ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 09:18

Analistët: Po sfidojmë SHBA/ Vendimi i Kurtit për heqjen e pjesshme të taksës me Serbinë

Analistët: Po sfidojmë SHBA/ Vendimi i Kurtit për heqjen e pjesshme të taksës me Serbinë
Kryeministri Albin Kurti nuk ka ndonjë aleat për te avansuar planin e tij për heqjen graduale të tarifës prej 100 për qind ndaj mallrave me origjinë nga Serbia.
Top Channel | 29-Feb-2020 13:54
Kryeministri Albin Kurti nuk ka ndonjë aleat për te avansuar planin e tij për heqjen graduale të tarifës prej 100 për qind ndaj mallrave me origjinë nga Serbia.

Të gjithë kundër Kurtit/ LDK: Taksa të hiqet e plotë. Haradinaj: Ka marrëveshje me Vuçiç
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 19:59
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.

Tim Judah për veprimin e Kurtit: Magjepsëse, sfidoi ekipin e Grenellit!
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...
Top Channel | 28-Feb-2020 19:49
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...

Haradinaj: Kurti ka bërë marrëveshje me Vuçiç, çmimi ishte vota e Listës Serbe për qeverinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 20:04
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...

Vendimi i Kurtit/ Be e SHBA qëndrime të kundërta
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...
Top Channel | 28-Feb-2020 18:41
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...

LDK dhe Vetëvendosja mblidhen për t’u pajtuar për heqjen e taksës, Mustafa: Duhet harmonizim SHBA- BE, nuk qëndrojmë mes tyre
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 18:34
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...

?Isa Mustafa konfirmon takimin me Kurtin
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit në grupin parlamentar ka konfirmuar se sot do të ketë takim me partnerin e koalicionit.
Top Channel | 28-Feb-2020 18:06
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit në grupin parlamentar ka konfirmuar se sot do të ketë takim me partnerin e koalicionit.

Kush është “zoti” i dialogut? SHBA dhe BE në ‘garë’ për Kosovën
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 18:58
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...

”Kurti më ftoi sot në takim urgjent”, Haradinaj: E refuzova se më thirri pasi kishte marrë vendimin për taksën, ja çfarë i thashë
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 17:28
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...

Daçiq: Heqja e pjesshme e taksës është lojë politike e Kurtit
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka komentuar vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të taksës. Daçiq në një prononcim për Prva TV, ka deklaruar se veprimi i Kurtit është ‘vetëm një lojë ...
Telegrafi | 29-Feb-2020 14:29
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka komentuar vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të taksës. Daçiq në një prononcim për Prva TV, ka deklaruar se veprimi i Kurtit është ‘vetëm një lojë ...

Tarifa 100 për qind, me efekt ekonomik dhe politik
Efektet e tarifës 100 përqind ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës po konsiderohen nga Oda e Afarizmit të Kosovës të jenë në rritjen e prodhimit vendor dhe cilësisë së produkteve, si dhe në uljen e importit nga Serbia ...
Telegrafi | 29-Feb-2020 13:39
Efektet e tarifës 100 përqind ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës po konsiderohen nga Oda e Afarizmit të Kosovës të jenë në rritjen e prodhimit vendor dhe cilësisë së produkteve, si dhe në uljen e importit nga Serbia ...

Largimi i taksës, Gjermania mbështet Kurtin
Vendimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti për ta hequr taksën 100 për qind për lëndën e parë për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, ka nxitur reagime të shumta. E një reagim rreth këtij vendimi e ka bërë edhe ...
Telegrafi | 29-Feb-2020 12:35
Vendimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti për ta hequr taksën 100 për qind për lëndën e parë për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, ka nxitur reagime të shumta. E një reagim rreth këtij vendimi e ka bërë edhe ...

Kushti i Kurtit ndaj BE-së nuk ia siguron Kosovës vizat
Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar nga BE-ja heqjen e vizave për Kosovën si vlerësim për heqjen e taksës 100% ndaj produkteve serbe, mirëpo BE-ja, ndonëse ka mbështetur rrëzimin e taksës, ende nuk është deklaruar për ...
Telegrafi | 29-Feb-2020 08:59
Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar nga BE-ja heqjen e vizave për Kosovën si vlerësim për heqjen e taksës 100% ndaj produkteve serbe, mirëpo BE-ja, ndonëse ka mbështetur rrëzimin e taksës, ende nuk është deklaruar për ...

“Më kërkoi të takoheshim urgjentisht” Haradinaj refuzon ftesën e Kurtit
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pohoi se Albin Kurti i kishte dërguar një letër, në të cilën i bënte ftesë për takim, ku do të bisedonin për tema me interes kombëtar. Në një prononim për mediat, Haradinaj ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 18:10
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pohoi se Albin Kurti i kishte dërguar një letër, në të cilën i bënte ftesë për takim, ku do të bisedonin për tema me interes kombëtar. Në një prononim për mediat, Haradinaj ...

Gazeta gjermane FAZ: Kurti po bën gabim serioz për taksën – po kundërshton hapur Uashingtonin
Gazeta e madhe konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), sot ka publikuar një shkrim, që i është kushtuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. Duke vlerësuar edhe veprimet e fundit të ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 23:00
Gazeta e madhe konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), sot ka publikuar një shkrim, që i është kushtuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. Duke vlerësuar edhe veprimet e fundit të ...

SONDAZHI/ A duhej ta hiqte Albin Kurti taksën ndaj Serbisë? Përgjigjen 12 000 shqiptarë
Vendimi i dy ditëve më parë i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti për të hequr taksën ndaj mallrave serbe shkaktoi mjaft reagime pozitive dhe negative në Kosovë. Kurti tha se taksa hiqet përkohësisht dhe me kushte, por ...
ABCNews | 29-Feb-2020 10:30
Vendimi i dy ditëve më parë i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti për të hequr taksën ndaj mallrave serbe shkaktoi mjaft reagime pozitive dhe negative në Kosovë. Kurti tha se taksa hiqet përkohësisht dhe me kushte, por ...

Kryeministri britanik mirëpret veprimin e Kurtit për taksën ndaj Serbisë dhe mbështet vazhdimin e dialogut
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 20:04
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...

Shba kundër Kurtit/ Grenell: Nuk e mbështesim heqjen e pjesshme të taksës
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 13:43
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Kritika dhe akuza të ashpra ndaj Albin Kurtit pas heqjes se kushtezuar te takses
Paralajmërimi i kryeministrit Kurti për heqjen pjesërisht të taksës javën e ardhshme ka shënuar edhe përcarjen e parë ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës. LDK-ja e ka kuptuar këtë qëndrim të Kurtit në ...
ABCNews | 28-Feb-2020 22:47
Paralajmërimi i kryeministrit Kurti për heqjen pjesërisht të taksës javën e ardhshme ka shënuar edhe përcarjen e parë ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës. LDK-ja e ka kuptuar këtë qëndrim të Kurtit në ...

Përplasje brenda koalicionit LDK-LVV, anulohet mbledhja e qeverisë së Kosovës
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...
Lapsi | 28-Feb-2020 21:49
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved