ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 00:05

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike
Top Channel | 26-Feb-2020 17:00
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike

Koronavirusi mbërriti në Ballkan! Rastet në Kroaci dhe në Serbi
Vendet ballkanike po përforcojnë masat mbrojtëse nga koronavirusi i ri, i cili ka mbërritur tashmë në rajon.
Top Channel | 26-Feb-2020 16:45
Vendet ballkanike po përforcojnë masat mbrojtëse nga koronavirusi i ri, i cili ka mbërritur tashmë në rajon.

Qytetarët e Kosovës kanë mendime të ndryshme për rrezikun e Coronavirusit
Edhe të mërkurën rezultatet dolën negative rreth dyshimeve që tre persona, një shtetas kinez dhe dy kosovarë nga Prishtina, mund të ishin të infektuar me koronavirusin e ti. Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:51
Edhe të mërkurën rezultatet dolën negative rreth dyshimeve që tre persona, një shtetas kinez dhe dy kosovarë nga Prishtina, mund të ishin të infektuar me koronavirusin e ti. Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në ...

Vjen lajmi i mirë nga Italia, nëna me koronavirus lind foshnjën e shëndetshme
Një lajm i mirë vjen nga Italia, e cila prej ditësh po përballet me koronavirusin që ka shkaktuar viktima dhe qindra të infektuar. Mediat italiane raportojnë se një nënë e infektuar ne koronavirus ka lindur foshnjën e ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:37
Një lajm i mirë vjen nga Italia, e cila prej ditësh po përballet me koronavirusin që ka shkaktuar viktima dhe qindra të infektuar. Mediat italiane raportojnë se një nënë e infektuar ne koronavirus ka lindur foshnjën e ...

Instituti i Shëndetësisë konfirmon se në Kosovë nuk ka të prekur nga coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 18:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...

Zyrtare/ Në Kosovë, asnjë i prekur nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka deklaruar se deri më tani asnjë rast i dyshuar për koronavirus nuk ka rezultuar pozitiv. Përmes një njoftimi për mediat bëhet me dije se nga data 8 shkurt ...
ABCNews | 26-Feb-2020 18:47
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka deklaruar se deri më tani asnjë rast i dyshuar për koronavirus nuk ka rezultuar pozitiv. Përmes një njoftimi për mediat bëhet me dije se nga data 8 shkurt ...

Koronavirusi/ Testohen 13 raste në Shqipëri, vjen reagimi zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar negative.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:36
Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar negative.

Tri raste të dyshuara në Kosovë/ Dy ishin kthyer nga Italia, ndërsa tjetri nuk është shtetas kosovar
Rritja e rasteve të personave të prekur koronavirusi në Itali, Serbi e Kroaci i ka shtuar mundësitë që ky virus të arrijë edhe në Kosovë.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:06
Rritja e rasteve të personave të prekur koronavirusi në Itali, Serbi e Kroaci i ka shtuar mundësitë që ky virus të arrijë edhe në Kosovë.

Edhe një pacient testohet për koronavirus në Klinikën infektive
Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 orë.
Aktuale.MK | 26-Feb-2020 21:40
Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 orë.

LAJMI I FUNDIT/Edhe një pacient testohet për koronavirus në Klinikën infektive
Shkup, 26 shkurt – Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 ...
Koha.mk | 26-Feb-2020 21:01
Shkup, 26 shkurt – Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 ...

U dyshuan si të prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave për tre personat në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Gazeta Observer | 26-Feb-2020 20:55
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

Në Kosovë nuk ka koronavirus!
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...
AlbInfo | 26-Feb-2020 20:52
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Arbresh | 26-Feb-2020 20:46
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

Paraqiten edhe tri raste të dyshimta me coronavirus në QKUK, në mesin e tyre një shtetas kinez
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 11:18
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...

Asnjë me koronavirus: Zv.ministrja e Shëndetësisë nxjerr shkakun e vdekjes së 45 vjeçarit nga Berati
“Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus”. Kështu ka deklaruar ditën e sotme zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila në një konferencë për mediat u shpreh se deri më tani të gjitha rastet ...
ABCNews | 26-Feb-2020 13:45
“Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus”. Kështu ka deklaruar ditën e sotme zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila në një konferencë për mediat u shpreh se deri më tani të gjitha rastet ...

Nuk ka vend për panik nga koronavirusi, rezultojnë negative tre rastet e dyshuara në Kosovë
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 20:25
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...

Të frikësuar koronavirusi, qytetarët e Prishtinës blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga ...
Zeri | 26-Feb-2020 20:32
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga ...

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, shiten të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 20:26
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në QKUK, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
Gazeta Monitor | 26-Feb-2020 20:02
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved