ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 10:56

VIDEO/ Ish-të përndjekurit djegin fotot e Ramës e Ruçit në shenjë proteste. Mesazh për vdekjen e Nexhmije Hoxhës, paralajmërojnë grevë urie

VIDEO/ Ish-të përndjekurit djegin fotot e Ramës e Ruçit në shenjë proteste. Mesazh për vdekjen e Nexhmije Hoxhës, paralajmërojnë grevë urie
Një grup ish-të përndjekurisht politikë kanë protestuar sot para Kryesisë së Kuvendit, ndërsa kanë parashtruar një sërë kërkesash. Në shenjë protestë, ish-të përndjekurit kanë djegur disa foto, ku mes tyre janë figura ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 11:54
Një grup ish-të përndjekurisht politikë kanë protestuar sot para Kryesisë së Kuvendit, ndërsa kanë parashtruar një sërë kërkesash. Në shenjë protestë, ish-të përndjekurit kanë djegur disa foto, ku mes tyre janë figura ...

Fotot e fundit të Nexhmije Hoxhës për Robert Hackman, kolltuku i preferuar dhe kravatat e diktatorit
Këto janë disa nga fotot e viteve të fundit të Nexhmije Hoxhës. E veja e diktatorit Enver Hoxha që kreu krime makabër mbi shqiptarët, pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë dhe të ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:48
Këto janë disa nga fotot e viteve të fundit të Nexhmije Hoxhës. E veja e diktatorit Enver Hoxha që kreu krime makabër mbi shqiptarët, pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë dhe të ...

FOTOT e fundit të Nexhmije Hoxhës: Iki duke thënë të vërtetën time
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 11:12
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...

Ikja pa marrë ndëshkimin e drejtësisë e “Vejushës së Zezë”
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vdiq në shtratin e saj, në pleqëri të thellë, pa pasur kurrfarë brejtje në ndërgjegjen e saj. Nuk u pendua kurrë për pushkatimet pa gjyq, dhe nuk iu kërkoi kurrë të falur atyre që ende ...
Mapo | 27-Feb-2020 08:53
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vdiq në shtratin e saj, në pleqëri të thellë, pa pasur kurrfarë brejtje në ndërgjegjen e saj. Nuk u pendua kurrë për pushkatimet pa gjyq, dhe nuk iu kërkoi kurrë të falur atyre që ende ...

A kishte frikë Nexhmija nga Enveri? Fevziu: Nuk më rezulton kështu, ajo ishte si Elena Çaushesku
Moderatori Blendi Fevziu foli në studion e lajmeve të Ora News lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Fevziu komentoi së pari rolin që ka pasur Nexhmija te bashkëshorti i saj Enver Hoxha. Sipas gazetarit, ka dyshime rreth ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 21:58
Moderatori Blendi Fevziu foli në studion e lajmeve të Ora News lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Fevziu komentoi së pari rolin që ka pasur Nexhmija te bashkëshorti i saj Enver Hoxha. Sipas gazetarit, ka dyshime rreth ...

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 19:09
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...

FOTOT: Dalja e fundit në publik e Nexhmijes, ishte në… varreza
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 18:29
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...

“Vdekja e Nexhmije Hoxhës për shkaqe natyrale”, gazetari: Nuk ka pasur sëmundshmëri, personeli mjekësor tha se…
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit ka ndërruar jetë sot rreth orës 15:00. Gazetari Erjon Skëndaj ka qenë pranë shtëpisë së saj në Laprakë, ku fillimisht ka qëndruar një ambulancë e urgjencës kombëtare me një personel ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:51
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit ka ndërruar jetë sot rreth orës 15:00. Gazetari Erjon Skëndaj ka qenë pranë shtëpisë së saj në Laprakë, ku fillimisht ka qëndruar një ambulancë e urgjencës kombëtare me një personel ...

Rastësi apo…? Sot vdiq Nexhmije Hoxha, fiks 69 vjet më parë u pushkatua Sabiha Kasimati
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:19
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...

Kreu i ish-të përndjekurve, për Nexhmije Hoxhën: Vdiq një xhelate
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:40
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...

Përgjegjëse për krimet makabre të komunizmit, por Nexhmije Hoxha vdiq pa kërkuar kurrë falje
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komitetit Qendror të PPSH-së është konsideruar gjithnjë si ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 11:22
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komitetit Qendror të PPSH-së është konsideruar gjithnjë si ...

Nexhmije Hoxha, ikën dëshmitarja e një shekulli!
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...
Dritare | 27-Feb-2020 09:21
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...

Vdekja e Nexhmije Hoxhës/ Mesazhi i të birit: Ia kushtoi jetën lirisë së Shqipërisë
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 18:17
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...

Kur Nexhmija nderonte me grusht tek varri Enver Hoxhës (FOTO)
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...
Lapsi | 26-Feb-2020 19:35
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...

Bledi Fevziu tregon pse s’e intervistoi kurrë gruan e Enver Hoxhës që vdiq dje
Blendi Fevziu tregoi arsyen pse drejtuesit komunistë nuk shprehën pendesë për atë që bën gjatë regjimit. Në bisedën që pati në studion e ljameve të Ora News, Fevziu tha se pendesë nuk shprehu asnjë drejtues i sistemit. ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 07:52
Blendi Fevziu tregoi arsyen pse drejtuesit komunistë nuk shprehën pendesë për atë që bën gjatë regjimit. Në bisedën që pati në studion e ljameve të Ora News, Fevziu tha se pendesë nuk shprehu asnjë drejtues i sistemit. ...

“Dua të martohem me ty”, si i propozoi Enveri martesë Nexhmijës
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...
Arbresh | 27-Feb-2020 00:26
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...

Latifi: Nexhmije dhe Enver Hoxha, duke e mbrojtur Shqipërinë nga NATO ua bënë jetën ferr shqiptarëve
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 23:29
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...

Blendi Fevziu: Pse nuk e intervistova kurrë Nexhmije Hoxhën
Nexhmije Hoxha, përveç 5 viteve burg në vitet e para të pluralizmit, jetoi e qetë 25 vite të tjera pas rënies së komunizmit në Shqipëri. Madje ajo shpesh herë është parë në televizione duke dhënë intervista të shumta. ...
Politiko | 26-Feb-2020 22:13
Nexhmije Hoxha, përveç 5 viteve burg në vitet e para të pluralizmit, jetoi e qetë 25 vite të tjera pas rënies së komunizmit në Shqipëri. Madje ajo shpesh herë është parë në televizione duke dhënë intervista të shumta. ...

Blendi Fevziu: Pse vendosa të mos intervistoja kurrë Nexhmije Hoxhën
Blendi Fevziu tregoi arsyen pse drejtuesit komunistë nuk shprehën pendesë për atë që bën gjatë regjimit. Në bisedën që pati në studion e ljameve të Ora News, Fevziu tha se pendesë nuk shprehu asnjë drejtues i sistemit. ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 22:05
Blendi Fevziu tregoi arsyen pse drejtuesit komunistë nuk shprehën pendesë për atë që bën gjatë regjimit. Në bisedën që pati në studion e ljameve të Ora News, Fevziu tha se pendesë nuk shprehu asnjë drejtues i sistemit. ...

Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha
Është bërë me dije se gruaja e diktatorit, Enver Hoxha, Nexhmija është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare. Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt 1921. Nexhmije Hoxha u martua me Enver Hoxhën në janar të vitit 1945. Ata ...
Telegraf | 26-Feb-2020 17:33
Është bërë me dije se gruaja e diktatorit, Enver Hoxha, Nexhmija është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare. Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt 1921. Nexhmije Hoxha u martua me Enver Hoxhën në janar të vitit 1945. Ata ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved