ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 10:53

Rama: Për mandatin e tretë na duhen 800 mijë vota

Rama: Për mandatin e tretë na duhen 800 mijë vota
Kryeministri Edi Rama është shprehur nga kongresi i Partisë Socialiste se për mandatin e tretë duhen 800 mijë vota.
Top Channel | 29-Feb-2020 13:54
Kryeministri Edi Rama është shprehur nga kongresi i Partisë Socialiste se për mandatin e tretë duhen 800 mijë vota.

Kongresi zgjedhor i PS/ “Mandat i tretë qeverisës me Ramën kryeministër”
Partia Socialiste po mban kongresin tre ditor zgjedhor ne Pallatin e Kongreseve. Dita e parë dje iu kushtua grave, ndërsa sot që në orën 10.00 po flasin me radhë ministrat e kabinetit qeveritar dhe pas tyre Kryetari i ...
Top Channel | 29-Feb-2020 13:54
Partia Socialiste po mban kongresin tre ditor zgjedhor ne Pallatin e Kongreseve. Dita e parë dje iu kushtua grave, ndërsa sot që në orën 10.00 po flasin me radhë ministrat e kabinetit qeveritar dhe pas tyre Kryetari i ...

“Keni mbështetjen tonë për integrimin”, Presidenti i PSE në kongresin e PS: Nuk duhet të keni iluzione se fushata e ardhshme do jetë e lehtë
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane Sergei Stanishev ka përshëndetur sot Kongresin Zgjedhor të Partisë Socialiste duke siguruar për angazhimin dhe mbështetjen e kësaj familje politike për hapjen e bisedimeve dhe ...
BalkanWeb | 29-Feb-2020 11:24
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane Sergei Stanishev ka përshëndetur sot Kongresin Zgjedhor të Partisë Socialiste duke siguruar për angazhimin dhe mbështetjen e kësaj familje politike për hapjen e bisedimeve dhe ...

FOTOT/ Nga Rama, te Ruçi dhe Veliaj: Çfarë nuk u pa në TV nga Kongresi i PS
Partia Socialiste ka nisur ditën e dytë të punimeve. Me një minutë heshtje për të përkujtuar 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit ka nisur dita e dytë e kongresit të PS. Sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla, në ...
GazetaTema | 29-Feb-2020 11:08
Partia Socialiste ka nisur ditën e dytë të punimeve. Me një minutë heshtje për të përkujtuar 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit ka nisur dita e dytë e kongresit të PS. Sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla, në ...

Mungesa e zërave kritikë në PS, Majko: Debatin e brendshëm e bëjmë ku të na dojë qejfi
Ministri i Diasporës, Pandeli Majko në një intervistë të dhënë për gazetaren e Abc News, Esiona Konomi foli për punimet e Kongresit Zgjedhor të PS. I pyetur nga gazetarja nëse bie dakord me një PS kaq të heshtur dhe pa ...
ABCNews | 29-Feb-2020 13:35
Ministri i Diasporës, Pandeli Majko në një intervistë të dhënë për gazetaren e Abc News, Esiona Konomi foli për punimet e Kongresit Zgjedhor të PS. I pyetur nga gazetarja nëse bie dakord me një PS kaq të heshtur dhe pa ...

Majko: Presim mandatin e tretë
Në orën 10.00 nisën punimet e ditës së dytë të Kongresit Zgjedhor të PSSH. Nga ky kongres për mikrofonin e Top Channel ka folur Pandeli Majko, ministri i Diasporës.
Top Channel | 29-Feb-2020 10:26
Në orën 10.00 nisën punimet e ditës së dytë të Kongresit Zgjedhor të PSSH. Nga ky kongres për mikrofonin e Top Channel ka folur Pandeli Majko, ministri i Diasporës.

Kongresi i PS, Pandeli Majko: Presim mandatin e tretë, jemi partia e surprizave që befasojmë kur nuk ta pret mendja
Nisën punimet e ditës së dytë të Kongresit Zgjedhor të PSSH. Nga ky kongres ka folur Pandeli Majko, ministri i Diasporës i cili tha se PS është partia e surprizave dhe se do fitojë mandatin e tretë. “Kongres i ...
GazetaTema | 29-Feb-2020 10:44
Nisën punimet e ditës së dytë të Kongresit Zgjedhor të PSSH. Nga ky kongres ka folur Pandeli Majko, ministri i Diasporës i cili tha se PS është partia e surprizave dhe se do fitojë mandatin e tretë. “Kongres i ...

Rama: Duam 800 mijë vota për mandatin e tretë. Nuk presim më për negociatat, po deshën le t’i hapin
Kryeministri Edi Rama parashtroi arsyet se përse Partisë Socialiste i duhet edhe një mandat i tretë qeverisës. Gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS, Rama tha se mandati i parë ishte për hapjen e themeleve, i dyti ...
ABCNews | 29-Feb-2020 13:35
Kryeministri Edi Rama parashtroi arsyet se përse Partisë Socialiste i duhet edhe një mandat i tretë qeverisës. Gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS, Rama tha se mandati i parë ishte për hapjen e themeleve, i dyti ...

Dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS/ Nga përshëndetja e Stanishev tek ndryshimet në statut, ja axhenda
TIRANË Zhvillohet sot dita e dytë e Kongresit zgjedhor të Partisë Socialiste, një ditë e gjatë e ndarë në tre pjesë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në nisje të Kongresit do të ketë një fjalë nga ...
BalkanWeb | 29-Feb-2020 09:56
TIRANË Zhvillohet sot dita e dytë e Kongresit zgjedhor të Partisë Socialiste, një ditë e gjatë e ndarë në tre pjesë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në nisje të Kongresit do të ketë një fjalë nga ...

Vangjush Dako në Kongres, Manja: Ka kontribute në PS, Ta ndajmë moralin me drejtësinë
Vangjush Dako një nga eksponentët më të kometuar të PS, pjesë e dosjes 339 dhe i shpallur Non GRATA nga SHBA është prezent në Konngresin e PS që ka nisur punimet që prej ditës së djeshme. Në një intervistë të dhënë për ...
ABCNews | 29-Feb-2020 12:19
Vangjush Dako një nga eksponentët më të kometuar të PS, pjesë e dosjes 339 dhe i shpallur Non GRATA nga SHBA është prezent në Konngresin e PS që ka nisur punimet që prej ditës së djeshme. Në një intervistë të dhënë për ...

Vangjush Dako në Kongres, Manja: Ta ndajmë moralin me drejtësinë
Vangjush Dako një nga eksponentët më të kometuar të PS, pjesë e dosjes 339 dhe i shpallur Non GRATA nga SHBA është prezentë në Konngresin e PS që ka nisr punimet që prej ditës së djeshme. Në një intervistë të dhënë për ...
ABCNews | 29-Feb-2020 12:15
Vangjush Dako një nga eksponentët më të kometuar të PS, pjesë e dosjes 339 dhe i shpallur Non GRATA nga SHBA është prezentë në Konngresin e PS që ka nisr punimet që prej ditës së djeshme. Në një intervistë të dhënë për ...

Arta kërkoi reformimin, Linda mori kongresin e PS
Kongresi i Partisë Socialiste që nisi dje, dha mesazhe të forta dhe në drejtim krejt të kundërt me atë që kanë kërkuar disa socialiste dhe socialistë me kontribute të njohura në atë forcë politike. Për paradoks, forumin ...
Standard | 29-Feb-2020 14:37
Kongresi i Partisë Socialiste që nisi dje, dha mesazhe të forta dhe në drejtim krejt të kundërt me atë që kanë kërkuar disa socialiste dhe socialistë me kontribute të njohura në atë forcë politike. Për paradoks, forumin ...

Kongresi i PS nis me një minutë heshtje për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit
TIRANË, 29 shkurt /MEDIAL/ Dita e dytë e Kongresit të PS-së, nisi mëngjesin e sotëm me homazh në nderim të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë. Në nisje të fjalës së tij, kreu i grupit parlamentar ...
Medial | 29-Feb-2020 14:24
TIRANË, 29 shkurt /MEDIAL/ Dita e dytë e Kongresit të PS-së, nisi mëngjesin e sotëm me homazh në nderim të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë. Në nisje të fjalës së tij, kreu i grupit parlamentar ...

FOTO/ Ramën e shtrëngon xhaketa, Veliaj i rregullon kravatën Pëllumbit: Çfarë nuk u pa nga Kongresi i PS
Kongresi i Partisë Socialiste ka nisur sot me një minut heshtje në ndër të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit. Më pas, fjalën e ka mbajtur kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i cili radhiti sipas tij ...
ABCNews | 29-Feb-2020 11:34
Kongresi i Partisë Socialiste ka nisur sot me një minut heshtje në ndër të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit. Më pas, fjalën e ka mbajtur kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i cili radhiti sipas tij ...

Presidenti i Partisë Socialiste Europiane në Kongresin e PS: Vendimi për të shtyrë negociatat ishte i gabuar
Presidenti i partisë Socialiste Europiane, Sergei Stanishev e cilësoi si gabim vendimin e tetorit për të shtyrë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij dy vendet kanë bërë progres, dhe se ...
ABCNews | 29-Feb-2020 11:19
Presidenti i partisë Socialiste Europiane, Sergei Stanishev e cilësoi si gabim vendimin e tetorit për të shtyrë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij dy vendet kanë bërë progres, dhe se ...

Rama ende në ‘gjumë’, Veliaj i rregullon kollaren Pëllumbit, pamjet nga Kongresi i PS
Partia Socialiste po zhvillon ditën e dytë të Kongresit në Pallatin e Kongreseve. Fotografët e pranishëm kanë shkrepur poza të socialsitëve para se të hynin në sallë duke shkëmbyer biseda me njëri-tjetrin. Kryebashkiaku ...
Gazeta Express | 29-Feb-2020 12:31
Partia Socialiste po zhvillon ditën e dytë të Kongresit në Pallatin e Kongreseve. Fotografët e pranishëm kanë shkrepur poza të socialsitëve para se të hynin në sallë duke shkëmbyer biseda me njëri-tjetrin. Kryebashkiaku ...

Sot dita e dytë/ Ja programi i Kongresit të PS!
Sot do të mbahet dita e dytë e Kongresit të Partisë Socialiste. Mësohet se dita do të jetë e ndarë në tre pjesë, Në pjesën e parë do të diskutohet për paktin për Universitetin, drejtësinë, energjinë, turizmin, ...
Dritare | 29-Feb-2020 12:27
Sot do të mbahet dita e dytë e Kongresit të Partisë Socialiste. Mësohet se dita do të jetë e ndarë në tre pjesë, Në pjesën e parë do të diskutohet për paktin për Universitetin, drejtësinë, energjinë, turizmin, ...

Arta kërkoi mocionin, Linda mori kongresin
Na ndiqni në Facebook Mapo.al Kongresi i Partisë Socialiste që nisi dje, dha mesazhe të forta dhe në drejtim krejt të kundërt me atë që kanë kërkuar disa socialiste dhe socialistë me kontribute të njohura në atë forcë ...
Mapo | 29-Feb-2020 08:00
Na ndiqni në Facebook Mapo.al Kongresi i Partisë Socialiste që nisi dje, dha mesazhe të forta dhe në drejtim krejt të kundërt me atë që kanë kërkuar disa socialiste dhe socialistë me kontribute të njohura në atë forcë ...

Kodheli i përgjigjet Arta Dades e kritikëve: S’është koha për fraksione në PS
Deputetja Mimi Kodheli vlerëson se nuk ka ardhur akoma momenti i duhur që PS të përfshijë legalizimin e fraksioneve apo të oponencës brenda socialistëve. Në një intervistë për Ora News, Kodheli tha se PS është partia ...
Gazeta Express | 29-Feb-2020 11:58
Deputetja Mimi Kodheli vlerëson se nuk ka ardhur akoma momenti i duhur që PS të përfshijë legalizimin e fraksioneve apo të oponencës brenda socialistëve. Në një intervistë për Ora News, Kodheli tha se PS është partia ...

Kongresi zgjedhor i PS/ Dita e parë fokusohet tek gruaja dhe nisma e re “Edhe Një”
Në kongresin zgjedhor të partisë socialiste, kreu i saj Edi Rama deklaroi se gratë janë arma e fundit për të reformuar PS-në.
Top Channel | 28-Feb-2020 21:49
Në kongresin zgjedhor të partisë socialiste, kreu i saj Edi Rama deklaroi se gratë janë arma e fundit për të reformuar PS-në.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved