ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 04:30

FSK e kufizuar në veri të Kosovës/ NATO e konfirmon: Misioni ynë nuk ndryshon

FSK e kufizuar në veri të Kosovës/ NATO e konfirmon: Misioni ynë nuk ndryshon
Forca e Sigurisë së Kosovës do të vazhdojë operimin e kufizuar dhe nën monitorimin e NATO-së në veri të vendit deri në një vendim tjetër të NATO-së.
Top Channel | 27-Feb-2020 15:17
Forca e Sigurisë së Kosovës do të vazhdojë operimin e kufizuar dhe nën monitorimin e NATO-së në veri të vendit deri në një vendim tjetër të NATO-së.

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 20:45
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...

Gucati apel Kurtit: Bëj kujdes me NATO-n, ose e bllokojmë Prishtinën me protesta
Kryetari i OVL-UÇK-së konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po paralajmëron se ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 15:13
Kryetari i OVL-UÇK-së konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po paralajmëron se ...

Kurti e komandanti i KFOR-it flasin për sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi. Në njoftimin për media të Kryeministrisë ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 15:07
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi. Në njoftimin për media të Kryeministrisë ...

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Ahmeti për marrëveshjen e Thaçit me NATO-n: Nuk është marrëveshje ndërkombëtare
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar në lidhje me dokumentin e publikuar nga kryeministri, Albin Kurti, për letër-këmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi, atëherë kryeministër, dhe sekretarit të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 13:01
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar në lidhje me dokumentin e publikuar nga kryeministri, Albin Kurti, për letër-këmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi, atëherë kryeministër, dhe sekretarit të ...

Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...

Kushtetuta e Kosovës/ Si mund të shkarkohet presidenti
Neni 91 i Kushtetutës së Kosovës, e parasheh edhe çështjen e shkarkimit të presidentit.
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Neni 91 i Kushtetutës së Kosovës, e parasheh edhe çështjen e shkarkimit të presidentit.

Surroi përkrah Kurtin: Këmbimi i letrave Thaçi-Rasmussen është marrëveshje ndërkombëtare
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 10:17
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...

Kurti takoi komandatin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:41
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...

Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 07:35
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...

“Manovër politike apo Kurti i ka instrumentet për ta shkarkuar Thaçin?” Kabashi: Pretendoi se mund ta shantazhonte
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...
ABCNews | 27-Feb-2020 08:37
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...

LVV-ja: Thaçi ka vepruar si diktator apo monark, letra-marrëveshje duhet të shqyrtohet
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:31
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...

Hasani për letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit: Nuk ka shkelje kushtetuese, nuk bëhet fjalë për marrëveshje
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:55
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...

Takimi i Kurtit me komandatin e KFOR-it, s’tregohet nëse kanë folur për marrëveshjen sekrete me NATO-n
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në një takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 15:38
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në një takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...

“Albin dhe Vjosa, bëni kujdes me NATO-n ose e bllokojmë Prishtinën me protesta”
Kryetari i OVL-UÇK-së konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po paralajmëron se ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 15:38
Kryetari i OVL-UÇK-së konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po paralajmëron se ...

Komandanti i KFOR’it ia bën një dhuratë Kurtit gjatë takimit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 15:32
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...

Gucati Kurtit: Bëj kujdes me NATO-n ose e bllokojmë Prishtinën me protesta
Kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati, konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po ...
Koha.net | 27-Feb-2020 15:29
Kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati, konsideron se për shkak të inateve politike, Albin Kurti e Vjosa Osmani po rrezikojnë prishjen e marrëdhënieve me NATO-n e Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për këtë, Hysni Gucati po ...

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it: Do të vazhdojmë të sigurojmë mjedis të qetë
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...
InFokusi | 27-Feb-2020 15:17
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Haki Abazi, kanë pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major, Michele Risi, i shoqëruar prej asistentit të tij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved