ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 11:55

Këshilltari Henz zbulon pse nuk janë hapur negociatat me BE

Këshilltari Henz zbulon pse nuk janë hapur negociatat me BE
Pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, këshilltari Henz i ka dërguar një letër Jarit, se si të sqarojnë popullin, që kjo gjë nuk ka ndodhur: “I dashur Jari! ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 20:50
Pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, këshilltari Henz i ka dërguar një letër Jarit, se si të sqarojnë popullin, që kjo gjë nuk ka ndodhur: “I dashur Jari! ...

Basha: Komisionerit Varhelyi i kërkova ndihmë për Shqipërinë
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbulon detaje në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha është shprehur se e ka garantuar Varhelyin se opozita do të bëjmë ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 20:43
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zbulon detaje në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha është shprehur se e ka garantuar Varhelyin se opozita do të bëjmë ...

Basha bisedon me Komisionerin për Zgjerim: E falenderova për fondin që BE dha për luftën ndaj COVID-19
Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat ku tha se kishte pasur mbrëmjen e kësaj të mërkure një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 20:07
Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat ku tha se kishte pasur mbrëmjen e kësaj të mërkure një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe ...

“Nuk jemi vetëm”, Basha: Mirënjohje BE-së për ndihmën në kohë të vështira
TIRANË, 26 mars/ MEDIAL-A. Fortuzi/-“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për mbështetjen dhe ndihmën në kohë të vështira”, u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim të një ...
Medial | 26-Mar-2020 19:30
TIRANË, 26 mars/ MEDIAL-A. Fortuzi/-“Nuk jemi vetëm! Mirënjohje Bashkimit Europian për mbështetjen dhe ndihmën në kohë të vështira”, u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim të një ...

BE-ja dha 50 mln euro për Shqipërinë, Basha: Kërkova të shtohet ndihma për tre kategori
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha përmes një video-mesazhi të shkurtër u shpreh se i kërkoi komisionerit për zgjerimin Oliver Varhelyi , që të shtojë ndihmën për Shqipërinë në luftën për të parandaluar përhapjen e ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 19:30
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha përmes një video-mesazhi të shkurtër u shpreh se i kërkoi komisionerit për zgjerimin Oliver Varhelyi , që të shtojë ndihmën për Shqipërinë në luftën për të parandaluar përhapjen e ...

Hapja e negociatave dhe ndihma për emergjencën e Covid-19, Basha falenderon Bashkimin Europian (VIDEO)
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira. Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin ...
Lapsi | 26-Mar-2020 19:24
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira. Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin ...

Biseda me Varhelyi, Basha: Komisionerit i kërkova ndihmë për Shqipërinë
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi.
Top Channel | 26-Mar-2020 19:08
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me bisedën me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi.

Përfundon videokoferenca e Bashës me Komisionerin për Zgjerimin, Kreu i PD: “E sigurova që do bëjmë gjithçka për plotësimin e kushteve”
Gjatë një deklarate për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri të ditur se bisedoi në një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha e siguroi këtë të ...
Telegraf | 26-Mar-2020 19:14
Gjatë një deklarate për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri të ditur se bisedoi në një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. Basha e siguroi këtë të ...

Basha me Varhelyi: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat
Kryedemokrati opozitar Lulzim Basha njoftoi se bisedoi me videokonferencë me Eurokomisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/207741237118000/ E falenderova atë dhe BE për ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 19:20
Kryedemokrati opozitar Lulzim Basha njoftoi se bisedoi me videokonferencë me Eurokomisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/207741237118000/ E falenderova atë dhe BE për ...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka 4 kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
TIRANË- Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për hapjen e ...
Top Channel | 26-Mar-2020 16:59
TIRANË- Ambasadori i BE, Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për hapjen e ...

Negociatat dhe COVID-19/ Basha flet me Komisionerin Varhelyi: E falenderova për negociatat dhe i kërkova ndihmë
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha njoftoi të enjten pasdite se zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi. Basha u shpreh se e falenderoi komisionerin për “vullnetin ...
Politiko | 26-Mar-2020 19:14
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha njoftoi të enjten pasdite se zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi. Basha u shpreh se e falenderoi komisionerin për “vullnetin ...

Çelja e negociatave, Soreca: Shqipëria pjesë e tregut ekonomik para anëtarësimit në BE, ja 5 arritjet në muajt e fundit
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur me qytetarët në lidhje me çeljen e negociatave dhe situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. I pyetur se cilat ishin përmirësimet që ka bërë Shqipëria që ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 16:45
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur me qytetarët në lidhje me çeljen e negociatave dhe situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. I pyetur se cilat ishin përmirësimet që ka bërë Shqipëria që ...

Basha: Komisionrit Varhelyi i kërkova të shtojnë ndihmën për Shqipërinë
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira, transmeton OraNews Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për ...
Portalb | 26-Mar-2020 19:05
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për Bashkimit Europian për mbështetjen që i dha Shqipërisë në këto kohë të vështira, transmeton OraNews Basha zhvilloi një video-konferencë me Komisionerin për ...

Basha video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE: Opozita do të kontribuojë në plotësimin e 15 kushteve për negociatat, i kërkova ndihmë shtesë për koronavirusin
Kreu i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar se ka përfunduar një video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE Oliver Varhelyi ku ka folur ëpr 15 kushtet e negociatave si dhe për ndihmën për të përballuar koronavirusin. ...
Medial | 26-Mar-2020 19:05
Kreu i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar se ka përfunduar një video- konferencë me komisionerin për zgjerimin e BE Oliver Varhelyi ku ka folur ëpr 15 kushtet e negociatave si dhe për ndihmën për të përballuar koronavirusin. ...

Hapja e negociatave, Soreca: Shqipëria ka kushtet për t’u ulur në konferencën e parë ndërqeveritare
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 19:02
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca me anë të një mesazhi në rrjetet sociale ka sqaruar disa nga kushtet të cilat Shqipëria duhet të plotësojë për tu ulur në tryezën e parë ndërqeveritare, pas vendimit për ...

Lufta kundër koronavirusit! Basha: I kërkova komisionerit për zgjerimin rialokimin e fondeve të ‘IPA’-s
TIRANE-Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaron se : Sapo përfundova një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe Bashkimin Europian për shprehjen e ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 18:59
TIRANE-Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaron se : Sapo përfundova një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi. E falenderova atë dhe Bashkimin Europian për shprehjen e ...

Hapja e negociatave, komisioneri për Zgjerim në BE, Oliver Varhelyi, bisedon me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha
Hapja e negociatave dhe vijimi i punës me reformat e vendit ka qenë pjesë e bisedimit që komisioneri për Zgjerim në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Varhelyi bëri të ditur ...
RTSH | 26-Mar-2020 18:19
Hapja e negociatave dhe vijimi i punës me reformat e vendit ka qenë pjesë e bisedimit që komisioneri për Zgjerim në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Varhelyi bëri të ditur ...

Ambasadori Soreca shpjegon çfarë përfiton Shqipëria me hapjen e negociatave, kushtet dhe konferenca ndërqeveritare
Shqipëria në 24 mars mori ‘dritën jeshile’ nga Bashkimi Europian për hapjen e negociatave duke u kthyer kështu në një moment historic, që pritej prej shumë vitesh. Në këtë mënyrë edhe një kapitull i ri hapet për vendin ...
ScanTv | 26-Mar-2020 17:34
Shqipëria në 24 mars mori ‘dritën jeshile’ nga Bashkimi Europian për hapjen e negociatave duke u kthyer kështu në një moment historic, që pritej prej shumë vitesh. Në këtë mënyrë edhe një kapitull i ri hapet për vendin ...

Negociatat, Soreca: 4 kushtet për t’u ulur në konferencën ndërqeveritare
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...
Gazeta Dita | 26-Mar-2020 17:15
Pas vendimit për hapjen e negociatave që u mor në 24 mars nga ministrat e jashtëm të BE-së, tashmë objektivi i radhës do të jetë konferenca e parë ndërqeveritare. Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca sqaroi se ...

Covid-19 dhe hapja e negociatave, Basha bisedon me komisionerin e BE për zgjerimin
Komisionieri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka patur një bisedë me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Siç informon vetë zyrtari i lartë i BE-së, përmes një postimi në ...
Lapsi | 26-Mar-2020 16:34
Komisionieri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka patur një bisedë me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Siç informon vetë zyrtari i lartë i BE-së, përmes një postimi në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved