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 18:09
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar, raporton Express. Përmes një ...

Ministri Vitia jep lajmin e mirë: Shërohet një pacient nga COVID-19
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se një person është shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Sipas ministrit Vitia , zyrtarisht ky është rasti i parë i shëruar me COVID-19 në Kosovë. “Megjithatë më në ...
Arbresh | 26-Mar-2020 18:09
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se një person është shëruar nga koronavirusi në Kosovë. Sipas ministrit Vitia , zyrtarisht ky është rasti i parë i shëruar me COVID-19 në Kosovë. “Megjithatë më në ...

8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve
Instituti i Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), bën të ditur se sot kanë testuar 89 mostra dhe tetë (8) prej tyre kanë rezultuar pozitive me COVID19. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas këtij ...
Arbresh | 26-Mar-2020 18:09
Instituti i Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), bën të ditur se sot kanë testuar 89 mostra dhe tetë (8) prej tyre kanë rezultuar pozitive me COVID19. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas këtij ...

Edhe tetë raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 79 numri i të infektuarve
Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkaq, Ministri i Shëndetësisë, ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:06
Edhe tetë raste të reja me coronavirus janë konfirmuar në Kosovë, duke çuar në 79 numrin e përgjithshëm. Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkaq, Ministri i Shëndetësisë, ...

Zyrtarisht: Shërohet personi i parë në Kosovë me koronavirus
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur se sot zyrtarisht është shëruara një pacient me koronavirus. Vitia tha se sot janë testuar 89 persona ku 8 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. JA STATUSI: Shpërndaje ...
Shprehja | 26-Mar-2020 18:06
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur se sot zyrtarisht është shëruara një pacient me koronavirus. Vitia tha se sot janë testuar 89 persona ku 8 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. JA STATUSI: Shpërndaje ...

Nga këto komuna janë 8 të infektuarit me koronavirus sot
Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja të cilat kanë rezultuar pozitive pas testimit për virusin COVID 19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga ana e ministrit në detyrë, Arben Vitia, një person është sheruar plotësisht nga ...
Zeri | 26-Mar-2020 18:06
Janë konfirmuar edhe 8 raste të reja të cilat kanë rezultuar pozitive pas testimit për virusin COVID 19 në Kosovë. Sipas njoftimit nga ana e ministrit në detyrë, Arben Vitia, një person është sheruar plotësisht nga ...

Vitia: Zyrtarisht kemi personin e parë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu numrin në 79. ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 18:00
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se sot është shëruar pacienti i parë me Covid-19 në Kosovë. Ai po ashtu ka pohuar se sot janë konfirmuar edhe 8 raste me coronavirus duke çuar kështu numrin në 79. ...

?Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë
Njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka dalë negativ. Sipas rekomandimeve të OBSh kur dy mostra negative të një personi me një ditë distancë kohore, tregojnë shërimin nga COVID-19. Zyrtarisht kemi personin e ...
Lajminet | 26-Mar-2020 18:04
Njëri nga pacientët edhe pas testimit të dytë ka dalë negativ. Sipas rekomandimeve të OBSh kur dy mostra negative të një personi me një ditë distancë kohore, tregojnë shërimin nga COVID-19. Zyrtarisht kemi personin e ...

Rezultojnë pozitivë 8 persona, shkon në 71 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. “Sot me ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 18:47
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të tjerë në 24 orët e fundit kanë dalë pozitivë për koronavirusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. “Sot me ...

Arben Vitia tregon se është shëruar pacienti i parë nga COVID-19 në Kosovë
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë është që njëri ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 18:03
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Megjithatë Vitia ka thënë se lajm i mirë është që njëri ...

Zyrtare: Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë
Një person është shëruar zyrtarisht nga koronavirusi në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai ka thënë se pacienti ka dalë negativ edhe pas testimit të dytë dhe sipas ...
Koha.net | 26-Mar-2020 18:03
Një person është shëruar zyrtarisht nga koronavirusi në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai ka thënë se pacienti ka dalë negativ edhe pas testimit të dytë dhe sipas ...

Edhe tetë persona të prekur me koronavirus në Kosovë, arrin në 89 numri i të infektuarve
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka thënë se sot në ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 18:00
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tetë persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Kosovë, duke çuar në 89 numrin e të infektuarve. Vitia përmes një statusi në Facebook ka thënë se sot në ...

Konfirmohet personi i parë i shëruar nga COVID-19 në Kosovë
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët edhe pas ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 18:00
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar 89 persona nga të cilët 8 kanë rezultuar pozitiv, duke rritur kështu numrin në gjithsej 79. Njëri nga pacientët edhe pas ...

Të izoluar që dy javë, 17 mjekët e infermierët e Vitisë pritet që nesër të dalin nga karantina
Para 14 ditësh, 17 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të komunës së Vitisë, kishin pasur kontakt me personin e parë që doli pozitiv në testin për coronavirus (COVID-19) në Kosovë, e që ishte i ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 15:50
Para 14 ditësh, 17 mjekë e infermierë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të komunës së Vitisë, kishin pasur kontakt me personin e parë që doli pozitiv në testin për coronavirus (COVID-19) në Kosovë, e që ishte i ...

8 pacientë të rinj në Kosovë, tani regjistrohen 71 raste gjithësej
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën e tij për media ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 20:07
Autoritetet në Kosovë njoftuan të mërkurën se tetë persona të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se në total janë testuar 34 vetë. Në komunikatën e tij për media ...

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen edhe 8 raste me koronavirus në Kosovë
Ministri në detyrë i Shendetësisë, Arben Vitia, përmes një njoftimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se janë edhe 8 raste të reja të infektuara me koronavirus në Kosovë ndërsa një person është......
Zeri | 26-Mar-2020 18:00
Ministri në detyrë i Shendetësisë, Arben Vitia, përmes një njoftimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se janë edhe 8 raste të reja të infektuara me koronavirus në Kosovë ndërsa një person është......

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved