ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 09:58

FAZ: “Zoti Kurti po bën një gabim serioz”

FAZ: “Zoti Kurti po bën një gabim serioz”
Frankfurt, 28 shkurt 2020 – Gazeta e madhe gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) shkruan për vendimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për pezullimin gradual e të kushtëzuar të tarifës ndaj importeve nga ...
Illyriapress | 29-Feb-2020 01:01
Frankfurt, 28 shkurt 2020 – Gazeta e madhe gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) shkruan për vendimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për pezullimin gradual e të kushtëzuar të tarifës ndaj importeve nga ...

Trump e propozon kongresistin Ratcliffe për drejtor të Inteligjencës Kombëtare
Trump e propozon kongresistin Ratcliffe për drejtor të Inteligjencës Kombëtare Uashington, 28 shkurt 2020 – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për drejtor të ...
Illyriapress | 29-Feb-2020 00:37
Trump e propozon kongresistin Ratcliffe për drejtor të Inteligjencës Kombëtare Uashington, 28 shkurt 2020 – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për drejtor të ...

Presidenti Trump emëroi ligjvënësin John Ratcliffe për drejtor të Zbulimit Kombëtar
Presidenti amerikan, Donald Trump, të premten emëroi ligjvënësin John Ratcliffe në krye të komunitetit të shërbimeve amerikane të zbulimit. “Johni është një njeri i jashtëzakonshëm dhe një talent i madh”, shkroi ...
Zeri Amerikes | 29-Feb-2020 00:28
Presidenti amerikan, Donald Trump, të premten emëroi ligjvënësin John Ratcliffe në krye të komunitetit të shërbimeve amerikane të zbulimit. “Johni është një njeri i jashtëzakonshëm dhe një talent i madh”, shkroi ...

Trump e zgjedh zëvendësuesin e Grenellit në krye të inteligjencës amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...
Arbresh | 29-Feb-2020 00:28
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...

Trump e zgjedh zëvendësuesin e Grenellit në krye të inteligjencës amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...
Ina-Online | 29-Feb-2020 00:17
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...

Trumpi rinominon zëvendësuesin e Grenellit për inteligjencën amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë të premten se do ta nominojë përfaqësuesin republikan, John Ratcliffe, si drejtor i inteligjencës amerikane. Është kjo hera e dytë që Trumpi e nominon Ratcliffen për shef të ...
Medial | 29-Feb-2020 00:11
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë të premten se do ta nominojë përfaqësuesin republikan, John Ratcliffe, si drejtor i inteligjencës amerikane. Është kjo hera e dytë që Trumpi e nominon Ratcliffen për shef të ...

Trump e zgjedh zëvendësuesin e Grenellit në krye të inteligjencës amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...
InFokusi | 29-Feb-2020 00:02
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...

Trump e zgjedh zëvendësuesin e Grenellit në krye të inteligjencës amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...
Zeri | 28-Feb-2020 23:59
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...

Trumpi rinominon zëvendësuesin e Grenellit për inteligjencën amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë të premten se do ta nominojë përfaqësuesin republikan, John Ratcliffe, si drejtor i inteligjencës amerikane. Është kjo hera e dytë që Trumpi e nominon Ratcliffen për shef të ...
Koha.net | 28-Feb-2020 23:56
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë të premten se do ta nominojë përfaqësuesin republikan, John Ratcliffe, si drejtor i inteligjencës amerikane. Është kjo hera e dytë që Trumpi e nominon Ratcliffen për shef të ...

Trump e zgjedh zëvendësuesin e Grenellit në krye të inteligjencës amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 23:53
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka zbuluar emrin e personit që ai synon ta ketë në krye të Inteligjencës Kombëtare amerikane. Trump ka bërë të ditur se ka propozuar kongresistin John Ratcliffe për t’u ...

Kelmendi fton qeverinë të mos marrë vendime pa mbështetjen e SHBA’së
Biznesmeni dhe ish-politikani, Ramiz Kelmendi, është shprehur i zëshëm kundër vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, ashtu siç pretendon kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kelmendi shprehet që reciprociteti nuk ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 23:00
Biznesmeni dhe ish-politikani, Ramiz Kelmendi, është shprehur i zëshëm kundër vendosjes së reciprocitetit ndaj Serbisë, ashtu siç pretendon kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kelmendi shprehet që reciprociteti nuk ...

FAZ: Kurti po hyn në konflikt të hapur me Amerikën dhe Donald Trumpin
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...
Aktuale.MK | 28-Feb-2020 22:47
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...

Gazeta gjermane: Kosova në konflikt me Amerikën, “Kurti po bën një gabim serioz”
Një përplasje e tillë s’ka kaluar pa u vërejtur edhe nga llupa e mediave më prestigjoze botërore. Në një artikull të gazetës gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung të shkruar nga një prej gazetarëve më me nam të ...
AlbInfo | 28-Feb-2020 22:07
Një përplasje e tillë s’ka kaluar pa u vërejtur edhe nga llupa e mediave më prestigjoze botërore. Në një artikull të gazetës gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung të shkruar nga një prej gazetarëve më me nam të ...

Gazeta gjermane: Kurti po hyn në konflikt të hapur me Amerikën dhe Donald Trumpin
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...
Zeri | 28-Feb-2020 21:54
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...

?Kurti: Nuk kam kërkuar takim me ambasadorin Grenell, por kam pasur komunikimin të vazhdueshëm
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën për media tha se roli i SHBA-ve në Kosovë është i pazëvendësueshëm.
Top Channel | 27-Feb-2020 20:29
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën për media tha se roli i SHBA-ve në Kosovë është i pazëvendësueshëm.

Gazeta Prestigjioze Gjermane: Kosova në konflikt me Amerikën, “Kurti po bën një gabim serioz”
Emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nuk e ka pritur mirë vendimin e kryeministrtit të Kosovës, Albin Kurtit, për ta hequr vetëm pjesërisht taksën ndaj Serbisë.Grenell me një reagim të ashër në ...
Gazeta Observer | 28-Feb-2020 21:49
Emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nuk e ka pritur mirë vendimin e kryeministrtit të Kosovës, Albin Kurtit, për ta hequr vetëm pjesërisht taksën ndaj Serbisë.Grenell me një reagim të ashër në ...

Gazeta Prestigjioze Gjermane: Kosova në konflikt me Amerikën, “Kurti po bën një gabim serioz”
Emisari i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nuk e ka pritur mirë vendimin e kryeministrtit të Kosovës, Albin Kurtit, për ta hequr vetëm pjesërisht taksën ndaj Serbisë.Grenell me një reagim të ashër në ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 21:44
Emisari i SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nuk e ka pritur mirë vendimin e kryeministrtit të Kosovës, Albin Kurtit, për ta hequr vetëm pjesërisht taksën ndaj Serbisë.Grenell me një reagim të ashër në ...

FAZ: Kurti po hyn në konflikt të hapur me Amerikën dhe Donald Trumpin
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...
Indeks Online | 28-Feb-2020 21:02
Gazeta prestigjioze gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ka shkruar për pasojat e mundshme që mund të ketë Qeveria Kurti dhe Kosova nga një konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gazeta ka shkruar se Richard ...

FAZ: Kurti po hyn në konflikt të hapur me Amerikën dhe Donald Trumpin
Gazeta ka shkruar se Richard Grenell është i dërguari special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. „Me një paralajmërim të ashpër në Twitter, ai (Grenell) iu ...
Lajminet | 28-Feb-2020 20:55
Gazeta ka shkruar se Richard Grenell është i dërguari special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. „Me një paralajmërim të ashpër në Twitter, ai (Grenell) iu ...

Gashi: Në SHBA nuk po shkoni të ngrini dolli me Trump, ai kërkon marrëveshje
Analisti politik, Dardan Gashi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë një përgjigje me po ose jo për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Ai në Info Magazine të Klan Kosovës e quajti si pozitiv e koordinim mes ...
Klan Kosova | 28-Feb-2020 19:54
Analisti politik, Dardan Gashi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë një përgjigje me po ose jo për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Ai në Info Magazine të Klan Kosovës e quajti si pozitiv e koordinim mes ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved