ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 08:20

Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh

Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:05
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...

LAJM I FUNDIT: Rrëzohet Qeveria, Albin Kurti pas 51 ditësh nuk është më kryeministër
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim, Qeveria e Albin Kurtit është rrëzuar në Kuvend. Ky i fundit, pas 51 ditësh në krye të Qeverisë, nuk është më kryeministër. Qeveria e tij është më jetëshkurta në historinë e ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 23:05
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim, Qeveria e Albin Kurtit është rrëzuar në Kuvend. Ky i fundit, pas 51 ditësh në krye të Qeverisë, nuk është më kryeministër. Qeveria e tij është më jetëshkurta në historinë e ...

?Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.

“Poshtë tradhëtarët”, Taulant Dedja: U mblodhën 82 horra me maska dhe rrëzuan qeverinë legjitime të Kosovës
Pas 12 orësh diskutim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit në një mocion të ngritur nga partneri i tij qeveritar, LDK, një ditë pas shkarkimit të ministrit të Brendshëm nga radhët e LDK, ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:53
Pas 12 orësh diskutim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë rrëzuar qeverinë e Albin Kurtit në një mocion të ngritur nga partneri i tij qeveritar, LDK, një ditë pas shkarkimit të ministrit të Brendshëm nga radhët e LDK, ...

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit
Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë “Kurti”. ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:15
Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë “Kurti”. ...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit, Kosova në “kolaps”
Pas një seance maratonë, Kuvendi i Kosovës ka vendosur të votojë pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti që ishte kërkuar nga LDK, partnere e koalicionit me “VV”. Qeveria e Albin Kurtit është rrezuar me më shumë ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 23:07
Pas një seance maratonë, Kuvendi i Kosovës ka vendosur të votojë pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë Kurti që ishte kërkuar nga LDK, partnere e koalicionit me “VV”. Qeveria e Albin Kurtit është rrezuar me më shumë ...

Votohet mocioni – bie Qeveria Kurti
Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë, nga 117 sa ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 23:05
Pas një debati të gjatë dhe me tensione, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës për rrëzimin e ‘Qeverisë Kurti’. Për rrëzimin e qeverisë kanë votuar 82 deputetë, nga 117 sa ...

Rrëzohet qeveria e Kosovës
Rrëzohet qeveria e Kosovës Vendi shkon në zgjedhje të parakohshme. Debate dhe akuza në Parlament 10 maj 2017 14:47 Me 78 vota pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kryeministrit Mustafa, parlamenti i Kosovës ka ...
ABCNews | 10-May-2017 14:47
Rrëzohet qeveria e Kosovës Vendi shkon në zgjedhje të parakohshme. Debate dhe akuza në Parlament 10 maj 2017 14:47 Me 78 vota pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kryeministrit Mustafa, parlamenti i Kosovës ka ...

Kuvendi i Kosovës miraton mocionin e mosbesimit, bie Qeveria Kurti
Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një debat i ashpër ...
Monitor | 25-Mar-2020 23:10
Me 82 vota për, 32 kundër dhe 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të mërkuren mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, duke e rrëzuar atë. Në sallë kanë qenë 117 deputetë. Votimit i ka paraprirë një debat i ashpër ...

Konjufca: Pro-amerikanizmi është i rrënjosur thellë në vlerat e shqiptarëve
Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka folur për amerikanizmin, për të cilën LVV është duke u akuzuar nga LDK-ja, konkretisht ish ministri Agim Veliu. Përmes një shkrimi në Twitter, Konjufca ka thënë se, ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 20:37
Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca, ka folur për amerikanizmin, për të cilën LVV është duke u akuzuar nga LDK-ja, konkretisht ish ministri Agim Veliu. Përmes një shkrimi në Twitter, Konjufca ka thënë se, ...

Marigona Geci: Të lutëm kryeministër tërhiqe vendimin për shkarkimin e Agim Veliut
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut. Geci në fjalimin e saj në Kuvend ka thënë se duhet lënë inatet tani ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 19:21
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti të tërheq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut. Geci në fjalimin e saj në Kuvend ka thënë se duhet lënë inatet tani ...

?Gashi i përgjigjet Qunit: Vetëm unë flas në emër të LDK-së
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit me ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 19:07
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, akuzoi LDK-në se për qëndrime të ndryshme. Selimi iu referuar deklaratës së Anton Qunit dhe Agim Veliut, që u shprehe pro dhe kundër sa i përket vazhdimit të koalicionit me ...

Quni, Selimit: Do të bëjë gjithçka që të vazhdojë koalicioni, reflektoni edhe ju
Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka theksuar se ai e ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 18:40
Pas reagimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Velu, i cili tha se Anton Quni nuk ka autorizim për të ofruar negocim të tillë me Kurtin , ka reaguar ky i fundit. Në foltoren e Kuvendit, ministri Quni ka theksuar se ai e ...

Dështon përpjekja e Anton Qunit për të mbijetuar qevera Kurti
Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë. Brenda Lëvizjes ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 17:27
Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë. Brenda Lëvizjes ...

Kurti: Vendimmarrja e LDK-së është në Bradash e Prapashticë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...
Shprehja | 26-Mar-2020 00:07
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka akuzuar ministrin e shkarkuar Agim Veliu dhe kryetarin e LDK-së Isa Mustafa se kanë kundërshtuar vazhdimin e dialogut ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së me propozim të ...

Bashkimi dhe ndarja e LVV- LDK
Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti , ju sjellim një kronologji të mospajtimeve që çuan në prishjen e koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pas ...
Radio Evropa e Lire | 25-Mar-2020 23:41
Pas votimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti , ju sjellim një kronologji të mospajtimeve që çuan në prishjen e koalicionit qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pas ...

Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti
Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit.
AlMaKos | 25-Mar-2020 23:18
Kosovë, rrëzohet me mocion mosbesimi qeveria e koalicionit të udhëhequr nga Albin Kurti, afër 2 muaj pas formimit.

Kurti: Vendimmarrja e LDK’së nuk është në Prishtinë – është në Prapashticë dhe Bradash
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...
Gazeta Monitor | 25-Mar-2020 23:15
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton. Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

Rrëzohet Qeveria Kurti
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo ...
Gazeta Monitor | 25-Mar-2020 23:15
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo ...

Gashi: Gabim e ke kryeministër, ti e braktise koalicionin, e braktise Qeverinë, na braktise ne që të mbështetëm
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:12
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi është përplasur sërish me kryeministrin e vendit. “Kryeministër e ke gabim, kur thua se Agim Veliu nuk paska drejt të flas. Gabim e ke kryeministër”, ka theksuar Arben ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved