ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/04/2020 23:01

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike
Top Channel | 26-Feb-2020 17:00
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike

Instituti i Shëndetësisë konfirmon se në Kosovë nuk ka të prekur nga coronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 18:29
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri më tash asnjë pacient nuk është i prekur nga coronavirusi, kjo pasi sot tri raste të reja të dyshuara me koronavirus u raportuan në QKUK. Në ...

Paraqiten edhe tri raste të dyshimta me coronavirus në QKUK, në mesin e tyre një shtetas kinez
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 11:18
Në Klinikën Infektive të QKUK-së, janë duke u trajtuar edhe tri raste të reja të dyshuar që janë prekur me Coronavirus. Në mesin e personave që po trajtohen është edhe një person me origjinë nga Kina i cili ka ardhur në ...

Një kinez dhe dy prishtinas, tri raste të reja të dyshuara me koronavirus në QKUK
Tri raste të reja të dyshuara me koronavirus janë paraqitur sot në QKUK. KosovaPress mëson së bëhet fjalë për një 27-vjeçare nga Prishtina e cila punon Itali, një prishtinas që punon në Milano si dhe një kinez 28-vjeçar ...
Shprehja | 27-Feb-2020 02:19
Tri raste të reja të dyshuara me koronavirus janë paraqitur sot në QKUK. KosovaPress mëson së bëhet fjalë për një 27-vjeçare nga Prishtina e cila punon Itali, një prishtinas që punon në Milano si dhe një kinez 28-vjeçar ...

Edhe një pacient testohet për koronavirus në Klinikën infektive
Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 orë.
Aktuale.MK | 26-Feb-2020 21:40
Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 orë.

LAJMI I FUNDIT/Edhe një pacient testohet për koronavirus në Klinikën infektive
Shkup, 26 shkurt – Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 ...
Koha.mk | 26-Feb-2020 21:01
Shkup, 26 shkurt – Nga burimet spitalore mësohet se edhe një person tjetër është duke u testuar aktualisht për koronavirusin vdekjeprurës në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Rezultatet duhet të jenë të gatshme në 3-4 ...

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Gazeta Observer | 26-Feb-2020 20:55
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

Në Kosovë nuk ka koronavirus!
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...
AlbInfo | 26-Feb-2020 20:52
Që nga 2 shkurti deri sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. Instituti ...

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Arbresh | 26-Feb-2020 20:46
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

Konfirmohet rasti i dytë me koronavirus në Suedi, ishte infektuar në Itali
Personi i dytë i infektuar me koronavirus është konfirmuar në Suedi. Një burrë rreth të 30-ave thuhet të jetë infektuar me virusin Korona. Ai kishte qenë në veri të Italisë ku edhe është infektuar me virusin që po ...
Medial | 26-Feb-2020 20:41
Personi i dytë i infektuar me koronavirus është konfirmuar në Suedi. Një burrë rreth të 30-ave thuhet të jetë infektuar me virusin Korona. Ai kishte qenë në veri të Italisë ku edhe është infektuar me virusin që po ...

Të frikësuar koronavirusi, qytetarët e Prishtinës blejnë të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga ...
Zeri | 26-Feb-2020 20:32
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga ...

Të frikësuar qytetarët e Prishtinës nga koronavirusi, shiten të gjitha maskat mbrojtëse
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 20:26
Tre të dyshuar për koronavirus në klinikën infektive në QKUK. Megjithatë, rezultatet dolën negative. Është hera e tretë që Klinika Infektive në QKUK pranon pacientë, që kanë dyshime se mund të jenë prekur nga virusi ...

Konfirmohet rasti i dytë me koronavirus në Suedi, ishte infektuar në Itali
Personi i dytë i infektuar me koronavirus është konfirmuar në Suedi. Një burrë rreth të 30-ave thuhet të jetë infektuar me virusin Korona. Ai kishte qenë në veri të Italisë ku edhe është infektuar me virusin që po ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 20:24
Personi i dytë i infektuar me koronavirus është konfirmuar në Suedi. Një burrë rreth të 30-ave thuhet të jetë infektuar me virusin Korona. Ai kishte qenë në veri të Italisë ku edhe është infektuar me virusin që po ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në QKUK, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
Gazeta Monitor | 26-Feb-2020 20:02
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

Tre persona po trajtohen në QKUK me dyshimet për koronavirus, mes tyre një kinez
Vijojnë të konstatohen raste të dyahsuara me koronavirus në Kosovë. Këtë të mërkurë bëhet me dije se në Klinikën Infektive në QKUK, janë shtruar tre persona mes të cilëve një shtetas kinez. Mediat vendase raportojnë se ...
ABCNews | 26-Feb-2020 11:27
Vijojnë të konstatohen raste të dyahsuara me koronavirus në Kosovë. Këtë të mërkurë bëhet me dije se në Klinikën Infektive në QKUK, janë shtruar tre persona mes të cilëve një shtetas kinez. Mediat vendase raportojnë se ...

U dyshuan si të prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave për tre personat në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.

Nxënësit këshillohen për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit
Nxënësve në të gjitha shkollat në Kosovë, u janë dhënë këshilla për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Ora e parë e mësimit, të mërkurën, i është kushtuar informimit rreth këtij virusi që tashmë ka prekur vendet e ...
Koha.net | 26-Feb-2020 19:47
Nxënësve në të gjitha shkollat në Kosovë, u janë dhënë këshilla për masat mbrojtëse ndaj koronavirusit. Ora e parë e mësimit, të mërkurën, i është kushtuar informimit rreth këtij virusi që tashmë ka prekur vendet e ...

6 rastet e dyshimta për koronavirus në Kosovë, të gjitha janë negative
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 19:46
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

IKSHKP-ja: Në Kosovë nuk ka Coronavirus
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 19:09
Nga data 08.02 deri me 26.02.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej 17 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative. ...

Nuk ka vend për panik nga koronavirusi, rezultojnë negative tre rastet e dyshuara në Kosovë
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 20:25
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved