ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:41

VIDEO/ Rama ngatërron kohën kur Basha ishte ministër i Jashtëm në konferencën me Lavrov, Vasili: Kur gënjeshtra dhe injoranca bëhen bashkë

VIDEO/ Rama ngatërron kohën kur Basha ishte ministër i Jashtëm në konferencën me Lavrov, Vasili: Kur gënjeshtra dhe injoranca bëhen bashkë
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video nga konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama sot në Moskë dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ndërsa kapet ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 23:01
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video nga konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama sot në Moskë dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ndërsa kapet ...

Rama: Korsi bashkëpunimi me Rusinë që nuk cenon interesat strategjikë. Rindërtimi? As nuk i kemi kërkuar, as kanë ofruar. Amerikanët s’kanë arsye të…
TIRANË A do të thotë që Rusia i humbi betejat në konkurrueshmërinë me Perëndimin në rajon? Në Shqipëri po thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë për “Real Story” në Neës24 nga Moska ku shprehet pro zhvillimit të ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 22:11
TIRANË A do të thotë që Rusia i humbi betejat në konkurrueshmërinë me Perëndimin në rajon? Në Shqipëri po thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë për “Real Story” në Neës24 nga Moska ku shprehet pro zhvillimit të ...

Rama: Do ta takoja Vladimir Putinin, procesi i paqes mes Ukrainës e Rusisë është i vështirë
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se do ta takonte Vladimir Putinin, nëse do të ishte një agjendë e tillë takimi. “Ne kemi kërkuar si ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 22:07
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se do ta takonte Vladimir Putinin, nëse do të ishte një agjendë e tillë takimi. “Ne kemi kërkuar si ...

“Ata po shkojnë drejt një tragjedie strategjike”, Rama kritika të forta nga Moska për pushtetarët në Prishtinë
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një prononcim për “Real Story” në News 24 deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:35
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një prononcim për “Real Story” në News 24 deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. ...

“Lavrov u fut vetë në temë për Kosovën”, Rama nga Moska: S’ka gabim më të madh se t’i ikësh dialogut, e bëjnë humbësit. Asnjëherë s’kam qenë për pazar për territoret
RUSI Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar i Sokol Ballës sot në “Real Story” në News24 teksa çështja kryesore për të cilën ka folur ka qenë Kosova. Intervista është zhvilluar në Moskë, ky Rama ndodhet si kryetar në ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:35
RUSI Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar i Sokol Ballës sot në “Real Story” në News24 teksa çështja kryesore për të cilën ka folur ka qenë Kosova. Intervista është zhvilluar në Moskë, ky Rama ndodhet si kryetar në ...

Rama nga Moska, kritika të forta për Prishtinën zyrtare: Po shkojnë drejt një tragjedie strategjike. Nëse refuzojnë dhe idetë e aleatëve historikë, është vetëvrasëse
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së. P ër “Real Story” ne News 24 Rama deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. Rama ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 22:04
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së. P ër “Real Story” ne News 24 Rama deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. Rama ...

“Serbia duhet ta njohë Kosovën”, Rama tregon detajet në takimin me Lavrov: Faktori shqiptar duhet të nxisë dialogun
Kryeministri i vendit Edi Rama, që ndodhet në Moskë në cilësinë e kryetarit të OSBE në një prononcim për emisionin “Real Story” në News 24 ka treguar detaje nga takimi që kishte me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov. ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:16
Kryeministri i vendit Edi Rama, që ndodhet në Moskë në cilësinë e kryetarit të OSBE në një prononcim për emisionin “Real Story” në News 24 ka treguar detaje nga takimi që kishte me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov. ...

“Diskutimi për ndarjen e Kosovës, absurd”, Rama nga Moska: U gatua në një kuzhinë katunareske. Ja çfarë shfrytëzojnë disa ‘heronj’ si Ramushi apo Iliri
Kryeministri Edi Rama mohon të jetë përfshirë në diskutime për ndarjen e Kosovës. Gjatë një interviste për “Top Story” nga Moska ku ndodhet për vizitë si kreu i OSBE-së, theksoi se ide të tilla janë gatuar në kuzhinë e ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 21:34
Kryeministri Edi Rama mohon të jetë përfshirë në diskutime për ndarjen e Kosovës. Gjatë një interviste për “Top Story” nga Moska ku ndodhet për vizitë si kreu i OSBE-së, theksoi se ide të tilla janë gatuar në kuzhinë e ...

Ramës nuk i del e keqja me liderët e Kosovës: “Dritë-shkurtër për dialogun me Serbinë”
Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një intervistë për “Real Story” nuk la pa kritikuar liderët në Prishtinë, duke i quajur dritë-shkurtër, për dialogun Kosovë – Serbi ...
Telegraf | 26-Feb-2020 22:16
Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një intervistë për “Real Story” nuk la pa kritikuar liderët në Prishtinë, duke i quajur dritë-shkurtër, për dialogun Kosovë – Serbi ...

Rama flet për deklaratën në Rusi: Në dialogun me Serbinë, duhet të kuptojmë se…
Kryeministri Edi Rama ka folur rreth detajeve nga takimi me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov, ndërsa tha në konferencën për shtyp se Serbia duhet ta njohë Kosovën. I ftuar në emisionin “Real Story”, Rama tha se ...
Telegraf | 26-Feb-2020 21:34
Kryeministri Edi Rama ka folur rreth detajeve nga takimi me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov, ndërsa tha në konferencën për shtyp se Serbia duhet ta njohë Kosovën. I ftuar në emisionin “Real Story”, Rama tha se ...

Shqipëria si kryesuese e OSBE-së/ Stabilizimi i konfliktit, a do të çohen përpara nisma për Ukrainën?
Teksa mori fjalën në konferencën e përbashkët me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, kryeministri Edi Rama u pyet: Me Shqipërinë si kryesuese e OSBE-së, a do të çoni përpara nisma për Ukrainën për stabilizimin e ...
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Teksa mori fjalën në konferencën e përbashkët me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, kryeministri Edi Rama u pyet: Me Shqipërinë si kryesuese e OSBE-së, a do të çoni përpara nisma për Ukrainën për stabilizimin e ...

Rama nga Moska: Sa më shpejt të njihet Kosova, aq më mirë do jetë për të gjithë dhe sigurisht për vetë Serbinë
Gjatë fjalës së tij, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavrov, kryeministri i vendit, Edi Rama, ceku çështjen e Kosovës.
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Gjatë fjalës së tij, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Sergey Lavrov, kryeministri i vendit, Edi Rama, ceku çështjen e Kosovës.

Nga Moska, Rama i kërkon Lavrov njohjen e pavarësisë së Kosovës
Në konferencën e përbashkët për shtyp Lavrov- Rama, i dërguari Top Channel në Moskë Muhamed Veliu e pyeti shefin e diplomacisë ruse nëse ka shkaqe të reja përse Rusia vijon mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës dhe nëse ...
Top Channel | 26-Feb-2020 14:12
Në konferencën e përbashkët për shtyp Lavrov- Rama, i dërguari Top Channel në Moskë Muhamed Veliu e pyeti shefin e diplomacisë ruse nëse ka shkaqe të reja përse Rusia vijon mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës dhe nëse ...

Berisha: Tradhtarët e kombit në ekstazë pas aktit të ri të tradhtisë kombëtare!
Kryeministri Rama në cilësinë e kreut të OSBE-së, takoi sot në Moskë ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov. Dhe si në çdo udhëtim të tij, gjithmonë shfaqet silueta e Baton Haxhiut, gazetarit që bashkë me ...
Telegraf | 26-Feb-2020 18:24
Kryeministri Rama në cilësinë e kreut të OSBE-së, takoi sot në Moskë ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov. Dhe si në çdo udhëtim të tij, gjithmonë shfaqet silueta e Baton Haxhiut, gazetarit që bashkë me ...

“Estonia është një kamp përqendrimi për gazetarët”, protesta për lirinë e medias ‘ndjek’ Ramën në Moskë
MOSKË Protestuesit kanë organizuar një demonstratë të Mërkurën përpara Shtëpisë së Pritjes së Ministrisë së Jashtme ruse në Moskë në mbështetje të agjencisë ‘Sputnik Estonia’, e cila ka qenë subjekt i një presioni të ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 14:04
MOSKË Protestuesit kanë organizuar një demonstratë të Mërkurën përpara Shtëpisë së Pritjes së Ministrisë së Jashtme ruse në Moskë në mbështetje të agjencisë ‘Sputnik Estonia’, e cila ka qenë subjekt i një presioni të ...

Lapsusi i Ramës në Moskë, PD nxjerr videon: Nuk kursen asnjë shpifje kundër Bashës
Kryeministri Edi Rama vizitoi Moskën në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së. Gjatë konferences për shtyp me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, Rama bëri edhe një lapsus ku ngatërroi ish-ministrin e Jashtëm Kastriot ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:40
Kryeministri Edi Rama vizitoi Moskën në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së. Gjatë konferences për shtyp me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov, Rama bëri edhe një lapsus ku ngatërroi ish-ministrin e Jashtëm Kastriot ...

Rama në Moskë: Njihni pavarësinë e Kosovës, krenar që jemi aleatë të Perëndimit
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Moska njohjen e Kosoves si shtet. Sipas kreut te qeverise është në të mirën e Serbise ta njohe Kosoven sa me shpejt te jete e mundur. EDI RAMA KRYESUES I OSBE 2020 Mendoj qe eshte ne ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 15:46
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Moska njohjen e Kosoves si shtet. Sipas kreut te qeverise është në të mirën e Serbise ta njohe Kosoven sa me shpejt te jete e mundur. EDI RAMA KRYESUES I OSBE 2020 Mendoj qe eshte ne ...

Rama bën thirrje në Moskë për njohjen e Kosovës
Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të mërkurën në Moskë gjatë një konference shtypi me ministrin e Jashtëm rus se nuk sheh arsye se përse të tjerët kanë të drejtë të ndahen e të kenë shtetin e tyre dhe Kosova mos ta ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:10
Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të mërkurën në Moskë gjatë një konference shtypi me ministrin e Jashtëm rus se nuk sheh arsye se përse të tjerët kanë të drejtë të ndahen e të kenë shtetin e tyre dhe Kosova mos ta ...

Lavrov thotë se marrëveshja Kosovë-Serbi nis me krijimin e komunave serbe, Rama insiston në njohje
Kryeministri shqiptar, Edi Rama zhvilloi sot një takim me shefin e diplomacisë ruse Sergey Lavrov. Konflikti në Krime, çështja e dialogut të Kosovës me Serbinë por edhe bashkëpunimi mes dy vendeve ishin temat e ...
Shprehja | 27-Feb-2020 01:36
Kryeministri shqiptar, Edi Rama zhvilloi sot një takim me shefin e diplomacisë ruse Sergey Lavrov. Konflikti në Krime, çështja e dialogut të Kosovës me Serbinë por edhe bashkëpunimi mes dy vendeve ishin temat e ...

Rama: Do të takohesha me Putinin, nuk ka arsye se pse të mos takohesha
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është deklaruar rreth qytetit të Moskës ku tha se është një nga qytetet më të bukura në botë. “Këtë nuk kemi nevojë ta kalojmë në testin e marrëdhënieve demokratike dhe nuk kemi pse ...
Ina-Online | 27-Feb-2020 00:34
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është deklaruar rreth qytetit të Moskës ku tha se është një nga qytetet më të bukura në botë. “Këtë nuk kemi nevojë ta kalojmë në testin e marrëdhënieve demokratike dhe nuk kemi pse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved