ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 06:39

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit

Kuvendi i Kosovës voton pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit
Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë “Kurti”. ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:15
Kuvendi i Kosovës ka votuar pro mocionit kundër qeverisë së Albin Kurtit. Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë “Kurti”. ...

50 ditë kryeministër, këto janë vendimet që i mori Albin Kurti
Albin Kurti nga sot do të jetë kryeministër në detyrë i Kosovës. Votimi i mocionit të mosbesimit në Kuvendin e Kosovës e ka rrëzuar Albin Kurtin nga qeveria, duke e bërë atë kryeministrin më jetëshkurtër që nga paslufta ...
Monitor | 26-Mar-2020 09:58
Albin Kurti nga sot do të jetë kryeministër në detyrë i Kosovës. Votimi i mocionit të mosbesimit në Kuvendin e Kosovës e ka rrëzuar Albin Kurtin nga qeveria, duke e bërë atë kryeministrin më jetëshkurtër që nga paslufta ...

Qeveria Kurti kishte 50 ditë pune, këto janë disa nga vendimet e kryeministrit në dorëheqje
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 08:33
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...

Kurti: Nuk më dhimbset as vetja e as qeveria, por populli
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës duke përmendur punët e bëra deri më tani duke thënë që është shumë krenar me kabinetin e tij.
Top Channel | 25-Mar-2020 14:24
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka filluar fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës duke përmendur punët e bëra deri më tani duke thënë që është shumë krenar me kabinetin e tij.

Rrëzohet qeveria e Kosovës
Rrëzohet qeveria e Kosovës Vendi shkon në zgjedhje të parakohshme. Debate dhe akuza në Parlament 10 maj 2017 14:47 Me 78 vota pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kryeministrit Mustafa, parlamenti i Kosovës ka ...
ABCNews | 10-May-2017 14:47
Rrëzohet qeveria e Kosovës Vendi shkon në zgjedhje të parakohshme. Debate dhe akuza në Parlament 10 maj 2017 14:47 Me 78 vota pro mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kryeministrit Mustafa, parlamenti i Kosovës ka ...

Çfarë vendime mori Qeveria Kurti për 50 ditë pune?
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro e rrëzoi mbrëmë qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti. Qeveria Kurti u bë qeveria më jetëshkurtër në historinë e parlamentarizmit në Kosovë me vetëm 50 ditë pune. Kryeministri – tani në ...
Medial | 26-Mar-2020 09:40
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro e rrëzoi mbrëmë qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti. Qeveria Kurti u bë qeveria më jetëshkurtër në historinë e parlamentarizmit në Kosovë me vetëm 50 ditë pune. Kryeministri – tani në ...

Çfarë vendime mori Qeveria Kurti për 50 ditë pune?
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim e rrëzoi mbrëmë qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti. Kështu, Qeveria Kurti u bë qeveria më jetëshkurtër në historinë e parlamentarizmit në Kosovë me vetëm 50 ...
Klan Kosova | 26-Mar-2020 09:34
Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim e rrëzoi mbrëmë qeverinë e drejtuar nga Albin Kurti. Kështu, Qeveria Kurti u bë qeveria më jetëshkurtër në historinë e parlamentarizmit në Kosovë me vetëm 50 ...

Qeveria Kurti kishte 50 ditë pune, këto janë disa nga vendimet e kryeministrit në dorëheqje
Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë kryeministri në dorëheqje, Albin Kurti. “Qeveria e re e Republikës së Kosovës sot ndodhet në ditën e 50 ...
Lajminet | 26-Mar-2020 09:15
Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë kryeministri në dorëheqje, Albin Kurti. “Qeveria e re e Republikës së Kosovës sot ndodhet në ditën e 50 ...

Qeveria Kurti kishte 50 ditë pune, këto janë disa nga vendimet e kryeministrit në dorëheqje
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 08:49
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...

Debate në seancën për mocionin e rrëzimit të qeverisë/ Kurti: Synohet shkëmbim territoresh
Kur e gjithe bota eshte ne lufte me pandemine, kryeministri i Kosoves Albin Kurti u perball kete te merkure ne parlament me mocionin per rrezimin. Pas nje beteje te ashper disaditore nga njera ana me presidentin Hashim ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 14:49
Kur e gjithe bota eshte ne lufte me pandemine, kryeministri i Kosoves Albin Kurti u perball kete te merkure ne parlament me mocionin per rrezimin. Pas nje beteje te ashper disaditore nga njera ana me presidentin Hashim ...

Këto janë disa nga vendimet e kryeministrit në dorëheqje që i mori gjatë 50 ditëve në detyrë
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 08:39
Kuvendi i Kosovës mbrëmë rrëzoi Qeverinë Kurti, me 82 vota pro, qeveri kjo që pati vetëm 50 ditë pune. Por për këto 50 ditë sa funksionoi, Qeveria Kurti nxori një mori vendimesh, të cilat i përmendi në seancë, tashmë ...

?Kurti: Duhet me u rikthyer te populli, qoftë me referendum qoftë me zgjedhje të reja
Kemi garuar te populli me reciprocitet, është marre me i thanë popullit po e braktisim reciprocitetit. Duhet me u rikthyer te populli qoftë me referendum qoftë me zgjedhje të reja. Kështu ka thënë kryeministri, Albin ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 16:36
Kemi garuar te populli me reciprocitet, është marre me i thanë popullit po e braktisim reciprocitetit. Duhet me u rikthyer te populli qoftë me referendum qoftë me zgjedhje të reja. Kështu ka thënë kryeministri, Albin ...

Ata kanë një kauzë sekrete, ne kemi një kauzë publike
Fjala e plotë të kryeministrit Kurti, në Kuvendin e Republikës Kosovës Të dashur qytetarë të Republikës, Të nderuar deputetë, Të nderuar ministra të kabinetit qeveritar E nderuara kryetare e Kuvendit, znj. Osmani ...
Illyriapress | 26-Mar-2020 02:46
Fjala e plotë të kryeministrit Kurti, në Kuvendin e Republikës Kosovës Të dashur qytetarë të Republikës, Të nderuar deputetë, Të nderuar ministra të kabinetit qeveritar E nderuara kryetare e Kuvendit, znj. Osmani ...

Milaim Zeka: Albin Kurti u rrëzua se mendonte që është “baba” në këtë vend
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, kanë ardhur edhe reagimet e para. Zeka në një intervistë për RTK ka theksuar se nuk ka pritur që Albin Kurti do të dorëzohej kaq lehtë. Ish- deputeti ka theksur se aryse pse ka rënë Kurti ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 23:12
Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, kanë ardhur edhe reagimet e para. Zeka në një intervistë për RTK ka theksuar se nuk ka pritur që Albin Kurti do të dorëzohej kaq lehtë. Ish- deputeti ka theksur se aryse pse ka rënë Kurti ...

Kosovë, bie qeveria Kurti
Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Albin Kurtit. 82 votuan kundër qeverisë dhe 31 pro dhe 1 abstenim. “Ky mocion kërkon ta lërë vendin pa qeveri, pa qeverinë që e ka votuar populli. Ky ...
RTSH | 25-Mar-2020 23:00
Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Albin Kurtit. 82 votuan kundër qeverisë dhe 31 pro dhe 1 abstenim. “Ky mocion kërkon ta lërë vendin pa qeveri, pa qeverinë që e ka votuar populli. Ky ...

Kurti: Kam përvojë të keqe me ratifikimet, gjërat e këqija duhet ndal në fillim
Kryeministri Albin Kurti në seancën për rrëzimin e qeverisë së tij ka përmendur marrëveshjen e Demarkacionit e njashtu edhe shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Ai tha se të presësh ratifikimin në Kuvend është gjëja ...
Arbresh | 25-Mar-2020 22:44
Kryeministri Albin Kurti në seancën për rrëzimin e qeverisë së tij ka përmendur marrëveshjen e Demarkacionit e njashtu edhe shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Ai tha se të presësh ratifikimin në Kuvend është gjëja ...

Fjalimi i plotë i kryeministrit Albin Kurti sot në kuvend
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij, duke numëruar vendimet që ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 20:25
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij, duke numëruar vendimet që ...

Fjalimi i plotë i Albin Kurtit në Kuvend
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij, duke numëruar vendimet që ...
Arbresh | 25-Mar-2020 20:16
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka theksuar se është krenar me këtë kabinet qeveritar dhe me të arriturat e tij, duke numëruar vendimet që ...

Veliu: Quni s’ka autorizim të ofrojë diçka të tillë, pres rrëzimin e qeverisë
Veliu ka thënë se Anton Quni s’ka kurrfar autorizimi për të ofruar negociata të tilla me Albin Kuritn. Nënkryetari i LDK-së ka thënë se pret rrëzimin e Qeverisë Kurti, që sipas tij është më e rrezikshme se koronavirusi. ...
Lajminet | 25-Mar-2020 17:57
Veliu ka thënë se Anton Quni s’ka kurrfar autorizimi për të ofruar negociata të tilla me Albin Kuritn. Nënkryetari i LDK-së ka thënë se pret rrëzimin e Qeverisë Kurti, që sipas tij është më e rrezikshme se koronavirusi. ...

Albin Kurti: Pazari presidencial kërkon ta rrëzojë qeverinë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar me arritjet e ...
AlMaKos | 25-Mar-2020 17:26
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi në seancën e Kuvendit ku po shqyrtohet mocioni i mosbesimit ndaj tij, se duhen më shumë se 100 orë për të treguar sukseset e qeverisjes. Ai tha se është krenar me arritjet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved