ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 13:38

Panik botëror, OBSH: Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë

Panik botëror, OBSH: Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 20:41
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
VizionPlus | 29-Feb-2020 08:56
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

OBSH paralajmëron: Shpërthimi i koronavirusit po përkeqësohet
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...
Telegraf | 28-Feb-2020 19:41
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...

Irani anuloi faljen e Xhumasë në disa qytete – shkak koronavirusi
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 16:59
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...

Koronavirusi, OBSH përcjell detajet e fundit: Mund të godasë çdo vend të planetit, 1 mijë të infektuar në Evropë brenda 1 jave
Organizata botërore e shëndetësisë ka përsëritur paralajmërimin e saj se koronavirusi mund të prekë të gjithë vendet e botës. Një zëdhënës i OBSH-së tha se shpërthimi, i cili po shkon drejt një pandemie, ishte ‘duke u ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 17:20
Organizata botërore e shëndetësisë ka përsëritur paralajmërimin e saj se koronavirusi mund të prekë të gjithë vendet e botës. Një zëdhënës i OBSH-së tha se shpërthimi, i cili po shkon drejt një pandemie, ishte ‘duke u ...

Koreja e Jugut regjistron 594 raste me koronavirus, ushtria dezinfekton qytetin
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...
Shprehja | 29-Feb-2020 12:54
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...

Numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kinë shkon në 2,837
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.837, transmeton Anadolu Agency (AA). Si pasojë e epidemisë në 24 orët e fundit ...
Arbresh | 29-Feb-2020 12:44
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.837, transmeton Anadolu Agency (AA). Si pasojë e epidemisë në 24 orët e fundit ...

OBSH raporton për zhvillimin e vaksinave të koronavirusit – 20 prej tyre në testim
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhan Ghebreyesus tha se rezultatet e para të vaksinave të koronavirusit priten në disa javë. “Mbi 20 vaksina janë duke u zhvilluar në botë dhe disa ...
ScanTv | 29-Feb-2020 12:11
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhan Ghebreyesus tha se rezultatet e para të vaksinave të koronavirusit priten në disa javë. “Mbi 20 vaksina janë duke u zhvilluar në botë dhe disa ...

Kinë, numri i të vdekurve nga koronavirusi rritet në 2.837
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.837, transmeton Anadolu Agency (AA). Si pasojë e epidemisë në 24 orët e fundit ...
Shenja | 29-Feb-2020 12:04
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) në vend është rritur në 2.837, transmeton Anadolu Agency (AA). Si pasojë e epidemisë në 24 orët e fundit ...

Koreja e Jugut regjistron 594 raste me koronavirus, ushtria dezinfekton qytetin
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...
TetovaSot | 29-Feb-2020 11:58
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...

Koreja e Jugut regjistron 594 raste me koronavirus, ushtria dezinfekton qytetin
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...
Alsat-M | 29-Feb-2020 11:53
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen e saj më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të Premten. Kjo e çon numrin e infeksioneve në Korenë e Jugut në 2.931. ...

OBSH njofton kohën e rimëkëmbjes nga koronavirusi
Një pacient i infektuar me koronavirus është në gjendje të shërohet plotësisht 20 ditë pas zbulimit të sëmundjes. Kjo u njoftua nga përfaqësuesi zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetit. “Sipas studimeve të ...
ScanTv | 29-Feb-2020 11:45
Një pacient i infektuar me koronavirus është në gjendje të shërohet plotësisht 20 ditë pas zbulimit të sëmundjes. Kjo u njoftua nga përfaqësuesi zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetit. “Sipas studimeve të ...

Gjendje kritike në Korenë Jugore, 219 raste të koronavirusit për pak orë
Autoritetet në Korenë Jugore kanë raportuar për 219 raste të reja të koronavirusit brenda pak orëve. Ky numër i shtohet shifrës prej 594 personave të infektuar më parë gjatë ditës, duke e çuar në 813 numrin e ...
Gazeta Express | 29-Feb-2020 11:27
Autoritetet në Korenë Jugore kanë raportuar për 219 raste të reja të koronavirusit brenda pak orëve. Ky numër i shtohet shifrës prej 594 personave të infektuar më parë gjatë ditës, duke e çuar në 813 numrin e ...

OBSH ngre rrezikun në “shumë i lartë” për koronavirusin
Ky vlerësim është bërë pas rasteve të shumta që janë prekur nga ky virus në të gjithë botën dhe shpejtësinë me të cilën po përhapet koronavirusi. Momentalisht ka mbi 83 000 persona të prekur dhe mbi 2800 vdekje. “Nuk ...
Lajminet | 29-Feb-2020 09:51
Ky vlerësim është bërë pas rasteve të shumta që janë prekur nga ky virus në të gjithë botën dhe shpejtësinë me të cilën po përhapet koronavirusi. Momentalisht ka mbi 83 000 persona të prekur dhe mbi 2800 vdekje. “Nuk ...

OBSH ngre rrezikun në “shumë i lartë” për koronavirusin
Organizata Botërore e Shëndetësisë këtë të premte është shprehur se rreziku ndaj koronavirusit është ngritur nga “i lartë” në “shumë i lartë”. Ky vlerësim është bërë pas rasteve të shumta që janë prekur nga ky virus në ...
Alsat-M | 29-Feb-2020 09:50
Organizata Botërore e Shëndetësisë këtë të premte është shprehur se rreziku ndaj koronavirusit është ngritur nga “i lartë” në “shumë i lartë”. Ky vlerësim është bërë pas rasteve të shumta që janë prekur nga ky virus në ...

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus, në SHBA
Zyrtarët e shëndetësisë kanë njoftuar rastin e dytë me koronavirus në Kaliforni, për të cilin ata nuk e dinë se nga mund të jetë infektuar. Më parë, Organizata Botërore e Shëndetit tha që koronavirusi është një rrezik ...
Dritare | 29-Feb-2020 09:26
Zyrtarët e shëndetësisë kanë njoftuar rastin e dytë me koronavirus në Kaliforni, për të cilin ata nuk e dinë se nga mund të jetë infektuar. Më parë, Organizata Botërore e Shëndetit tha që koronavirusi është një rrezik ...

Koronavirus vazhdon përhapjen, rregjistrohen 594 raste të reja në Korenë e Jugut
Vazhdon të rritet numri i të prekurve nga koronavirus. Korea e Jugut ka shënuar rritjen më të madhe që kur virusi u regjistrua në këtë vend. Nga raportimet e fundit numërohen 594 raste të reja duke e çuar numrin në ...
Shenja | 29-Feb-2020 09:22
Vazhdon të rritet numri i të prekurve nga koronavirus. Korea e Jugut ka shënuar rritjen më të madhe që kur virusi u regjistrua në këtë vend. Nga raportimet e fundit numërohen 594 raste të reja duke e çuar numrin në ...

Korea e Jugut shënon rritjen më të madhe të rasteve me Coronavirus
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të premten. Me këtë rritje numri i përgjithshëm i infeksioneve në Korenë e Jugut ...
EkonomiaOnline | 29-Feb-2020 08:48
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të premten. Me këtë rritje numri i përgjithshëm i infeksioneve në Korenë e Jugut ...

Koreja e Jugut shënon rritjen më të madhe të rasteve me koronavirus
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të premten. Me këtë rritje numri i përgjithshëm i infeksioneve në Korenë e Jugut ...
Klan Kosova | 29-Feb-2020 08:33
Koreja e Jugut ka regjistruar rritjen më të madhe të infeksioneve me koronavirus në një ditë të vetme, me 594 raste të reja të konfirmuara të premten. Me këtë rritje numri i përgjithshëm i infeksioneve në Korenë e Jugut ...

Rekord i rasteve të reja të koronavirusit në Korenë Jugore
Koreja Jugore e ka regjistruar numrin më të madh të infektimeve të reja me koronavirus brenda një dite me 594 persona të infektuar. Kjo rritje e çon në 2931 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara të ...
Gazeta Express | 29-Feb-2020 08:18
Koreja Jugore e ka regjistruar numrin më të madh të infektimeve të reja me koronavirus brenda një dite me 594 persona të infektuar. Kjo rritje e çon në 2931 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved