ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 01:15

Parashikimi i motit për sot, 27 Shkurt 2020

Parashikimi i motit për sot, 27 Shkurt 2020
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...
ikub.al | 27-Feb-2020 08:48
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...

Ulen temperaturat, fillojnë reshjet e borës në Prishtinë
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 11:15
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...

Moti me ndryshime të forta, reshje shiu e bore, ulen temperaturat
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 09:22
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...

Reshje shiu e breshëri në Tiranë, në zonat malore pritet dëbore, ja parashikimi i motit
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 08:10
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...

Stuhi shiu dhe dëbore, ky është parashikimi i motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...
Top Channel | 27-Feb-2020 07:55
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...

Reshje shiu dhe breshër, parashikimi i motit për sot
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...
Telegraf | 27-Feb-2020 08:40
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...

Sot, shi e borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë reshje bore në viset kodrinore-malore, ndërsa në viset e ulëta borë me shi. IHK njofton se temperaturat të enjten do të shënojnë rënie kryesisht ato ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:09
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë reshje bore në viset kodrinore-malore, ndërsa në viset e ulëta borë me shi. IHK njofton se temperaturat të enjten do të shënojnë rënie kryesisht ato ...

Trafiku në Maqedoni nëpër rrugë të lagështa, në vendet më të larta ka mbetje të borës
Trafiku nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në vendet më të larta ka mbetje të borës, informojnë nga Lidhja auto-moto. Reshje të borës vërehen edhe në Kodrën e Diellit, ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:09
Trafiku nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në vendet më të larta ka mbetje të borës, informojnë nga Lidhja auto-moto. Reshje të borës vërehen edhe në Kodrën e Diellit, ...

Moti sot me shi dhe borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të ndikohet nga fushat ciklonike me origjinë nga perëndimi dhe veriperëndimi i kontinentit. Sipas institutit, kjo situatë e krijuar meteorologjike ...
Telegrafi | 24-Jan-2019 07:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të ndikohet nga fushat ciklonike me origjinë nga perëndimi dhe veriperëndimi i kontinentit. Sipas institutit, kjo situatë e krijuar meteorologjike ...

Kolona në magjistralen Prishtinë-Pejë
Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu kolona të gjata. Një rast i tillë ka ndodhur edhe në magjistralen Prishtinë-Pejë. Atje një kamion ka mbetur në mes të......
Zeri | 27-Feb-2020 11:12
Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu kolona të gjata. Një rast i tillë ka ndodhur edhe në magjistralen Prishtinë-Pejë. Atje një kamion ka mbetur në mes të......

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut dhe borës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor dhe ...
Republika | 27-Feb-2020 11:09
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut dhe borës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor dhe ...

Kolona në magjistralen Prishtinë-Pejë
Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu kolona të gjata. Një rast i tillë ka ndodhur edhe në magjistralen Prishtinë-Pejë. Atje një kamion ka mbetur në mes të rrugës, ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 11:03
Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu kolona të gjata. Një rast i tillë ka ndodhur edhe në magjistralen Prishtinë-Pejë. Atje një kamion ka mbetur në mes të rrugës, ...

Fillojnë reshjet e borës në Prishtinë, bien temperaturat
Po ashtu, temperaturat kanë shënuar rënie, por ky mot nuk pritet të zgjasë shumë. Temperaturat ditën e enjte do të shënojnë rënie kryesisht ato maksimale, ndërsa minimalet priten të vazhdojnë me vlera të ngjashme. ...
Lajminet | 27-Feb-2020 10:48
Po ashtu, temperaturat kanë shënuar rënie, por ky mot nuk pritet të zgjasë shumë. Temperaturat ditën e enjte do të shënojnë rënie kryesisht ato maksimale, ndërsa minimalet priten të vazhdojnë me vlera të ngjashme. ...

Bora mbulon kryeqytetin
Mëngjesin e sotëm ashtu siç kishte paralajmëruar edhe IHMK, në kryeqytet ka filluar reshjet e borës. Kryeqyteti është mbuluar nga bora, dhe temperaturat kanë pësuar rënie, shkruan Kjo rënie e theksuar e temperaturave ...
Arbresh | 27-Feb-2020 10:47
Mëngjesin e sotëm ashtu siç kishte paralajmëruar edhe IHMK, në kryeqytet ka filluar reshjet e borës. Kryeqyteti është mbuluar nga bora, dhe temperaturat kanë pësuar rënie, shkruan Kjo rënie e theksuar e temperaturave ...

Foto/Video: Befason moti, reshje të mëdha bore në Prishtinë
Reshje të mëdha bore kanë filluar në Prishtinë mëngjesin e së enjtes. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend kanë filluar reshjet e borës. Kanë mjaftuar vetëm pak minuta dhe ...
InFokusi | 27-Feb-2020 10:32
Reshje të mëdha bore kanë filluar në Prishtinë mëngjesin e së enjtes. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend kanë filluar reshjet e borës. Kanë mjaftuar vetëm pak minuta dhe ...

Temperatura deri ne -2 grade, reshje shiu dhe vranesira deri ne mesdite
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...
Lajmi i Fundit | 27-Feb-2020 10:26
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...

Mbrëmë mot i ligë në Shkup, era me mbi 100 kilometra në orë
Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka dëmtuar fasada të objekteve. Në ...
Shprehja | 27-Feb-2020 10:23
Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka dëmtuar fasada të objekteve. Në ...

Mbrëmë mot i ligë në Shkup, era me mbi 100 kilometra në orë
Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka dëmtuar fasada të objekteve. Në ...
Alsat-M | 27-Feb-2020 10:20
Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka dëmtuar fasada të objekteve. Në ...

Mbrëmë në motin e ligë në Shkup era me mbi 100 kilometra në orë
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka ...
Medial | 27-Feb-2020 10:11
Shkup, 27 shkurt 2020 (MEDIAL) – Në Shkup mbrëmë era ka fryrë me shpejtësi prej mbi 100 kilometra në orë, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Era e fuqishme ka çrrënjosur drunj, kulme nga ndërtesa dhe ka ...

Befason moti, fillojnë reshjet e borës në Prishtinë
Ashtu siç kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend kanë filluar reshjet e borës. Brenda pak minutash, kryeqyteti ka nisur të mbulohet nga bora. Po ashtu, temperaturat kanë shënuar rënie, por ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 09:47
Ashtu siç kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend kanë filluar reshjet e borës. Brenda pak minutash, kryeqyteti ka nisur të mbulohet nga bora. Po ashtu, temperaturat kanë shënuar rënie, por ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved