ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 10:39

Të gjithë kundër Kurtit/ LDK: Taksa të hiqet e plotë. Haradinaj: Ka marrëveshje me Vuçiç

Të gjithë kundër Kurtit/ LDK: Taksa të hiqet e plotë. Haradinaj: Ka marrëveshje me Vuçiç
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 19:59
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.

Haradinaj: AAK do të mobilizohet për ta kundërshtuar heqjen e taksës
Pas mbledhjes së kryesisë së AAK-së, ish-kryeministri Kurti në një konferencë për media, theksoi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti për heqjen e tarifës, është pa kushte dhe pa kundërvlerë për Kosovën.
Top Channel | 28-Feb-2020 19:59
Pas mbledhjes së kryesisë së AAK-së, ish-kryeministri Kurti në një konferencë për media, theksoi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti për heqjen e tarifës, është pa kushte dhe pa kundërvlerë për Kosovën.

Tim Judah për veprimin e Kurtit: Magjepsëse, sfidoi ekipin e Grenellit!
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...
Top Channel | 28-Feb-2020 19:49
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...

Vendimi i Kurtit/ Be e SHBA qëndrime të kundërta
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...
Top Channel | 28-Feb-2020 18:41
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...

LDK dhe Vetëvendosja mblidhen për t’u pajtuar për heqjen e taksës, Mustafa: Duhet harmonizim SHBA- BE, nuk qëndrojmë mes tyre
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 18:34
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...

Haradinaj: Kurti ka bërë marrëveshje me Vuçiç, çmimi ishte vota e Listës Serbe për qeverinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 20:04
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...

?Isa Mustafa konfirmon takimin me Kurtin
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit në grupin parlamentar ka konfirmuar se sot do të ketë takim me partnerin e koalicionit.
Top Channel | 28-Feb-2020 18:06
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit në grupin parlamentar ka konfirmuar se sot do të ketë takim me partnerin e koalicionit.

”Kurti më ftoi sot në takim urgjent”, Haradinaj: E refuzova se më thirri pasi kishte marrë vendimin për taksën, ja çfarë i thashë
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 17:28
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...

Kush është “zoti” i dialogut? SHBA dhe BE në ‘garë’ për Kosovën
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 18:58
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...

Taksa ndaj Serbisë/ Të hënën Kuvendi i Kosovës seancë të jashtëzakonshme
Të hënën me 2 mars deputet e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë seancë të jashtëzakonshme për taksën 100 për qind ndaj produkteve serben dhe boshnjake.
Top Channel | 28-Feb-2020 15:11
Të hënën me 2 mars deputet e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë seancë të jashtëzakonshme për taksën 100 për qind ndaj produkteve serben dhe boshnjake.

Gazeta gjermane FAZ: Kurti po bën gabim serioz për taksën – po kundërshton hapur Uashingtonin
Gazeta e madhe konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), sot ka publikuar një shkrim, që i është kushtuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. Duke vlerësuar edhe veprimet e fundit të ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 23:00
Gazeta e madhe konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), sot ka publikuar një shkrim, që i është kushtuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. Duke vlerësuar edhe veprimet e fundit të ...

Kadaj-Bujupi: Kurti e Mustafa mashtruan popullin, por nuk po mund ta mashtrojnë Amerikën
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi, ka komentuar zhvillimet e fundit në vend në lidhje me taksën. Kadaj-Bujupi në “Dossier D” në RTV Dukagjini thotë se AAK së bashku me grupet e ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 21:44
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi, ka komentuar zhvillimet e fundit në vend në lidhje me taksën. Kadaj-Bujupi në “Dossier D” në RTV Dukagjini thotë se AAK së bashku me grupet e ...

Shba kundër Kurtit/ Grenell: Nuk e mbështesim heqjen e pjesshme të taksës
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 13:43
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Kryeministri britanik mirëpret veprimin e Kurtit për taksën ndaj Serbisë dhe mbështet vazhdimin e dialogut
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 20:04
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...

Osmani: Çdo dallim që mund të ketë për taksën mes LDK-së dhe LVV-së do të zgjidhet shumë shpejt
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Pejë ka folur rreth dallimeve të dy partnerëve të koalicionit qeverisës lidhur me taksën ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 11:09
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës në Pejë ka folur rreth dallimeve të dy partnerëve të koalicionit qeverisës lidhur me taksën ndaj Serbisë.

Bashkimi Evropian mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifat
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina.
Top Channel | 28-Feb-2020 10:47
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina.

Kritika dhe akuza të ashpra ndaj Albin Kurtit pas heqjes se kushtezuar te takses
Paralajmërimi i kryeministrit Kurti për heqjen pjesërisht të taksës javën e ardhshme ka shënuar edhe përcarjen e parë ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës. LDK-ja e ka kuptuar këtë qëndrim të Kurtit në ...
ABCNews | 28-Feb-2020 22:47
Paralajmërimi i kryeministrit Kurti për heqjen pjesërisht të taksës javën e ardhshme ka shënuar edhe përcarjen e parë ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës. LDK-ja e ka kuptuar këtë qëndrim të Kurtit në ...

Përplasje brenda koalicionit LDK-LVV, anulohet mbledhja e qeverisë së Kosovës
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...
Lapsi | 28-Feb-2020 21:49
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...

Kurti i çoi letër për takim, Haradinaj e refuzon: Më ke thirrë pasi ke dhënë qëndrim për taksën
Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur para mediave lidhur me vendimin e kryeministrit, Albin Kurti për heqjen e taksës. Haradinaj ka kundërshtuar veprimin e Kurtit duke thënë se me këtë vendim nuk ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 18:18
Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur para mediave lidhur me vendimin e kryeministrit, Albin Kurti për heqjen e taksës. Haradinaj ka kundërshtuar veprimin e Kurtit duke thënë se me këtë vendim nuk ...

Haradinaj: Me heqjen e taksës Kurti ia mundëson Vuçiqit të rizgjidhet President
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së partisë së tij, para medieve tha se kanë diskutuar në lidhje me vendimin e Kurtit, për tarifën 100 për qind, ku paralajmëroi se do të ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 17:24
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së partisë së tij, para medieve tha se kanë diskutuar në lidhje me vendimin e Kurtit, për tarifën 100 për qind, ku paralajmëroi se do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved