ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 11:35

Këta janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

Këta janë tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti
Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 08:55
Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim. Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan ...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 08:52
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd nga partia, as Vjosa Osmanin
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ishte e nevojshme të votohet mocioni i mos besimit ndaj Qeverisë Kurti për shkak të ndasive të mëdha me Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste ...
Medial | 26-Mar-2020 08:45
PRISHTINE, 26 mars/MEDIAL/- Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se ishte e nevojshme të votohet mocioni i mos besimit ndaj Qeverisë Kurti për shkak të ndasive të mëdha me Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste ...

Albin Kurti, kryeministri më jetëshkurtër në historinë e Kosovës, vetëm 51 ditë në pushtet
Albin Kurti, do të hyjë në historinë e Kosovës si kryeministri më jetëshkurtër me vetëm 51 ditë në pushtet. Qeveria e tij u rrëzua mbrëmë me një mocioni mosbesimi nga Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro dhe 32 kundër, i ...
Politiko | 26-Mar-2020 08:30
Albin Kurti, do të hyjë në historinë e Kosovës si kryeministri më jetëshkurtër me vetëm 51 ditë në pushtet. Qeveria e tij u rrëzua mbrëmë me një mocioni mosbesimi nga Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro dhe 32 kundër, i ...

Kuvendi i Kosovës rrëzon Albin Kurtin/ 82 vota pro, Vjosa Osmani voton kundër
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

?Osmani: Mendjeshkurtrit më akuzojnë për tradhti, situatën po e bëjmë më të trishtuar
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Pas rrëzimit, Kurti e Konjufca nuk mund të ushtrojnë as detyrën e deputetit
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar pro rrëzimit të qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Me këtë vendim, qeveria aktuale do të jetë qeveri në detyrë, deri në ...
Arbresh | 26-Mar-2020 08:27
Me 82 vota pro, 32 kundër dhe 2 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar pro rrëzimit të qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Me këtë vendim, qeveria aktuale do të jetë qeveri në detyrë, deri në ...

Albin Kurti rrëzohet me 82 vota, qëndroi vetëm 50 ditë si kryeministër i Kosovës, Vjosa Osmani kundër LDK
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset në Open me Baton Haxhiun
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.

Diplomati gjerman: BE-ja, Franca dhe Gjermania janë për t’u përgëzuar për përkrahjen e Kurtit
Zëvendëskryesuesi i Konferëncës së Munihut, Boris Ruge, ka reaguar pas votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Ai më anë të një postimi në rrjetin social Twitter u shpreh “Ata që e rrëzuan Qeverinë e......
Zeri | 26-Mar-2020 08:27
Zëvendëskryesuesi i Konferëncës së Munihut, Boris Ruge, ka reaguar pas votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë. Ai më anë të një postimi në rrjetin social Twitter u shpreh “Ata që e rrëzuan Qeverinë e......

Rrëzimi i Kurtit, hapat e radhës për qeverinë e re për të mos shkuar në zgjedhje. Çfarë pritet të bëjë Thaçi
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...
Aktuale.MK | 26-Mar-2020 08:13
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...

Votohet mocioni i mosbesimit, qeveria e Albin Kurtit rrëzohet pas 51 ditësh
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 23:05
Bie qeveria e Albin Kurtit pas 51 dit ësh. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e ...

Haradinaj ndez cigaren brenda sallës së Kuvendit
Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, ka ndezur cigare brenda ambienteve të Kuvendit.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, ka ndezur cigare brenda ambienteve të Kuvendit.

?Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.
Top Channel | 25-Mar-2020 21:55
Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta hequr mocionin.

Shkarkimi i Albin Kurtit, Vjosa Osmani e LDK: Pse dola kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është ndër politikanet që guxuan të ‘dalin kundër rrymës’ dhe të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë ...
Politiko | 26-Mar-2020 07:49
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është ndër politikanet që guxuan të ‘dalin kundër rrymës’ dhe të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë ...

Kurti: Mocioni i mosbesimit, pasojë e pazareve të Thaçit për shkëmbim territorial me Serbinë
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës.
Top Channel | 25-Mar-2020 13:47
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, që është iniciuar nga partia në koalicionin qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës.

Mustafa i përgjigjet apelit të Francës dhe Gjermanisë: Këtë situatë e ka shkaktuar Kurti, jo LDK-ja
Përmes një postimi në Facebook, kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i është përgjigjur thirrjeve të Francës dhe Gjermanisë ndaj partisë së tij që të mos e rrëzojnë Qeverinë e Albin Kurtit.
Top Channel | 25-Mar-2020 12:14
Përmes një postimi në Facebook, kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i është përgjigjur thirrjeve të Francës dhe Gjermanisë ndaj partisë së tij që të mos e rrëzojnë Qeverinë e Albin Kurtit.

Franca dhe Gjermania i kërkuan shtyrjen e mocionit të mosbesimit, Mustafa i përgjigjet: Jemi të vetëdijshëm për koronavirusin, por këtë e ka zgjedhur Kurti
KOSOVA Kryetari i LDK, Isa Mustafa pas thirrjeve të Francës dhe Gjermanisë për të shtyrë mocionin e mosbesimit ka reaguar duke u shprehur se këtë rrugë ka zgjedhur pikërisht vetë Albin Kurti. Mustafa shprehet se LDK ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 11:40
KOSOVA Kryetari i LDK, Isa Mustafa pas thirrjeve të Francës dhe Gjermanisë për të shtyrë mocionin e mosbesimit ka reaguar duke u shprehur se këtë rrugë ka zgjedhur pikërisht vetë Albin Kurti. Mustafa shprehet se LDK ...

Nga kryeministri i ri prej Vetëvendosjes tek zgjedhjet e parakohshme, 4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti
KOSOVA Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 09:41
KOSOVA Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes ...

Sot mbahet seanca/ 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti
Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të ...
Top Channel | 25-Mar-2020 09:12
Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved