ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 09:29

Heqja e pjesshme e taksës nga Kosova, kryeministri britanik telefonon Vuçiçin: E mirëpres vendimin, do kërkojmë me ngulm heqjen e plotë të saj

Heqja e pjesshme e taksës nga Kosova, kryeministri britanik telefonon Vuçiçin: E mirëpres vendimin, do kërkojmë me ngulm heqjen e plotë të saj
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Në telefonatë, siç bëhet e ditur në njoftimin për media të kryeministrisë britanike, thuhet se ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 21:54
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Në telefonatë, siç bëhet e ditur në njoftimin për media të kryeministrisë britanike, thuhet se ...

Të gjithë kundër Kurtit/ LDK: Taksa të hiqet e plotë. Haradinaj: Ka marrëveshje me Vuçiç
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 19:59
Java e ardhshme është afati i fundit i dhënë nga SHBA-të ndaj Qeverisë Kurti për heqjen e plotë të taksës ndaj Serbisë.

Tim Judah për veprimin e Kurtit: Magjepsëse, sfidoi ekipin e Grenellit!
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...
Top Channel | 28-Feb-2020 19:49
Gazetari dhe analisti i famshëm britanik, një njohës i mirë i çështjeve të Ballkanit, Tim Judah, ka reaguar me doza admirimi ndaj vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili deklaroi një ditë më parë se në ...

Vendimi i Kurtit/ Be e SHBA qëndrime të kundërta
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...
Top Channel | 28-Feb-2020 18:41
Qeveria e Kosovës, javën e ardhshme do të marrë vendimin për heqjen e tarifës për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një ...

LDK dhe Vetëvendosja mblidhen për t’u pajtuar për heqjen e taksës, Mustafa: Duhet harmonizim SHBA- BE, nuk qëndrojmë mes tyre
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 18:34
LDK dhe Vetëvendosja, dy partitë që kanë formuar qeverinë në Kosovë mblidhen sot për t’u pajtuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë dhe ‘formulën’ me datat që publikoi Albin Kurti. Fillimisht mediat kosovare raportojnë as ...

Haradinaj: Kurti ka bërë marrëveshje me Vuçiç, çmimi ishte vota e Listës Serbe për qeverinë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 20:04
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se vendimi i kryeministrit Albin Kurti, për heqjen e pjesshme të tarifës pa kushte, nuk ka vlerë për Kosovën. “Kurti dje e copëtoi vendimin. Në 15 mars e heq për ...

”Kurti më ftoi sot në takim urgjent”, Haradinaj: E refuzova se më thirri pasi kishte marrë vendimin për taksën, ja çfarë i thashë
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 17:28
KOSOVË Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe. Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër ...

Kush është “zoti” i dialogut? SHBA dhe BE në ‘garë’ për Kosovën
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 18:58
Faza e fundit e dialogut Prishtinë – Beograd, nuk i ka gjetur në qëndrime të njëjta ndërmjetësuesit në bisedime, Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sidomos ka reflektuar në deklarimet e fundit ...

Shba kundër Kurtit/ Grenell: Nuk e mbështesim heqjen e pjesshme të taksës
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.
Top Channel | 28-Feb-2020 13:43
Albin Kurti bëri dje hapin e parë për heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Bashkimi Evropian mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifat
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina.
Top Channel | 28-Feb-2020 10:47
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina.

SHBA për Albin Kurtin: E bëmë të qartë çfarë donim, bëri një gabim serioz
Qëndrimi për taksën ndaj Serbisë i Albin Kurtit duket se nuk ka përmbushur pritshmëritë e amerikanëve. I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një reagim ...
GazetaTema | 28-Feb-2020 10:33
Qëndrimi për taksën ndaj Serbisë i Albin Kurtit duket se nuk ka përmbushur pritshmëritë e amerikanëve. I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në një reagim ...

Kryeministri britanik mirëpret veprimin e Kurtit për taksën ndaj Serbisë dhe mbështet vazhdimin e dialogut
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 20:04
Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr taksen ndaj mallrave serbe . Sipas një njoftimi të Ambasads britanike në Kosovë, Johnson ka zhvilluar një bisedë ...

Brukseli e quan hap pozitiv heqjen e pjesshme dhe me kushte të taksës
Qeveria e Kosovës, gjatë javës së ardhshme do të marrë vendim që nga data 15 mars, të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 09:09
Qeveria e Kosovës, gjatë javës së ardhshme do të marrë vendim që nga data 15 mars, të hiqet tarifa për lëndën e parë që importohet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Këtë e ka konfirmuar kryeministri i Kosovës, Albin ...

Përplasje brenda koalicionit LDK-LVV, anulohet mbledhja e qeverisë së Kosovës
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...
Lapsi | 28-Feb-2020 21:49
Mospajtimet rreth heqjes së taksës me Serbinë mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, LVV dhe LDK kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë e paralajmëruar të mbahej në orën 16:00 të së premtes. ...

“Albin Kurti po gabon rëndë”/ SHBA dhe BE përplasen për taksën ndaj Serbisë
Shtetet e Bashkuara te Amerikes kundershtojne ashper vendimin e kryeministrit te Kosoves Albin Kurti per heqjen perkohesisht dhe me kushte te takses per produktet serbe. Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 14:36
Shtetet e Bashkuara te Amerikes kundershtojne ashper vendimin e kryeministrit te Kosoves Albin Kurti per heqjen perkohesisht dhe me kushte te takses per produktet serbe. Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i ...

Haradinaj: Me heqjen e taksës Kurti ia mundëson Vuçiqit të rizgjidhet President
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së partisë së tij, para medieve tha se kanë diskutuar në lidhje me vendimin e Kurtit, për tarifën 100 për qind, ku paralajmëroi se do të ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 17:24
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së partisë së tij, para medieve tha se kanë diskutuar në lidhje me vendimin e Kurtit, për tarifën 100 për qind, ku paralajmëroi se do të ...

Përfundon takimi mes partnerëve të koalicionit – nuk flasin për media
E plotësuar: Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Të dy palët nuk kanë pranuar të flasin për media. Po ashtu as gazetarët nuk janë lejuar të hyjnë brenda. Edhe pse ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 17:02
E plotësuar: Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Të dy palët nuk kanë pranuar të flasin për media. Po ashtu as gazetarët nuk janë lejuar të hyjnë brenda. Edhe pse ...

Kurti hoqi taksën për lëndën e parë, i përgjigjet Grenell: Duhet hequr plotësisht, je duke bërë një gabim serioz
Pasi kryeministri Kosovës vendosi që të heqë taksën për lëndën e parë të mallrave serbe, një reagim nga i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Kurti bëri të ...
BalkanWeb | 28-Feb-2020 07:49
Pasi kryeministri Kosovës vendosi që të heqë taksën për lëndën e parë të mallrave serbe, një reagim nga i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Kurti bëri të ...

Mustafa rreth taksës: Kosova nuk guxon të qëndrojë në mes të SHBA-së dhe BE-së
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musfata, ka thënë se sa i përket vendimit për heqjen e pjesshme të taksës 100 për-qind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, Kosova nuk guxon të ...
Telegrafi | 28-Feb-2020 15:52
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Musfata, ka thënë se sa i përket vendimit për heqjen e pjesshme të taksës 100 për-qind ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, Kosova nuk guxon të ...

Bashkimi Evropian “kundër” SHBA, mirëpret njoftimin e Kurtit për tarifat
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina. Peter Stano, zëdhënës i Përfaqësuesit ...
VizionPlus | 28-Feb-2020 09:34
Bashkimi Evropian ka mirëpritur njoftimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të hequr tarifat për për importin e lëndëve të para nga Serbia dhe nga Bosnja dhe Hercegovina. Peter Stano, zëdhënës i Përfaqësuesit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved