ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/04/2020 23:52

Teatri shpëtoi nga projekti korruptiv, por jo nga të korruptuarit

Teatri shpëtoi nga projekti korruptiv, por jo nga të korruptuarit
Na ndiqni në Facebook Nga Gentian Gaba Për publikun e gjerë, të pavëmendshëm ndaj zhvillimeve mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, tërheqja e Bashkisë nga zbatimi i ligjit special ‘Fusha’, erdhi si një rrufe në qiell të ...
Mapo | 26-Feb-2020 21:29
Na ndiqni në Facebook Nga Gentian Gaba Për publikun e gjerë, të pavëmendshëm ndaj zhvillimeve mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, tërheqja e Bashkisë nga zbatimi i ligjit special ‘Fusha’, erdhi si një rrufe në qiell të ...

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 20:45
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Teatri shpëtoi nga projekti korruptiv, por jo nga të korruptuarit
Nga Gentian Gaba Për publikun e gjerë, të pavëmendshëm ndaj zhvillimeve mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, tërheqja e Bashkisë nga zbatimi i ligjit special ‘Fusha’, erdhi si një rrufe në qiell të pastër. Por nuk është ...
Telegraf | 26-Feb-2020 22:31
Nga Gentian Gaba Për publikun e gjerë, të pavëmendshëm ndaj zhvillimeve mbi çështjen e Teatrit Kombëtar, tërheqja e Bashkisë nga zbatimi i ligjit special ‘Fusha’, erdhi si një rrufe në qiell të pastër. Por nuk është ...

Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...

Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 07:35
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...

LVV-ja: Thaçi ka vepruar si diktator apo monark, letra-marrëveshje duhet të shqyrtohet
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:31
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...

Hasani për letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit: Nuk ka shkelje kushtetuese, nuk bëhet fjalë për marrëveshje
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:55
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...

PSD: Nëse marrëveshja përbën shkelje kushtetuese, konsekuencat duhet të ndiqen deri në fund
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...

Zëdhënësi i PDK-së: Korrespodenca Thaçi-Rasmussen, mbrojti veriun e Kosovës
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...

Zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duhet të hetohet dhe të vihet para përgjegjësisë
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duke rrezikuar territorin dhe sipas tij, ai duhet të hetohet. Manxhuka thotë se partnerët ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 19:46
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duke rrezikuar territorin dhe sipas tij, ai duhet të hetohet. Manxhuka thotë se partnerët ...

“Marrëveshje sekrete me NATO-n”, Hashim Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
Lexo | 27-Feb-2020 08:02
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Kurti mbledh kabinetin qeveritar
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pritet të mbledh qeverinë sot nga ora 16:00.Kurti gjithashtu pritet të takohet edhe me Komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi e konfirmoi dje gjatë konferencës që mbajti lidhur ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 07:32
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pritet të mbledh qeverinë sot nga ora 16:00.Kurti gjithashtu pritet të takohet edhe me Komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi e konfirmoi dje gjatë konferencës që mbajti lidhur ...

Kurti ka kërkuar analizë të marrëveshjes sekrete NATO-Thaçi për Veriun
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ia ka bërë të ditur kryekuvendares Vjosa Osmani se ka kërkuar analizën e një marrëveshjeje sekrete të 19 prillit të 2013-tës midis kryeministrit të atëhershëm, Hashim Thaçi dhe ...
Shprehja | 27-Feb-2020 01:59
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ia ka bërë të ditur kryekuvendares Vjosa Osmani se ka kërkuar analizën e një marrëveshjeje sekrete të 19 prillit të 2013-tës midis kryeministrit të atëhershëm, Hashim Thaçi dhe ...

Edhe Rexhep Selimi kërkon shkarkimin e Presidentit
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...
Arbresh | 27-Feb-2020 00:54
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...

Selimi: Po mundohemi ta kristalizojmë ndërmarrjen e Thaçit për ndarjen e Kosovës, liderët e opozitës të pasaktë
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...
Koha.net | 27-Feb-2020 00:19
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n.......
Zeri | 26-Feb-2020 23:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n.......

Hashim Thaçi nga Uashingtoni, ka një këshillë për Albin Kurtin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...
InFokusi | 26-Feb-2020 23:53
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...

Isa Mustafa, asnjë fjalë për pretendimet e Kurtit se Thaçi ka bërë marrëveshje sekrete me NATO-n
Siç njofton zyra e kryeministrit në një njoftim për media, përmes kësaj marrëveshje kryeministri, në atë kohë, Hashim Thaçi në emër të Republikës së Kosovës, barti te KFOR-i të drejtën absolute të vetos mbi të gjitha ...
Lajminet | 26-Feb-2020 23:33
Siç njofton zyra e kryeministrit në një njoftim për media, përmes kësaj marrëveshje kryeministri, në atë kohë, Hashim Thaçi në emër të Republikës së Kosovës, barti te KFOR-i të drejtën absolute të vetos mbi të gjitha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved