ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:31

Lyon mposht Juventusin, ja me çfarë note vlerësohet Ronaldo

Lyon mposht Juventusin, ja me çfarë note vlerësohet Ronaldo
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:29
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.

Sarri i zhgënjyer: Në stërvitje punojmë shumë më shpejtë se sa në lojë
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri është ndjerë tepër i zhgënjyer pas humbjes 1-0 ndaj Lyonit si mysafir. I pyetur për “Sky Sport”, trajneri bardhezi deklaroi se e ka të vështirë t’i mësojë skuadrës konceptin e ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:59
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri është ndjerë tepër i zhgënjyer pas humbjes 1-0 ndaj Lyonit si mysafir. I pyetur për “Sky Sport”, trajneri bardhezi deklaroi se e ka të vështirë t’i mësojë skuadrës konceptin e ...

Danilo: Nuk guxojmë që kundërshtarit t’ia falim një pjesëlojë, në ndeshjen kthyese detyrim të fitojmë
Danilo e pranon se Juventus nuk tregoi asgjë në pjesën e parë ndaj Olympique Lyon, ku pësuan humbje me rezultat 1-0. Lucas Tousart shënoi golin e vetëm të ndeshjes së parë në këtë fazë, ndërsa ndeshja kthyese zhvillohet ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:44
Danilo e pranon se Juventus nuk tregoi asgjë në pjesën e parë ndaj Olympique Lyon, ku pësuan humbje me rezultat 1-0. Lucas Tousart shënoi golin e vetëm të ndeshjes së parë në këtë fazë, ndërsa ndeshja kthyese zhvillohet ...

Bonucci: Ju tregoj gabimet tona dhe debatin me Matuidi
Leonardo Bonucci nuk është ndjerë mirë pas humbjes që Juventusi pësoi në Champions League kundër Lyon. Qendërmbrojtësi analizoi paraqitjen e skuadrës së tij pas ndeshjes dhe pranoi që i falën shumë kundërshtarit në 45 ...
ABCNews | 26-Feb-2020 23:56
Leonardo Bonucci nuk është ndjerë mirë pas humbjes që Juventusi pësoi në Champions League kundër Lyon. Qendërmbrojtësi analizoi paraqitjen e skuadrës së tij pas ndeshjes dhe pranoi që i falën shumë kundërshtarit në 45 ...

Ronaldo në gjumë, Lyon befason Juventusin në Champions League
Lyon sonte i ka befasuar të gjithë duke mposhtur 1-0 Juventusin në Champions League. Skuadra francezi i kishte bërë mirë llogaritë kundër bardhezinjve dhe doli kryelartë nga fusha, duke bërë një ndeshje të mirë dhe duke ...
Gazeta Dita | 27-Feb-2020 00:19
Lyon sonte i ka befasuar të gjithë duke mposhtur 1-0 Juventusin në Champions League. Skuadra francezi i kishte bërë mirë llogaritë kundër bardhezinjve dhe doli kryelartë nga fusha, duke bërë një ndeshje të mirë dhe duke ...

Capello: Juventusi u zgjua vonë, nuk mund t’i ndodhë diçka e tillë
Lyon e mposhti skuadrën e Juventus me rezultatin 1-0 dhe çështja e kualifikimit do të zgjidhet në Torino. Bardhezinjtë vuajtën sonte në Francë dhe pas ndeshjes Fabio Capello kishte kritika për Bardhezinjtë e drejtuar ...
ABCNews | 26-Feb-2020 23:35
Lyon e mposhti skuadrën e Juventus me rezultatin 1-0 dhe çështja e kualifikimit do të zgjidhet në Torino. Bardhezinjtë vuajtën sonte në Francë dhe pas ndeshjes Fabio Capello kishte kritika për Bardhezinjtë e drejtuar ...

Bonuçi: Kemi problem mentaliteti
Mbrojtësi i Juventus-it, Leonardo Bonuçi, ka komentuar humbjen 1-0 të pësuar kundër Lion-it në Ligën e Kampionëve. “Kemi gabuar pjesën e pare. Në disa ndeshje paguan edhe gabimin më të vogël. Nuk kemi qenë agresivë sa ...
Alsat-M | 27-Feb-2020 00:04
Mbrojtësi i Juventus-it, Leonardo Bonuçi, ka komentuar humbjen 1-0 të pësuar kundër Lion-it në Ligën e Kampionëve. “Kemi gabuar pjesën e pare. Në disa ndeshje paguan edhe gabimin më të vogël. Nuk kemi qenë agresivë sa ...

Notat e lojtarëve, Lyon 1-0 Juventus: Ronaldo lojtari më i dobët i ndeshjes
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:20
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa ...

Danilo: Nuk guxojmë që kundërshtarit t’ia falim një pjesëlojë, në ndeshjen kthyese detyrim të fitojmë
Danilo e pranon se Juventus nuk tregoi asgjë në pjesën e parë ndaj Olympique Lyon, ku pësuan humbje me rezultat 1-0. Lucas Tousart shënoi golin e vetëm të ndeshjes së parë në këtë fazë, ndërsa ndeshja kthyese zhvillohet ...
E Dua Sportin | 26-Feb-2020 23:59
Danilo e pranon se Juventus nuk tregoi asgjë në pjesën e parë ndaj Olympique Lyon, ku pësuan humbje me rezultat 1-0. Lucas Tousart shënoi golin e vetëm të ndeshjes së parë në këtë fazë, ndërsa ndeshja kthyese zhvillohet ...

Sarri i zhgënjyer: Në stërvitje punojmë shumë më shpejtë se sa në lojë
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri është ndjerë tepër i zhgënjyer pas humbjes 1-0 ndaj Lyonit si mysafir. I pyetur për “Sky Sport”, trajneri bardhezi deklaroi se e ka të vështirë t’i mësojë skuadrës konceptin e ...
E Dua Sportin | 26-Feb-2020 23:59
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri është ndjerë tepër i zhgënjyer pas humbjes 1-0 ndaj Lyonit si mysafir. I pyetur për “Sky Sport”, trajneri bardhezi deklaroi se e ka të vështirë t’i mësojë skuadrës konceptin e ...

Notat e lojtarëve, Lyon 1-0 Juventus: Ronaldo lojtari më i dobët i ndeshjes
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa ...
E Dua Sportin | 26-Feb-2020 23:59
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa ...

Lyon fiton ndaj Juventusit, vendos goli i Tousart
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa në ...
E Dua Sportin | 26-Feb-2020 23:59
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa në ...

Ylli i Juventusit: Gabuam, na doli gjumi vonë
Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, ka komentuar humbjen 1-0 të pësuar nga bardhezinjtë kundër Lyonit në Ligën e Kampionëve, duke thënë se skuadra e tij ka problem me mentalitetin. Ai e pranoi se Juve bëri gabime ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 23:53
Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, ka komentuar humbjen 1-0 të pësuar nga bardhezinjtë kundër Lyonit në Ligën e Kampionëve, duke thënë se skuadra e tij ka problem me mentalitetin. Ai e pranoi se Juve bëri gabime ...

Notat e futbollistëve, Lyon 1-0 Juventus
Lyoni e ka fituar duelin e parë ndaj Juventusit, në takim e zhvilluar në kuadër të 1/8 se finales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Golin e vetëm në këtë takim për vendasi e shënoi Lucas Tousart. Menjëherë ...
InFokusi | 26-Feb-2020 23:47
Lyoni e ka fituar duelin e parë ndaj Juventusit, në takim e zhvilluar në kuadër të 1/8 se finales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Golin e vetëm në këtë takim për vendasi e shënoi Lucas Tousart. Menjëherë ...

Lyoni mposht Juventusin me rezultat minimal (VIDEO)
Lyoni e ka mposhtur 1:0 Juventusin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes tyre në Ligën e Kampionëve, duke krijuar një avantazh të rëndësishëm në përpjekje për të kaluar në çerekfinale. Lucas Tousart e shënoi atë që ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 23:35
Lyoni e ka mposhtur 1:0 Juventusin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales mes tyre në Ligën e Kampionëve, duke krijuar një avantazh të rëndësishëm në përpjekje për të kaluar në çerekfinale. Lucas Tousart e shënoi atë që ...

De Bruyne: Guardiola na befasoi me formacionin, por ne ia dolëm
Skuadra e Lyonit ka fituar ballafaqimin e parë ndaj Juventusit në ndeshjen e fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve. Lyon ka fituar ndaj Juventusit me rezultatin 1:0, falë golit të Tousart në minutën e 31’të, ...
GazetaBlic | 26-Feb-2020 23:32
Skuadra e Lyonit ka fituar ballafaqimin e parë ndaj Juventusit në ndeshjen e fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve. Lyon ka fituar ndaj Juventusit me rezultatin 1:0, falë golit të Tousart në minutën e 31’të, ...

Bonucci pranon se Juventusi u fut me mentalitet të gabuar kundër Lyonit
Leonardo Bonucci ka pranuar se Juventusi është futur me mentalitet të gabuar në humbjen 1:0 në udhëtim ndaj Lyonit sonte. “Ne patëm qasje krejt të gabuar në pjesën e parë. Në disa ndeshje paguan për gabimet më të vogla. ...
Koha.net | 26-Feb-2020 23:32
Leonardo Bonucci ka pranuar se Juventusi është futur me mentalitet të gabuar në humbjen 1:0 në udhëtim ndaj Lyonit sonte. “Ne patëm qasje krejt të gabuar në pjesën e parë. Në disa ndeshje paguan për gabimet më të vogla. ...

Lyon fiton ndaj Juventusit, vendos goli i Tousart
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:57
Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa në ...

Tifozi futet në fushë dhe shkon te Ronaldo, veprimi i portugezit është i pahijshëm
Juventusi u mposht me rezultat 1-0 nga Lyoni në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo ka qenë gjatë gjithë ndeshjes i acaruar. Ndoshta ndikoi loja jo e mirë e Juventusit në pjesën e ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 23:23
Juventusi u mposht me rezultat 1-0 nga Lyoni në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo ka qenë gjatë gjithë ndeshjes i acaruar. Ndoshta ndikoi loja jo e mirë e Juventusit në pjesën e ...

Penalltia klasike që iu mohua Juventusit sonte
Bardhezinjtë u mposhtën 1:0 nga Lyon në ndeshjen e parë, dhe duke i shtuar kësaj një përformancë për t’u harruar. Por ndoshta skuadra e Sarrit mund të merrte një pikë mjaft të vlefshme, sikur gjyqtari i ndeshjes të ...
Lajminet | 26-Feb-2020 23:18
Bardhezinjtë u mposhtën 1:0 nga Lyon në ndeshjen e parë, dhe duke i shtuar kësaj një përformancë për t’u harruar. Por ndoshta skuadra e Sarrit mund të merrte një pikë mjaft të vlefshme, sikur gjyqtari i ndeshjes të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved