ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 11:03

Dëborë në Bulqizë/ Ndërprerje e energjisë elektrike në disa fshatra

Dëborë në Bulqizë/ Ndërprerje e energjisë elektrike në disa fshatra
Edhe sot, në rrethin e Bulqizës kanë vijuar reshje dëbore kryesisht në zonat malore.
Top Channel | 28-Feb-2020 10:17
Edhe sot, në rrethin e Bulqizës kanë vijuar reshje dëbore kryesisht në zonat malore.

Bora zbardh veriun! Pamje nga Vermoshi dhe Puka, probleme me energjinë
Reshjet e dëborës kane vijuar edhe gjatë mbrëmjes së shkuar në zonat e thella të qarkut të Shkodrës.
Top Channel | 28-Feb-2020 10:17
Reshjet e dëborës kane vijuar edhe gjatë mbrëmjes së shkuar në zonat e thella të qarkut të Shkodrës.

Korçë/ Temperatura të ulëta, por rrugët të kalueshme pa zinxhirë
Reshje shumë të pakta bore ka pasur gjatë natës në zonat malore në lartësitë mbi 1200 m, në Dardhë, Voskopojë Qafa e Qarrit.
Top Channel | 28-Feb-2020 10:17
Reshje shumë të pakta bore ka pasur gjatë natës në zonat malore në lartësitë mbi 1200 m, në Dardhë, Voskopojë Qafa e Qarrit.

Elbasan/ Trashësia e dëborës shkon në 30 cm, probleme me energjinë elektrike në disa fshatra
Në Steblevë të Librazhdit trashësia e dëborës ka shkuar në 30 cm, ndërkohë që reshjet vazhdojnë. Aksi Librazhd Peshkopi i kalueshëm me zinxhirë në disa pjesë të tij.
Top Channel | 28-Feb-2020 09:49
Në Steblevë të Librazhdit trashësia e dëborës ka shkuar në 30 cm, ndërkohë që reshjet vazhdojnë. Aksi Librazhd Peshkopi i kalueshëm me zinxhirë në disa pjesë të tij.

Parashikimi i motit për sot, 28 Shkurt 2020
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te dominoje fusha me presion atmosferik te ulet, çka do te beje qe mbi te gjithe territorin te kemi reshje, qe ne oret e paradites, ne zona te caktuara, do te jene me intensitet ...
ikub.al | 28-Feb-2020 08:56
Gjate dites se sotme mbi vendin tone do te dominoje fusha me presion atmosferik te ulet, çka do te beje qe mbi te gjithe territorin te kemi reshje, qe ne oret e paradites, ne zona te caktuara, do te jene me intensitet ...

Mos harroni çadrat, sërish reshje shiu sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intensifikuara në mbrëmje, ndërsa ...
Telegraf | 28-Feb-2020 09:37
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intensifikuara në mbrëmje, ndërsa ...

Moti për katër ditët e ardhshme në Kosovë
Deri në fund të javës pritet mot me shi dhe diell. Të shtunën më ngrohtë, në fillim të javës së ardhshme freskët dhe me shi. “8.05.2019 – Mot i paqëndrueshëm me vransira dhe reshje lokale shiu pritet të mbajë edhe ...
Albportali | 08-May-2019 20:44
Deri në fund të javës pritet mot me shi dhe diell. Të shtunën më ngrohtë, në fillim të javës së ardhshme freskët dhe me shi. “8.05.2019 – Mot i paqëndrueshëm me vransira dhe reshje lokale shiu pritet të mbajë edhe ...

Moti në Kosovë
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...
Arbresh | 28-Feb-2020 22:41
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...

Kthehen reshjet e borës, por për shkurt
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...
InFokusi | 28-Feb-2020 22:22
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...

Kthehen reshjet e borës, por për shkurt
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 22:18
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e Institutit ...

Sot dimër, nga nesër temperatura pranverore – ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme
29.02 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. Gjatë mbrëmjes me vransira. 1.03 – Paradite kryesisht kthjellët. Ditën më butë me shtim të vransirave. Vonë në mbrëmje riga lokale shiu. 2.02-3.03 – Butë dhe me erë. Të ...
Indeks Online | 28-Feb-2020 21:21
29.02 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. Gjatë mbrëmjes me vransira. 1.03 – Paradite kryesisht kthjellët. Ditën më butë me shtim të vransirave. Vonë në mbrëmje riga lokale shiu. 2.02-3.03 – Butë dhe me erë. Të ...

Kthehen reshjet e borës, por për shkurt (VIDEO)
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar, njofton Klan Kosova. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e ...
Medial | 28-Feb-2020 20:54
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar, njofton Klan Kosova. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e ...

Kthehen reshjet e borës, por për shkurt (VIDEO)
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar, njofton Klan Kosova. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e ...
Klan Kosova | 28-Feb-2020 20:48
Bora nisi të bije, e t’ia jap stinës epitetin e dimrit të vonuar, njofton Klan Kosova. Por kalimi i befasishëm nga temperaturat e larta në reshje intensive të borës, nuk i befasoi edhe parashikuesit. Drejtoresha e ...

Parashikimi i motit për ditën e fundit të muajit shkurt në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër në ditën e fundit të muajit shkurt të këtij viti, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Sipas institutit, në fushat barike ...
Gazeta Observer | 28-Feb-2020 19:34
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër në ditën e fundit të muajit shkurt të këtij viti, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Sipas institutit, në fushat barike ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë në ditën e fundit të shkurtit dhe gjatë ditëve të para të marsit?
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të pranverës meteorologjike me mot të butë, kohë pas kohe me shi Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së premte, ditën e shtunë mbi ...
InFokusi | 28-Feb-2020 19:08
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të pranverës meteorologjike me mot të butë, kohë pas kohe me shi Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së premte, ditën e shtunë mbi ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë në ditën e fundit të shkurtit dhe gjatë ditëve të para të marsit?
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të pranverës meteorologjike me mot të butë, kohë pas kohe me shi Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së premte, ditën e shtunë mbi ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 18:55
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të pranverës meteorologjike me mot të butë, kohë pas kohe me shi Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së premte, ditën e shtunë mbi ...

Si do jetë moti këtë fundjavë? Sinoptikanët kanë lajme të mira
Nëse keni plane për këtë fundjavë, sinoptikanët thonë se pritet që vendi ynë të ndikohet nga moti i qëndrueshëm. Ndaj ky eshte nje lajm i mire qe nuk i prish planet për ata të cilët kanë menduar të udhëtojnë. Sherbimi ...
Lajmi i Fundit | 28-Feb-2020 18:45
Nëse keni plane për këtë fundjavë, sinoptikanët thonë se pritet që vendi ynë të ndikohet nga moti i qëndrueshëm. Ndaj ky eshte nje lajm i mire qe nuk i prish planet për ata të cilët kanë menduar të udhëtojnë. Sherbimi ...

Parashikimi i motit për ditën e fundit të muajit shkurt në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër në ditën e fundit të muajit shkurt të këtij viti, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Sipas institutit, në fushat barike ...
Koha.net | 28-Feb-2020 18:37
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër në ditën e fundit të muajit shkurt të këtij viti, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell. Sipas institutit, në fushat barike ...

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët e para të marsit
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të paranverës meteorologjike me mot të butë, kohëpaskohe me shi. 28.02.2020 - Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së......
Zeri | 28-Feb-2020 18:18
Në fundjavë intervale më të gjata me diell, temperaturat në rritje. Ditëve të para të paranverës meteorologjike me mot të butë, kohëpaskohe me shi. 28.02.2020 - Pas reshjeve të borës që ranë gjatë ditës së......

Reshje të shiut dhe erë me shpejtësi prej mbi 70 kilometra në orë priten sot pasdite
Shkup, 28 shkurt – Reshje të shiut dhe erë e fuqishme me shpejtësi prej mbi 70 kilometra në orë priten sot në orët e pasdites. Sinoptikanët paralajmërojnë më shumë reshje në pjesë veriperëndimore dhe rritje të shtresës ...
Koha.mk | 28-Feb-2020 16:08
Shkup, 28 shkurt – Reshje të shiut dhe erë e fuqishme me shpejtësi prej mbi 70 kilometra në orë priten sot në orët e pasdites. Sinoptikanët paralajmërojnë më shumë reshje në pjesë veriperëndimore dhe rritje të shtresës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved