ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 10:45

Abazi e quan Hotin servil të Thaçit, e fajëson për prishje të koalicionit

Abazi e quan Hotin servil të Thaçit, e fajëson për prishje të koalicionit
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi ka thënë se kjo Qeveri nuk ishte e as nuk është si ato të kaluarat. Abazi ka theksuar se kjo qeveri ka një të veçantë mbi gjithë veçantisë e tjera: Legjitimitetin e votës ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 15:35
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi ka thënë se kjo Qeveri nuk ishte e as nuk është si ato të kaluarat. Abazi ka theksuar se kjo qeveri ka një të veçantë mbi gjithë veçantisë e tjera: Legjitimitetin e votës ...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme
Alsat 2020-03-26T15:21:27+01:00 Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Pas ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 15:29
Alsat 2020-03-26T15:21:27+01:00 Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Pas ...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Televizioni Koha | 26-Mar-2020 15:26
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Rrëzohet qeveria, Kosova në krizë/ Kurti akuzon Grenell. Mustafa: Nuk i tërheq ministrat
Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim. Albin Kurti ka reagur ndaj shkarkimit, duke akuzuar ne menyre te ...
VizionPlus | 26-Mar-2020 15:11
Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim. Albin Kurti ka reagur ndaj shkarkimit, duke akuzuar ne menyre te ...

Kurti: Kjo ishte një rënie e domosdoshme, për ngritjen e nevojshme
Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Pas votimit të mosbesimit të qeverisë ...
Alsat-M | 26-Mar-2020 15:23
Kuvendi i Kosovës, ka votuar me 82 vota “për”, 32 “kundër” dhe një abstenim, mocionin e mosbesimit të ngritur nga LDK-ja e Isa Mustafës, ndaj qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Pas votimit të mosbesimit të qeverisë ...

Mustafa: LDK nuk do t’i tërheqë ministrat dhe zëvendësministrat e saj
Prishtinë, 26 mars 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ministrat dhe zëvendësministrat e kësaj partie do të jenë pjesë e Qeverisë në detyrë, në qoftë se për këtë ka vullnet ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 15:03
Prishtinë, 26 mars 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ministrat dhe zëvendësministrat e kësaj partie do të jenë pjesë e Qeverisë në detyrë, në qoftë se për këtë ka vullnet ...

?Tahiri: Qeveria Kurti po merr vendime idhnake, LDK tash i ka dy rrugë
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurtin mbrëmë u rrëzua përmes një mocioni të mosbesimit, të iniciuar nga partneri i saj qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...
Shprehja | 26-Mar-2020 15:03
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurtin mbrëmë u rrëzua përmes një mocioni të mosbesimit, të iniciuar nga partneri i saj qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Shenja | 26-Mar-2020 15:00
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

Tre skenarët, pas rrëzimit të qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 14:35
Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të funksionimit të kësaj qeverie me kompetenca të kufizuara për një ...

?Tahiri: Qeveria Kurti po merr vendime idhnake, LDK tash i ka dy rrugë
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurtin mbrëmë u rrëzua përmes një mocioni të mosbesimit, të iniciuar nga partneri i saj qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 14:52
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurtin mbrëmë u rrëzua përmes një mocioni të mosbesimit, të iniciuar nga partneri i saj qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin ...

Tahiri: Qeveria Kurti po merr vendime idhnake, LDK tash i ka dy rrugë
Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti në orët e vona e ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hoti. Sipas njohësve, në këtë situatë politike në vend LDK si partner i ...
Lajminet | 26-Mar-2020 14:46
Pas rrëzimit të qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti në orët e vona e ka shkarkuar zëvendëskryeministrin e parë në detyrë, Avdullah Hoti. Sipas njohësve, në këtë situatë politike në vend LDK si partner i ...

Mustafa: Nuk i tërheq ministrat e LDK-së nga qeveria, i mbetet Kurtit të vendosë nëse do punojë me ta
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 10:24
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t’i tërheqë ministrat e zëvendministrat e partisë së tij nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje. Ai tha se megjithëse koalicioni ka rënë ...

Këta janë katër skenarët e mundshëm për formimin e qeverisë së re në Kosovë
Më 82 vota për, Kuvendi i Kosovës votoi mosbesimin ndaj qeverisë së Kosovës, të iniciuar nga partneri i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës. Qeveria tani është në detyrë dhe pritet që presidenti i vendit të ...
Lajminet | 26-Mar-2020 14:46
Më 82 vota për, Kuvendi i Kosovës votoi mosbesimin ndaj qeverisë së Kosovës, të iniciuar nga partneri i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës. Qeveria tani është në detyrë dhe pritet që presidenti i vendit të ...

Kuvendi i Kosovës rrëzon Albin Kurtin/ 82 vota pro, Vjosa Osmani voton kundër
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro mocionit për mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Albin Kurti rrëzohet me 82 vota, qëndroi vetëm 50 ditë si kryeministër i Kosovës, Vjosa Osmani kundër LDK
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Vetëm pas 51 ditësh në Prishtinë u rrëzua qeveria e Kryministrit Albin Kurti. Deputetët në shumicë votuan pro mocionit të mosbesimit që kishte paraqitur Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga 117 deputete të pranishëm, 82 ...

“Mos ngatërro krimin me krenarinë”, Andi Bushati përplaset në Open me Baton Haxhiun
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Qeveria e Albin Kurtit ka rënë nga një mocion mosbesimi e iniciuar nga Lidhja Demokratike. Nga votimi i bërë në Kuvendin e Kosovës, 82 votuan pro mosbesimit.

Foto/ Albin Kurti shkarkon zv-kryeministrin Avdullah Hoti pas votimit të mocionit të mosbesimit
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.
Top Channel | 26-Mar-2020 08:24
Kryeministri në detyrë Kurti, shkarkoi nga posti i zëvendëskryeministrit në detyrë, Avdullah Hotin.

Rrëzimi i Kurtit, hapat e radhës për qeverinë e re për të mos shkuar në zgjedhje. Çfarë pritet të bëjë Thaçi
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...
BalkanWeb | 26-Mar-2020 08:07
Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti, pas vetëm 50 ditëve të jetës së saj. Por, pas këtij ...

Isa Mustafa: Nuk do t’i tërheq ministrat, është në vullnetin e Albin Kurtit
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 10:03
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se nuk do të tërheq ministrat e partisë që drejton, edhepse Qeveria është rrëzuar të mërkurën mbrëma. Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, të enjten, tha se është në vullnetin e ...

Qeveria në detyrë, por arsimi në funksion të plotë
Mbrëmë pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka shkarkuar zëvendëskryeministrin Avdullah Hotin. Me këtë veprim të Kurtit është vënë në mëdyshje se si do të vazhdojnë punën ministritë të ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 14:26
Mbrëmë pas rrëzimit të Qeverisë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka shkarkuar zëvendëskryeministrin Avdullah Hotin. Me këtë veprim të Kurtit është vënë në mëdyshje se si do të vazhdojnë punën ministritë të ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved