ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 11:04

Koronavirusi, a po shkon Greqia drejt mbylljes së kufijve?

Koronavirusi, a po shkon Greqia drejt mbylljes së kufijve?
Greqia mund të bëhet vendi i parë në Europë që do të mbyllë kufijtë për të mbajtur larg emigrantët dhe refugjatët me koronavirus. Në një veprim të papritur, Kryeministri grek Qiriakos Mitsotaqis vendosi të enjten të ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 20:34
Greqia mund të bëhet vendi i parë në Europë që do të mbyllë kufijtë për të mbajtur larg emigrantët dhe refugjatët me koronavirus. Në një veprim të papritur, Kryeministri grek Qiriakos Mitsotaqis vendosi të enjten të ...

NATO-ja u bën thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib
Na ndiqni në Facebook mapo.al NATO-ja u bëri të premten thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib dhe tha se aleanca qëndron në solidaritet me Turqinë, pasi 33 ushtarë turq humbën jetën në një goditje ...
Mapo | 28-Feb-2020 17:54
Na ndiqni në Facebook mapo.al NATO-ja u bëri të premten thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib dhe tha se aleanca qëndron në solidaritet me Turqinë, pasi 33 ushtarë turq humbën jetën në një goditje ...

Thaçi i reagon Rusisë dhe Sirisë për sulmin ndaj ushtarëve turq
Presidenti Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Në një shkrim në Twitter Thaçi ka shkruar se, “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO-s në dënimin e ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 21:14
Presidenti Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Në një shkrim në Twitter Thaçi ka shkruar se, “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO-s në dënimin e ...

Bild: Greqia dërgon 50 anije luftarake në ishujt Grekë për të mbrojtur kufijtë e saj
Greqia mbyll kufijtë e saj për shkak të përshkallëzimit të tensionit Turqi-Siri. Pas përshkallëzimit ushtarak midis Sirisë së Asadit dhe Turqisë, Greqia mbyll kufijtë e saj, shkruan e përditshmja gjermane Bild. Sipas ...
Telegraf | 28-Feb-2020 18:30
Greqia mbyll kufijtë e saj për shkak të përshkallëzimit të tensionit Turqi-Siri. Pas përshkallëzimit ushtarak midis Sirisë së Asadit dhe Turqisë, Greqia mbyll kufijtë e saj, shkruan e përditshmja gjermane Bild. Sipas ...

Turqia merr vendimin, hap kufijtë për refugjatët që duan të hynë në BE
Refugjatët në Turqi ua mësynë kufijve evropianë të premten, pasi një zyrtar turk deklaroi se kufijtë janë hapur, në përgjigje të përshkallëzimit të luftës në Siri. Të enjten, 33 ushtarë turq u vranë nga forcat ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 15:01
Refugjatët në Turqi ua mësynë kufijve evropianë të premten, pasi një zyrtar turk deklaroi se kufijtë janë hapur, në përgjigje të përshkallëzimit të luftës në Siri. Të enjten, 33 ushtarë turq u vranë nga forcat ...

Turqia hap kufijtë për refugjatët që duan të hynë në BE?!
Refugjatët në Turqi ua mësynë kufijve evropianë të premten, pasi një zyrtar turk deklaroi se kufijtë janë hapur, në përgjigje të përshkallëzimit të luftës në Siri. Të enjten, 33 ushtarë turq u vranë nga forcat ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 16:31
Refugjatët në Turqi ua mësynë kufijve evropianë të premten, pasi një zyrtar turk deklaroi se kufijtë janë hapur, në përgjigje të përshkallëzimit të luftës në Siri. Të enjten, 33 ushtarë turq u vranë nga forcat ...

NATO-ja u bën thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib
NATO-ja u bëri të premten thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib dhe tha se aleanca qëndron në solidaritet me Turqinë, pasi 33 ushtarë turq humbën jetën në një goditje ajrore të forcave ajrore siriane, ...
Koha.mk | 28-Feb-2020 21:59
NATO-ja u bëri të premten thirrje Rusisë dhe Sirisë të ndalin ofensivën në Idlib dhe tha se aleanca qëndron në solidaritet me Turqinë, pasi 33 ushtarë turq humbën jetën në një goditje ajrore të forcave ajrore siriane, ...

Thaçi thirrje Sirisë e Rusisë t’i ndalin sulmet ndaj ushtarëve turq
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar për sulmin ndaj forcave ushtarake të Turqisë brenda territorit sirian. Thaçi, ka dënuar këto sulme derisa përmes një mesazhi në Twitter, thotë se Kosova rreshtohet me aleatët ...
Koha.net | 28-Feb-2020 21:49
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar për sulmin ndaj forcave ushtarake të Turqisë brenda territorit sirian. Thaçi, ka dënuar këto sulme derisa përmes një mesazhi në Twitter, thotë se Kosova rreshtohet me aleatët ...

Turqia intensifikon sulmet në Idlib (VIDEO)
Flaka iu vu 200 pozicioneve ushtarake të qeverisë siriane në Idlib. Këtë e bënë forcat turke, kur sulmuan besnikët e Bashar Al Asadit, e që e kanë edhe mbështetjen e Rusisë. Kjo u bë në shenjë hakmarrje për vrasjen e 33 ...
Klan Kosova | 28-Feb-2020 21:31
Flaka iu vu 200 pozicioneve ushtarake të qeverisë siriane në Idlib. Këtë e bënë forcat turke, kur sulmuan besnikët e Bashar Al Asadit, e që e kanë edhe mbështetjen e Rusisë. Kjo u bë në shenjë hakmarrje për vrasjen e 33 ...

Bisedë telefonike e Erdoganit dhe Trampit për Idlibin
Ankara, 28 shkurt – Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka biseduar me telefon me presidentin amerikan Donald Tramp për Idlibin dhe për çështje të tjera rajonale, informon agjencia Anadollia. Erdogani në bisedën ...
Koha.mk | 28-Feb-2020 21:21
Ankara, 28 shkurt – Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka biseduar me telefon me presidentin amerikan Donald Tramp për Idlibin dhe për çështje të tjera rajonale, informon agjencia Anadollia. Erdogani në bisedën ...

Thaçi i reagon Rusisë dhe Sirisë për sulmin ndaj ushtarëve turq
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Thaçi ka thënë se “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO’s në dënimin e sulmeve ajrore ndaj ...
Arbresh | 28-Feb-2020 21:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Thaçi ka thënë se “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO’s në dënimin e sulmeve ajrore ndaj ...

Shtohet frika për një konfrontim midis Turqisë dhe Rusisë, pas ushtarëve turq të vrarë në Siri
Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin ‘shprehin shqetësim’ për Idlibin, ndërsa Turqia thotë se 33 prej trupave të saj u vranë në sulmet e qeverisë siriane. Dhjetra ushtarë turk ...
Arbresh | 28-Feb-2020 20:54
Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin ‘shprehin shqetësim’ për Idlibin, ndërsa Turqia thotë se 33 prej trupave të saj u vranë në sulmet e qeverisë siriane. Dhjetra ushtarë turk ...

Greqia shtrëngon masat në kufi me Turqinë për të ndalur migrantët
Greqia shtrëngoi kontrollet kufitare të premten, duke dërguar forca të sigurisë për të sprapsur migrantët që po i drejtohen vendit në rrugë detare e tokësore pas paralajmërimit të Turqisë se nuk do ta ndalë më, largimin ...
Arbresh | 28-Feb-2020 20:44
Greqia shtrëngoi kontrollet kufitare të premten, duke dërguar forca të sigurisë për të sprapsur migrantët që po i drejtohen vendit në rrugë detare e tokësore pas paralajmërimit të Turqisë se nuk do ta ndalë më, largimin ...

Thaçi: Rusia dhe Siria ti ndalojnë sulmet në Idlib
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vendi rreshtohet krah aleatëve të NATO-s për të dënuar sulmet ajrore mbi ushtarët turq në Idlid nga forcat e regjimit sirian dhe Rusia. “Thërrasim Sirinë dhe Rusinë ...
Zeri | 28-Feb-2020 20:40
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vendi rreshtohet krah aleatëve të NATO-s për të dënuar sulmet ajrore mbi ushtarët turq në Idlid nga forcat e regjimit sirian dhe Rusia. “Thërrasim Sirinë dhe Rusinë ...

Thaçi i reagon Rusisë dhe Sirisë për sulmin ndaj ushtarëve turq
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Thaçi ka thënë se “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO’s në dënimin e sulmeve ajrore ndaj ...
Gazeta Express | 28-Feb-2020 20:37
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka denoncuar sulmet ndaj forcave ushtarake të Turqisë, brenda territorit të Sirisë. Thaçi ka thënë se “Kosova rreshtohet me aleatët e saj të NATO’s në dënimin e sulmeve ajrore ndaj ...

Thaçi: Rusia dhe Siria t’i ndalojnë sulmet në Idlib
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vendi rreshtohet krah aleatëve të NATO-s për të dënuar sulmet ajrore mbi ushtarët turq në Idlid nga forcat e regjimit sirian dhe Rusia. “Thërrasim Sirinë dhe Rusinë që ...
Klan Kosova | 28-Feb-2020 20:29
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vendi rreshtohet krah aleatëve të NATO-s për të dënuar sulmet ajrore mbi ushtarët turq në Idlid nga forcat e regjimit sirian dhe Rusia. “Thërrasim Sirinë dhe Rusinë që ...

Thaçi: Kosova i dënon sulmet e Sirisë dhe Rusisë mbi ushtarët turq në Idlib
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga Siria dhe Rusia të ndalin sulmet dhe të lejojnë humanitarët që të kenë akses në zonat ku ka pasur bombardime. Thaçi po ashtu dënoi sulmet e regjimit sirian dhe të Rusisë ...
Indeks Online | 28-Feb-2020 20:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga Siria dhe Rusia të ndalin sulmet dhe të lejojnë humanitarët që të kenë akses në zonat ku ka pasur bombardime. Thaçi po ashtu dënoi sulmet e regjimit sirian dhe të Rusisë ...

Armata turke drejtpërdrejtë merr pjesë në aksionet e terroristëve
Damask, 28 shkurt – Armata turke drejtpërdrejtë merr pjesë në aksionet e grupeve terroriste që i mbështetë në afërsi të qytetit Sarakib në provincën Idlib, kumtoi sot armata siriane. Në kumtesë thuhet se forcat ...
Koha.mk | 28-Feb-2020 20:10
Damask, 28 shkurt – Armata turke drejtpërdrejtë merr pjesë në aksionet e grupeve terroriste që i mbështetë në afërsi të qytetit Sarakib në provincën Idlib, kumtoi sot armata siriane. Në kumtesë thuhet se forcat ...

Edhe pa ndryshim zyrtar të politikës turke, emigrantët sirianë u nisën drejt Evropës
Pas eskalimit të dhunës në provincën siriane Idlib, një përfaqësues anonim turk deklaroi se Turqia nuk do t’i mbajë më refugjatët nga Siria të cilët dëshirojnë të kërkojnë azil në vendet-anëtare të Bashkimit Evropian. ...
TetovaSot | 28-Feb-2020 19:59
Pas eskalimit të dhunës në provincën siriane Idlib, një përfaqësues anonim turk deklaroi se Turqia nuk do t’i mbajë më refugjatët nga Siria të cilët dëshirojnë të kërkojnë azil në vendet-anëtare të Bashkimit Evropian. ...

Greqia shtrëngon masat në kufi me Turqinë për të ndalur migrantët
Greqia shtrëngoi kontrollet kufitare të premten, duke dërguar forca të sigurisë për të sprapsur migrantët që po i drejtohen vendit në rrugë detare e tokësore pas paralajmërimit të Turqisë se nuk do ta ndalë më, largimin ...
Zeri Amerikes | 28-Feb-2020 19:59
Greqia shtrëngoi kontrollet kufitare të premten, duke dërguar forca të sigurisë për të sprapsur migrantët që po i drejtohen vendit në rrugë detare e tokësore pas paralajmërimit të Turqisë se nuk do ta ndalë më, largimin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved