ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 23:41

Irani anuloi faljen e Xhumasë në disa qytete – shkak koronavirusi

Irani anuloi faljen e Xhumasë në disa qytete – shkak koronavirusi
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 16:59
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...

OBSH paralajmëron: Shpërthimi i koronavirusit po përkeqësohet
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...
Telegraf | 28-Feb-2020 19:41
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...

Përhapja e koronavirusit mund të shkaktojë recesion në ekonominë globale
Në shumë vende të botës, vazhdojnë raportimet për raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa bota po përgatitet për një pandemi të sëmundjes. Ndikimet e koronavirusit në ekonomi po rriten, pasi ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 10:17
Në shumë vende të botës, vazhdojnë raportimet për raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa bota po përgatitet për një pandemi të sëmundjes. Ndikimet e koronavirusit në ekonomi po rriten, pasi ...

Irani pezullon seancat e Parlamentit deri në njoftimin e mëtejshëm
Ali Larijani, Kryetari i Parlamentit në Iran (Majlis), ka deklaruar të premten se seancat e parlamentit janë pezulluar deri në njoftimin e ardhshëm për shkak të koronavirusit raportojnë mediat. “Majlis do të mbyllet për ...
Arbresh | 28-Feb-2020 19:17
Ali Larijani, Kryetari i Parlamentit në Iran (Majlis), ka deklaruar të premten se seancat e parlamentit janë pezulluar deri në njoftimin e ardhshëm për shkak të koronavirusit raportojnë mediat. “Majlis do të mbyllet për ...

Rreziku nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
Gazeta Observer | 28-Feb-2020 19:12
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

Rreziku nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 19:01
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

Përhapja e koronavirusit, Irani anulon “Lutjet e së Premtes”
Irani ka anuluar lutjet e së Premtes në Teheran dhe 22 kryeqytetet e tjera provinciale për herë të parë, për të kufizuar përhapjen e koronavirusit. Irani është një nga vendet më të prekura në botë nga përhapja e virusit ...
ABCNews | 28-Feb-2020 15:52
Irani ka anuluar lutjet e së Premtes në Teheran dhe 22 kryeqytetet e tjera provinciale për herë të parë, për të kufizuar përhapjen e koronavirusit. Irani është një nga vendet më të prekura në botë nga përhapja e virusit ...

Paralajmërimi i frikshëm: Coronavirusi mund të godasë çdo vend të planetit
Coronavirusi mund të godasë çdo komb në planet dhe kriza nuk do të ngadalësohet së shpejti, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit. Një zëdhënës i OBSH-së tha se shpërthimi, i cili po shkon drejt një pandemie, ...
Medial | 28-Feb-2020 18:58
Coronavirusi mund të godasë çdo komb në planet dhe kriza nuk do të ngadalësohet së shpejti, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit. Një zëdhënës i OBSH-së tha se shpërthimi, i cili po shkon drejt një pandemie, ...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
Koha.net | 28-Feb-2020 18:45
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së vazhdueshme të numrit të rasteve dhe të numrit të vendeve të prekura, në ditët e fundit. “Këto zhvillime janë qartazi ...
Lajminet | 28-Feb-2020 18:34
Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së vazhdueshme të numrit të rasteve dhe të numrit të vendeve të prekura, në ditët e fundit. “Këto zhvillime janë qartazi ...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
Radio Evropa e Lire | 28-Feb-2020 18:26
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

Kërcënimi nga koronavirusi rritet në nivelin më të lartë
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...
Medial | 28-Feb-2020 18:26
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e rriti të premten kërcënimin nga koronavirusi i ri në nivelin më të lartë. Shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se ky hap u ndërmor për shkak të rritjes së ...

OBSH: Shpërthimi i koronavirusit po përkeqësohet
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...
ABCNews | 28-Feb-2020 15:24
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shpërthimi i koronavirusit “po përkeqësohet”. OBSH përsëriti paralajmërimin se koronavirusi mund të arrijë shumicën e vendeve të botës, “ndonëse jo të gjitha”. Zëdhënësi ...

Koronavirusi vret 2.850 njerëz në të gjithë botën
Koronavirusi ka shkaktuar 2.850 të vdekur në të gjithë botën deri tani. Po ashtu, ka 83 mijë njerëz të infektuar. Pjesa më e madhe e rasteve janë në Kinë, e cila ka raportuar 78.824 të prekur dhe 2.788 vdekje. Jashtë ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 10:44
Koronavirusi ka shkaktuar 2.850 të vdekur në të gjithë botën deri tani. Po ashtu, ka 83 mijë njerëz të infektuar. Pjesa më e madhe e rasteve janë në Kinë, e cila ka raportuar 78.824 të prekur dhe 2.788 vdekje. Jashtë ...

Irani anuloi faljen e Xhumasë për shkak të koronavirusit
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...
Shprehja | 28-Feb-2020 18:18
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...

Irani anuloi faljen e Xhumasë për shkak të koronavirusit
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...
Alsat-M | 28-Feb-2020 18:15
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...

Irani anuloi faljen e Xhumasë në disa qytete – shkak koronavirusi
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...
Aktuale.MK | 28-Feb-2020 17:30
Irani e anuloi faljen e Xhumasë në Teheran dhe 22 qytete të tjera – për herë të parë në disa dekada – për të frenuar përhapjen e një koronavirusi të ri. Ky ritual, në të cilin zakonisht marrin pjesë dhjetëra-mijëra ...

Irani anuloi faljen e xhumasë nga frika e përhapjes së koronavirusit
Irani ka anuluar faljen e xhumasë në Teheran dhe në 22 qytete tjera për herë të parë pas shumë dekadash për të limituar përhapjen e koronavirusit të ri. Vendi gjithashtu vendosi disa kufizime për qasje në faltoret ...
Koha.net | 28-Feb-2020 17:20
Irani ka anuluar faljen e xhumasë në Teheran dhe në 22 qytete tjera për herë të parë pas shumë dekadash për të limituar përhapjen e koronavirusit të ri. Vendi gjithashtu vendosi disa kufizime për qasje në faltoret ...

Më shumë se 20 vaksina kundër koronavirusit janë në përfundim
Më shumë se dhjetëra vaksina kundër koronavirusit janë në përfundim dhe janë në studim e sipër në të gjithë botën tha Tedros Adhanom Ghebreyesus drejtori gjeneral i Organizatës Botërore të Shëndetësisë gjatë një ...
Arbresh | 28-Feb-2020 17:20
Më shumë se dhjetëra vaksina kundër koronavirusit janë në përfundim dhe janë në studim e sipër në të gjithë botën tha Tedros Adhanom Ghebreyesus drejtori gjeneral i Organizatës Botërore të Shëndetësisë gjatë një ...

Klinika Infektive posedon vetëm 6 shtretër me respirator për trajtimin e koronavirusit, thotë Avdyli
Në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me koronavirusin e ri. Autoritetet përgjegjëse thonë se tashmë kanë marrë gjitha masat e duhura, në rast të shfaqjes së këtij virusi në vend. Megjithëkëtë, në mbledhjen e ...
Koha.net | 28-Feb-2020 17:02
Në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me koronavirusin e ri. Autoritetet përgjegjëse thonë se tashmë kanë marrë gjitha masat e duhura, në rast të shfaqjes së këtij virusi në vend. Megjithëkëtë, në mbledhjen e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved