ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 10:13

Stop linçimit të ambasadorit Kosnett

Stop linçimit të ambasadorit Kosnett
Nga Arbana Xharra Që nga deklarata e tij pro mocionit të votëbesimit në Kuvend ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett është bërë shënjestër e një sulmi masiv primitiv në Twitter. Fjalori që përdoret ndaj tij, ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 14:45
Nga Arbana Xharra Që nga deklarata e tij pro mocionit të votëbesimit në Kuvend ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett është bërë shënjestër e një sulmi masiv primitiv në Twitter. Fjalori që përdoret ndaj tij, ...

Xharra: Stop fyerjeve dhe linqimit te ambasadorit amerikan
Fituesja e çmimit “grua e guximshme”, Arbana Xharra ka bere thirrje te ndalen fyerjet e linqimet ndaj ambasadorit amerikan Kosnett qe kane shperthyer ne Twitter pas mbeshtetjes qe ai i dha mocionit te mosbesimit ndaj ...
PortaliOnline | 26-Mar-2020 14:41
Fituesja e çmimit “grua e guximshme”, Arbana Xharra ka bere thirrje te ndalen fyerjet e linqimet ndaj ambasadorit amerikan Kosnett qe kane shperthyer ne Twitter pas mbeshtetjes qe ai i dha mocionit te mosbesimit ndaj ...

Haziri: Taksa i mori dy qeveri, LDK-ja s’do jetë në udhëkryq siç ishte deri mbrëmë
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri tha se Kuvendi i Kosovës është funksional dhe duhet t`i kryej detyrat e veta kushtetuese.Haziri sot në një intervistë për RTK ka folur për zhvillimet ...
Shenja | 26-Mar-2020 14:23
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri tha se Kuvendi i Kosovës është funksional dhe duhet t`i kryej detyrat e veta kushtetuese.Haziri sot në një intervistë për RTK ka folur për zhvillimet ...

Haziri: Taksa i mori dy qeveri, LDK-ja s’do jetë në udhëkryq siç ishte deri mbrëmë
Haziri sot në një intervistë për RTK ka folur për zhvillimet politike në vend pas shkarkimit të qeverisë së Kosovës që solli një momentum të ri politik në vend. Ai tha se Kosova ka nevojë për stabilitet. “Deputetët kanë ...
Lajminet | 26-Mar-2020 14:18
Haziri sot në një intervistë për RTK ka folur për zhvillimet politike në vend pas shkarkimit të qeverisë së Kosovës që solli një momentum të ri politik në vend. Ai tha se Kosova ka nevojë për stabilitet. “Deputetët kanë ...

Donika Gërvalla dhe Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë (VIDEO)
Deputetja e LDK-së Donika Gërvalla dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë. ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 13:46
Deputetja e LDK-së Donika Gërvalla dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës në detyrë Vjosa Osmani largohen nga mbledhja e LDK-së me forcë. ...

Lutfi Haziri: Taksa mori dy qeveri dhe dy kryeministra
Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, ka komentuar zhvillimet e ditës së mbrëmshme duke thënë thënë se dita e djeshme ishte një ditë e rëndë për Kosovën. Sipas tij rezultojë se mos heqja e taksës ashtu sic po kërkon ...
Arbresh | 26-Mar-2020 13:46
Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, ka komentuar zhvillimet e ditës së mbrëmshme duke thënë thënë se dita e djeshme ishte një ditë e rëndë për Kosovën. Sipas tij rezultojë se mos heqja e taksës ashtu sic po kërkon ...

Haziri: Dje ishte ditë e rëndë, taksa mori dy qeveri
Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, ka komentuar zhvillimet e ditës së mbrëmshme duke thënë thënë se dita e djeshme ishte një ditë e rëndë për Kosovën. Sipas tij rezultojë se mos heqja e taksës ashtu sic po kërkon ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 13:38
Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri, ka komentuar zhvillimet e ditës së mbrëmshme duke thënë thënë se dita e djeshme ishte një ditë e rëndë për Kosovën. Sipas tij rezultojë se mos heqja e taksës ashtu sic po kërkon ...

Kosovë/ Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Top Channel | 26-Mar-2020 09:06
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

?Osmani: Mendjeshkurtrit më akuzojnë për tradhti, situatën po e bëjmë më të trishtuar
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, është shprehur kundër mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Eurodeputetja gjermane: Në Kosovë votat u vodhën nga të vjetërit
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurdeputetja gjermane, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike rrëzimin e Qeverië Kurti të mërkurën mbrëma përmes një mocioni mosbesimi të inicuar nga partneri i ...
Zeri | 26-Mar-2020 12:25
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurdeputetja gjermane, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike rrëzimin e Qeverië Kurti të mërkurën mbrëma përmes një mocioni mosbesimi të inicuar nga partneri i ...

Viola von Cramon: Votat u vodhën nga të vjetrit sërish, tragjike
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike atë që ndodhi të mërkurën mbrëma në Kuvendin e Kosovës, ku u rrëzua Qeveria Kurti përmes një mocioni. Ajo në një reagim në ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 12:21
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike atë që ndodhi të mërkurën mbrëma në Kuvendin e Kosovës, ku u rrëzua Qeveria Kurti përmes një mocioni. Ajo në një reagim në ...

Raportuesja për Kosovën në PE: Klasa politike në Kosovë e papërgjegjshme
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur klasën politike totalisht të papërgjegjshme pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ajo ka qenë kundër këtij mocioni, ndërsa e shfrytëzoi rrjetin ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 12:19
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur klasën politike totalisht të papërgjegjshme pas rrëzimit të Qeverisë Kurti. Ajo ka qenë kundër këtij mocioni, ndërsa e shfrytëzoi rrjetin ...

Eurodeputetja gjermane: Në Kosovë votat u vodhën nga të vjetërit
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurdeputetja gjermane, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike atë që ndodhi të mërkurën mbrëma në Kuvendin e Kosovës, ku u rrëzua Qeveria Kurti përmes një mocioni. Ajo ...
Arbresh | 26-Mar-2020 12:12
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurdeputetja gjermane, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike atë që ndodhi të mërkurën mbrëma në Kuvendin e Kosovës, ku u rrëzua Qeveria Kurti përmes një mocioni. Ajo ...

Nga kryeministri i ri prej Vetëvendosjes tek zgjedhjet e parakohshme, 4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti
KOSOVA Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 09:41
KOSOVA Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se nëse rrëzohet qeveria, presidenti ia kërkon Lëvizjes ...

Sot mbahet seanca/ 4 skenarët e mundshëm nëse rrëzohet qeveria Kurti
Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të ...
Top Channel | 25-Mar-2020 09:12
Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë, që nis sot në 11:00 për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të ...

A do shkarkohet Albin Kurti si kryeministër? Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në orën 11:00
Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën 11:00, ndërsa ...
BalkanWeb | 25-Mar-2020 08:14
Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca do të nisë në orën 11:00, ndërsa ...

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së përfaqësoj zërin e qytetarëve
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura, Osmani ka ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:38
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura, Osmani ka ...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 11:58
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

SHBA kundër Albin Kurtit? Ambasadori amerikan mbështet mbajtjen e mocionit të mosbesimit, Grenell e konfirmon
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin ...
BalkanWeb | 24-Mar-2020 22:42
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se i vjen mirë që nesër në Kuvendin e Kosovës, do të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së Albin ...

Vjosa Osmani thirrje deputetëve që mos përkrahin mocionin e mosbesimit
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani i ka bërë thirrje të gjithë deputetëve mos të përkrahin mocionin për rrëzimin e qeverisë Kurti, përkundër që këtë mocion e ka iniciuar LDK-ja, partia e saj. Kryeparlamentarja tha se ...
Top Channel | 24-Mar-2020 19:11
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani i ka bërë thirrje të gjithë deputetëve mos të përkrahin mocionin për rrëzimin e qeverisë Kurti, përkundër që këtë mocion e ka iniciuar LDK-ja, partia e saj. Kryeparlamentarja tha se ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved