ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 03:56

Guardiola vendos rekord në Champions, Zidane nuk e bën dramë: Kualifikohemi në Mançester

Guardiola vendos rekord në Champions, Zidane nuk e bën dramë: Kualifikohemi në Mançester
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:42
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Manchester City, njihuni me notat e lojtarëve
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:19
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.

Biseda mes Guardiolas dhe Kroosit pas ndeshjes, çmend mediat spanjolle
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 14:09
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...

Bale me “valixhe në duar”, Real Madrid çmenduri për yllin e Liverpool
Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme nga Manchester City. Gjërat po shkonin mirë për të besuarit e Zidane, pasi ishin në avantazhin e një goli, por më pas anglezët e përmbysën sfidën. Përpos humbjes ...
ABCNews | 27-Feb-2020 14:09
Real Madrid pësoi një humbje shokuese mbrëmjen e djeshme nga Manchester City. Gjërat po shkonin mirë për të besuarit e Zidane, pasi ishin në avantazhin e një goli, por më pas anglezët e përmbysën sfidën. Përpos humbjes ...

“E dinë të gjithë, Gabriel Jesus shkaktoi faull”, Vinicius e ka me arbitrat
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:12
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...

Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 23:03
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...

Zidane: Nuk luajtëm mirë për vetëm 10 minuta, do të shkojmë në Angli për fitore
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 08:31
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...

Trajneri i Barçës e spiunon Real Madridin në Bernabeu
Manchester City dha leksioni sesi duhet të mposhtet kjo skuadër e Real Madridit të mërkurën mbrëma, dhe trajneri i Barcelonës Quique Setien ishte i pranishëm në Santiago Bernabeu për ta parë me sytë e vet. Setien ishte ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 15:34
Manchester City dha leksioni sesi duhet të mposhtet kjo skuadër e Real Madridit të mërkurën mbrëma, dhe trajneri i Barcelonës Quique Setien ishte i pranishëm në Santiago Bernabeu për ta parë me sytë e vet. Setien ishte ...

De Bryne nuk e ka ndërmend të largohet nga Manchester City
E ardhmja e Kevin De Bryne pritet të jetë në Manchester City. Sipas asaj që raportojnë mediat anglez, mesfushori belg nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Manchester Cityt, edhe pas dënimit të cilin kjo skuadër ...
Alsat-M | 27-Feb-2020 15:10
E ardhmja e Kevin De Bryne pritet të jetë në Manchester City. Sipas asaj që raportojnë mediat anglez, mesfushori belg nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Manchester Cityt, edhe pas dënimit të cilin kjo skuadër ...

Biseda mes Guardiolas dhe Kroosit pas ndeshjes, çmend mediat spanjolle
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...
E Dua Sportin | 27-Feb-2020 15:00
Një episod i çuditshëm ka ndodhur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve, ku Real Madridi pësoi nga Manchester City në shtëpi me rezultat 2-1. Kamerat në fakt kanë kapur një moment kur Pep Guardiola ishte duke folur me ...

Tronditen madrilenët, dy gola për 5 minuta
Cmenduri në Santiago Bernabeu. Kevin De Bryne arrin të shënoje gol kundrejt Real Madrid nëpërmjet një penalltie të shkaktuar nga mbrojtesi Dani Carvajal. Goli eshte shenuar ne minute e 83’
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Cmenduri në Santiago Bernabeu. Kevin De Bryne arrin të shënoje gol kundrejt Real Madrid nëpërmjet një penalltie të shkaktuar nga mbrojtesi Dani Carvajal. Goli eshte shenuar ne minute e 83’

Pesimizmi ka mbërthyer "Clasicon"
Derbi “Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës mund të ketë peshë të madhe në garën për titull në La Liga, por paraqitjet jo të mira të dy gjigantëve në Evropë, nënkupton se kësaj beteje i mungon epiteti i një dueli ...
Koha.net | 27-Feb-2020 14:24
Derbi “Clasico” mes Real Madridit dhe Barcelonës mund të ketë peshë të madhe në garën për titull në La Liga, por paraqitjet jo të mira të dy gjigantëve në Evropë, nënkupton se kësaj beteje i mungon epiteti i një dueli ...

Shtangen ‘Los Blancos’, Jesus shkund rrjeten e Courtois
Zhllokohet sfida mes Real Madrid -Manchester City. Gabriel Jesus arrin të shënojë një super gol me asistin e dhuruar nga belgu Kevin De Bryne. Goli eshte shenuar ne minute e 78’. Sfida eshte duke u luajtur ne Santiago ...
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Zhllokohet sfida mes Real Madrid -Manchester City. Gabriel Jesus arrin të shënojë një super gol me asistin e dhuruar nga belgu Kevin De Bryne. Goli eshte shenuar ne minute e 78’. Sfida eshte duke u luajtur ne Santiago ...

FOTO/ Real Madrid-Manchester City, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë
Në “Santiago Bernabeu” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura. Në tabelën ...
Standard | 27-Feb-2020 14:24
Në “Santiago Bernabeu” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Real Madridit dhe Manchester Cityt. Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura. Në tabelën ...

Ramosi thyen heshtjen, reagon pas kartonit të kuq dhe humbjes së Realit
Sergio Ramos ka folur pas kartonit të kuq që mori në sfidën e mbrëmshme të cilën Real Madridi e humbi me rezultat 1:2 kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2020 13:56
Sergio Ramos ka folur pas kartonit të kuq që mori në sfidën e mbrëmshme të cilën Real Madridi e humbi me rezultat 1:2 kundër Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në ...

Wenger për ndeshjen Real Madrid – Man City: Inkuadrimi i këtij lojtari ndryshoi gjithçka
Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ foli në të mirë të vendasve në fillim që shënuan me Isco Alarcon për 1:0, por që brenda pjesës së dytë rolet ndryshuan me ‘Qytetarët’ që përmbysën gjithçka me golat e Gabriel ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:54
Ndeshja e zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ foli në të mirë të vendasve në fillim që shënuan me Isco Alarcon për 1:0, por që brenda pjesës së dytë rolet ndryshuan me ‘Qytetarët’ që përmbysën gjithçka me golat e Gabriel ...

Ramos thyen heshtjen, reagon pas kartonit të kuq dhe humbjes së Realit
Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në mënyrë të palejueshme Gabriel Jesusin për ta parandaluar një rast të mirë shënimi, me ç’rast u përjashtua nga loja. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:51
Ishin minutat e fundit të ndeshjes, kur Ramos ndali në mënyrë të palejueshme Gabriel Jesusin për ta parandaluar një rast të mirë shënimi, me ç’rast u përjashtua nga loja. Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, ...

Reali, asnjëherë s’ka mundur ta përmbyste rezultatin e ndeshjes së parë
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 13:16
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...

Guardiola për fitoren e Cityt ndaj Realit: Jam i lumtur për fitoren, por edhe me paraqitjen
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:53
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...

Ish-gjyqtari spanjoll: Kartoni i kuq i Ramosit dhe goli i Jesus, vendime të drejta Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kun
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...
Kosova Sot | 27-Feb-2020 12:40
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved