ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 20:58

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 19:09
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...

FOTOT: Dalja e fundit në publik e Nexhmijes, ishte në… varreza
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 18:29
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...

Rastësi apo…? Sot vdiq Nexhmije Hoxha, fiks 69 vjet më parë u pushkatua Sabiha Kasimati
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:19
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...

“Sot nuk u zgjua nga pushimi i pasdites, ja çfarë shkruan Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:41
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...
Lapsi | 26-Feb-2020 20:29
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...

Vdekja e Nexhmije Hoxhës/ Mesazhi i të birit: Ia kushtoi jetën lirisë së Shqipërisë
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 18:17
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...

Kreu i ish-të përndjekurve, për Nexhmije Hoxhën: Vdiq një xhelate
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:40
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...

Nexhmije Hoxha, ikën dëshmitarja e një shekulli!
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...
Dritare | 27-Feb-2020 09:21
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...

Kur Nexhmija nderonte me grusht tek varri Enver Hoxhës (FOTO)
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...
Lapsi | 26-Feb-2020 19:35
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...
Arbresh | 27-Feb-2020 01:24
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...

“Dua të martohem me ty”, si i propozoi Enveri martesë Nexhmijës
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...
Arbresh | 27-Feb-2020 00:26
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...

Latifi: Nexhmije dhe Enver Hoxha, duke e mbrojtur Shqipërinë nga NATO ua bënë jetën ferr shqiptarëve
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 23:29
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...

Tiranë: Papunësia e të rinjve dhe kërkesat për aftësi të larta me teknologjitë digjitale
Organizata europiane per shkencat kompjuterike dhe inxhinierine, EESTEC Tirana organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare mbi rolin e teknologjive digjitale në tregun e punës. Konferenca është pjesë e projektit ...
Zeri Amerikes | 26-Feb-2020 20:49
Organizata europiane per shkencat kompjuterike dhe inxhinierine, EESTEC Tirana organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare mbi rolin e teknologjive digjitale në tregun e punës. Konferenca është pjesë e projektit ...

Rezarta Shkurta: Pata fatin të njoh një zonjë të mahnitshme, e fortë, e kthjellët dhe me një memorie të jashtëzakonshme, u prehsh në paqe nëna Mija
Këngëtarja Rezarta Shkurta, gruaja e nipit të Enver Hoxhës, ka reaguar lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës: “Pata fatin te njohe nje zonje “Histori” Nje gjyshe e stergjyshe te dashur. Nje grua shekullore per nga mosha, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:30
Këngëtarja Rezarta Shkurta, gruaja e nipit të Enver Hoxhës, ka reaguar lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës: “Pata fatin te njohe nje zonje “Histori” Nje gjyshe e stergjyshe te dashur. Nje grua shekullore per nga mosha, ...

Nexhmije Hoxha ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver. Hoxha është ndarë nga jeta në banesën e saj në Laprakë, raportojnë mediet në Shqipëri. Nexhmije (Xhulini) ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 20:46
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver. Hoxha është ndarë nga jeta në banesën e saj në Laprakë, raportojnë mediet në Shqipëri. Nexhmije (Xhulini) ...

Vdes Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha
Në Tiranë vdiq në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, i cili sundoi Shqipërinë me grusht të hekurt për dekada me radhë. Vdekja e saj u njoftua sot nga familja. Pas rrëzimit të diktaturës, ...
Zeri Amerikes | 26-Feb-2020 20:21
Në Tiranë vdiq në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, i cili sundoi Shqipërinë me grusht të hekurt për dekada me radhë. Vdekja e saj u njoftua sot nga familja. Pas rrëzimit të diktaturës, ...

Sevdai Radogoshi feston 62 vjetorin e lindjes
Në moshën 99 vjeçare ka ndërruar jetë Nexhmije Hoxha, shkruan GazetaBlic. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka kujtuar atë përmes një video të publikuar, ndërsa ka bërë dhe një ...
GazetaBlic | 26-Feb-2020 19:56
Në moshën 99 vjeçare ka ndërruar jetë Nexhmije Hoxha, shkruan GazetaBlic. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka kujtuar atë përmes një video të publikuar, ndërsa ka bërë dhe një ...

Këngëtarja shqiptare e lartëson Nexhmije Hoxhën
Këngëtarja shqiptare, Rezarta Shkurta e shndërruar në blogere, e ka lartësuar me një postim në Instagram gruan e ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha Në një postim në instagram, Rezarta, e cila është nuse ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 19:46
Këngëtarja shqiptare, Rezarta Shkurta e shndërruar në blogere, e ka lartësuar me një postim në Instagram gruan e ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha Në një postim në instagram, Rezarta, e cila është nuse ...

Rezarta Shkurta dedikim të ndjerë për Nexhmije Hoxhën: “Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Ditën e sotme u nda nga jeta Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rezarta Shkurta, nusja e Ermal Hoxhës, nipit të Nexhmijes, i ka dedikuar të ndjerës fjalë të ...
Politiko | 26-Feb-2020 19:46
Ditën e sotme u nda nga jeta Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rezarta Shkurta, nusja e Ermal Hoxhës, nipit të Nexhmijes, i ka dedikuar të ndjerës fjalë të ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njohë një zonjë “histori”, një gjyshe të dashur
Rezarta Shkurta e ka quajtur një gjyshe të dashur Nexhmije Hoxhën, në mesazhin dedikuar bashkëshortes së ish-kryetarit të Shqipërisë Enver Hoxha, që u nda nga jeta ditën e sotme. Shkurta është nusja e nipit të ...
PortaliOnline | 26-Feb-2020 19:41
Rezarta Shkurta e ka quajtur një gjyshe të dashur Nexhmije Hoxhën, në mesazhin dedikuar bashkëshortes së ish-kryetarit të Shqipërisë Enver Hoxha, që u nda nga jeta ditën e sotme. Shkurta është nusja e nipit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved