ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:26

LSDM koalicion me lëvizjen “Besa”/ Zaev: Do të fitojmë zgjedhjet

LSDM koalicion me lëvizjen “Besa”/ Zaev: Do të fitojmë zgjedhjet
Kryetari i partisë Social-Demokrate LSDM njëherësh ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka nënshkruar sot në Shkup marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me partinë e parë Shqiptare. Levizja Besa e ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 14:40
Kryetari i partisë Social-Demokrate LSDM njëherësh ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka nënshkruar sot në Shkup marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me partinë e parë Shqiptare. Levizja Besa e ...

Mickoski: Të pakta janë mundësitë për koalicion me parti shqiptare
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot ka folur në lidhje me zgjedhje e parakohshme parlamentare të 12 prillit. Ai tha se janë të vogla mundësitë që të ketë koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare, ndërsa ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 15:00
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot ka folur në lidhje me zgjedhje e parakohshme parlamentare të 12 prillit. Ai tha se janë të vogla mundësitë që të ketë koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare, ndërsa ...

Zaev me mesazh për partitë tjera shqiptare
Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pas nënshkrimit të koalicionit parazgjedhor me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se subjekti politik që ai drejton pas zgjedhjeve nuk do të pranoj biseda jo-parimore dhe se partnerët ...
Arbresh | 27-Feb-2020 15:43
Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pas nënshkrimit të koalicionit parazgjedhor me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se subjekti politik që ai drejton pas zgjedhjeve nuk do të pranoj biseda jo-parimore dhe se partnerët ...

Ja çka u morën vesh Kasami e Zaevi (Dokument)
“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të ...
Ina-Online | 27-Feb-2020 15:40
“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të ...

LSDM-Besa, koalicioni i parë ndëretnik i partive
Arrihet koalicioni parazgjedhor mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Zaev e Kasami marrëveshjen për koalicion e cilësuan si historike me arsyetimin se dy blloqet bashkohen për qëllime strategjike të vendit. Thanë se ky ...
Shprehja | 27-Feb-2020 15:17
Arrihet koalicioni parazgjedhor mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Zaev e Kasami marrëveshjen për koalicion e cilësuan si historike me arsyetimin se dy blloqet bashkohen për qëllime strategjike të vendit. Thanë se ky ...

Zaev: Jemi afër marrëveshjes për vendet konkrete në Besa, nga BDI-ja varet nëse do të ndryshojë për më mirë
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Jemi afër marrëveshjes për vendet konkrete, këtyre ditëve do të përcaktohen pozitat e sakta, por kemi përcaktuar mjaftueshëm për ta arritur koalicionin, theksoi sot lideri i LSDM-së pa ...
Medial | 27-Feb-2020 15:17
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Jemi afër marrëveshjes për vendet konkrete, këtyre ditëve do të përcaktohen pozitat e sakta, por kemi përcaktuar mjaftueshëm për ta arritur koalicionin, theksoi sot lideri i LSDM-së pa ...

Mickoski: Të pakta janë mundësitë për koalicion me parti shqiptare
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot ka folur në lidhje me zgjedhje e parakohshme parlamentare të 12 prillit. Ai tha se janë të vogla mundësitë që të ketë koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare, ndërsa ...
Arbresh | 27-Feb-2020 15:13
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, sot ka folur në lidhje me zgjedhje e parakohshme parlamentare të 12 prillit. Ai tha se janë të vogla mundësitë që të ketë koalicion parazgjedhor me partitë shqiptare, ndërsa ...

LSDM-Besa, koalicioni i parë ndëretnik i partive
Arrihet koalicioni parazgjedhor mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Zaev e Kasami marrëveshjen për koalicion e cilësuan si historike me arsyetimin se dy blloqet bashkohen për qëllime strategjike të vendit. Thanë se ky ...
Alsat-M | 27-Feb-2020 15:13
Arrihet koalicioni parazgjedhor mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Zaev e Kasami marrëveshjen për koalicion e cilësuan si historike me arsyetimin se dy blloqet bashkohen për qëllime strategjike të vendit. Thanë se ky ...

“Akt historik”, firmoset koalicioni i parë mes një partie maqedonase dhe shqiptare
Lideri i LSDM-së, ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, dhe lideri i Besës, Bilal Kasami kanë firmosur koalicionin parazgjedhor në kuadër të zgjedhjeve të muajit prill. Ky është dhe koalicioni i parë mes ...
ABCNews | 27-Feb-2020 13:59
Lideri i LSDM-së, ish kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, dhe lideri i Besës, Bilal Kasami kanë firmosur koalicionin parazgjedhor në kuadër të zgjedhjeve të muajit prill. Ky është dhe koalicioni i parë mes ...

Kasami: Të mirëseardhura në koalicion janë të gjitha partitë e përkushtuara në rrugën euroatlantike të Maqedonisë së Veriut
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në koalicion janë të mirëseardhura të gjitha partitë e përkushtuara në rrugën euroatlantike të Maqedonisë së veriut, thotë kryetari i lëvizjes BESA, Bilall Kasami, pas zyrtarizimit të ...
Medial | 27-Feb-2020 15:10
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në koalicion janë të mirëseardhura të gjitha partitë e përkushtuara në rrugën euroatlantike të Maqedonisë së veriut, thotë kryetari i lëvizjes BESA, Bilall Kasami, pas zyrtarizimit të ...

Kasami: Sot është një ditë e rëndësishme historike për qytetarët e Maqedonisë së Veriut
Bilall Kasami Për herë të parë në historinë tonë, shqiptarët po ndërtojnë një partneritet të vërtetë me partinë drejtuese, dhe atë si partnerë të plotë dhe të barabartë, për të vendosur së bashku të ardhmen e vendit ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 15:08
Bilall Kasami Për herë të parë në historinë tonë, shqiptarët po ndërtojnë një partneritet të vërtetë me partinë drejtuese, dhe atë si partnerë të plotë dhe të barabartë, për të vendosur së bashku të ardhmen e vendit ...

Osmani: Koalicioni i Besës me LSDM-në është në dëm të shqiptarëve
Zëvendëskryeministri Bujar Osmani nga selia e BDI-së në Çair ka komentuar koalicionin parazgjedhor në mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Osmani tha se shkrirja e Lëvizjes Besa në koalicionin e LSDM-së është e dëmshme për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 13:07
Zëvendëskryeministri Bujar Osmani nga selia e BDI-së në Çair ka komentuar koalicionin parazgjedhor në mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa. Osmani tha se shkrirja e Lëvizjes Besa në koalicionin e LSDM-së është e dëmshme për ...

Ja dokumenti i marrëveshjes për koalicionin LSDM-BESA
“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 15:00
“Forcimi dhe kultivimi i vlerave mes bashkësive etnike në vend duke i llogaritur si një pasuri e cila vetëm mund të lehtësojë integrimin e shtetit drejt Bashkimit Evropian”. Në këtë temë janë zotuar dy partnerët e ri të ...

Vmro-ja nuk e sheh veten me asnjë parti shqipëtare në kualicion parazgjedhorë
Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të cilat ishin pjesë e saj, si dhe ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 14:39
Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të cilat ishin pjesë e saj, si dhe ...

Kur Kasami pranoi gabimin e afërsisë së tepërt me LSDM-në dhe Zaevin (VIDEO)
Sapo është firmosur marrëveshja për koalicionim parazgjedhor LSDM-BESA nga Zoran Zaevi dhe Bilall Kasami, kanë filluar edhe akuzat në drejtim të Kasamit pikërisht duke i publikuar deklarata të shumta kur sulmonte Zaevin ...
Aktuale.MK | 27-Feb-2020 14:36
Sapo është firmosur marrëveshja për koalicionim parazgjedhor LSDM-BESA nga Zoran Zaevi dhe Bilall Kasami, kanë filluar edhe akuzat në drejtim të Kasamit pikërisht duke i publikuar deklarata të shumta kur sulmonte Zaevin ...

Mickoski: Janë të vogla shanset për koalicion parazgjedhor me parti shqiptare
Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të cilat ishin pjesë e saj, si dhe ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 14:34
Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të cilat ishin pjesë e saj, si dhe ...

LSDM dhe Lëvizja Besa zyrtarizojnë koaliconin parazgjedhor (VIDEO)
LSDM-ja dhe Lëvizja BESA e kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të caktuara për më 12 prill. Zyrtarizimi i koalicionit parazgjedhor vjen pasi liderët e dy ...
Klan Kosova | 27-Feb-2020 14:33
LSDM-ja dhe Lëvizja BESA e kanë zyrtarizuar marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të caktuara për më 12 prill. Zyrtarizimi i koalicionit parazgjedhor vjen pasi liderët e dy ...

Mickoski: Janë të vogla shanset për koalicion parazgjedhor me parti shqiptare
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të ...
Medial | 27-Feb-2020 14:30
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski sot deklaroi se për për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në koalicionin “Rindërtimi i Maqedonisë” mbesin partitë politike të ...

Kur Kasami pranoi gabimin e afërsisë së tepërt me LSDM-në dhe Zaevin (VIDEO)
Sapo është firmosur marrëveshja për koalicionim parazgjedhor LSDM-BESA nga Zoran Zaevi dhe Bilall Kasami, kanë filluar edhe akuzat në drejtim të Kasamit pikërisht duke i publikuar deklarata të shumta kur sulmonte Zaevin ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 14:09
Sapo është firmosur marrëveshja për koalicionim parazgjedhor LSDM-BESA nga Zoran Zaevi dhe Bilall Kasami, kanë filluar edhe akuzat në drejtim të Kasamit pikërisht duke i publikuar deklarata të shumta kur sulmonte Zaevin ...

Zaev: BESA është partia e parë shqiptare që e ka tejkaluar konceptin për kalkulime parazgjedhore me votat
Lëvizja BESA është partia e parë shqiptare, e cila e ka tejkaluar konceptin e amortizuar – votat etnike të përdoren si shifër për kalkulime pastzgjedhore për pjesëmarrje në koalicione qeveritare, porositi sot lideri i ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 14:02
Lëvizja BESA është partia e parë shqiptare, e cila e ka tejkaluar konceptin e amortizuar – votat etnike të përdoren si shifër për kalkulime pastzgjedhore për pjesëmarrje në koalicione qeveritare, porositi sot lideri i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved