ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 00:55

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 20:45
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...

Surroi përkrah Kurtin: Këmbimi i letrave Thaçi-Rasmussen është marrëveshje ndërkombëtare
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 10:17
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...

Kurti takoi komandatin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:41
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...

Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 07:35
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...

“Manovër politike apo Kurti i ka instrumentet për ta shkarkuar Thaçin?” Kabashi: Pretendoi se mund ta shantazhonte
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...
ABCNews | 27-Feb-2020 08:37
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...

LVV-ja: Thaçi ka vepruar si diktator apo monark, letra-marrëveshje duhet të shqyrtohet
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:31
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...

Hasani për letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit: Nuk ka shkelje kushtetuese, nuk bëhet fjalë për marrëveshje
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:55
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...

Kurti u takua me komandantin e KFOR-it, një ditë pasi publikoi marrëveshjen “sekrete” të Thaçit
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...
Portalb | 27-Feb-2020 11:06
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...

PSD: Nëse marrëveshja përbën shkelje kushtetuese, konsekuencat duhet të ndiqen deri në fund
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, një ditë pasi publikoi marrëveshjen “sekrete” të Thaçit
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...
Klan Kosova | 27-Feb-2020 09:56
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...

Zëdhënësi i PDK-së: Korrespodenca Thaçi-Rasmussen, mbrojti veriun e Kosovës
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, një ditë pasi publikoi marrëveshjen “sekrete” të Thaçit
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...
Medial | 27-Feb-2020 09:56
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...

Kurti takon komandantin e KFOR-it
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pritur në një takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi po mbahet me dyer të mbyllura, derisa nuk dihet se cilat do të jenë temat e diskutimit. Takimi ndodh një ditë pas ...
InFokusi | 27-Feb-2020 09:35
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pritur në një takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi po mbahet me dyer të mbyllura, derisa nuk dihet se cilat do të jenë temat e diskutimit. Takimi ndodh një ditë pas ...

Publikoi marrëveshjen sekrete të Thaçit – Kurti takohet me komandantin e KFOR-it
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...
Aktuale.MK | 27-Feb-2020 09:33
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...

Nis takimi i Kurtit me komandatin e KFOR-it
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pritur në takim komandatin e KFOR-it Michele Risi. Takimi po mbahet me dyer të mbyllura, derisa nuk dihet se cilat do të jenë temat e diskutimit. Takimi ndodh një ditë pas letrës ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 09:15
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pritur në takim komandatin e KFOR-it Michele Risi. Takimi po mbahet me dyer të mbyllura, derisa nuk dihet se cilat do të jenë temat e diskutimit. Takimi ndodh një ditë pas letrës ...

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...
Zeri | 27-Feb-2020 09:15
Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimin e sotëm ai e ka paralajmëruar gjatë së mërkurës në një konferencë për medie deri sa ka paraqitur detaje për marrëveshjen “sekrete” ...

Takimi mes Kurtit dhe komandantit të KFOR-it po zhvillohet me dyer të mbyllura
Kryeministri Albin Kurti është takuar sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mes kryeministrit Kurti dhe komandantit të KFOR-it u paralajmërua edhe gjatë konferencës së djeshme, raporton Ky takim po zhvillohet ...
Arbresh | 27-Feb-2020 09:12
Kryeministri Albin Kurti është takuar sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mes kryeministrit Kurti dhe komandantit të KFOR-it u paralajmërua edhe gjatë konferencës së djeshme, raporton Ky takim po zhvillohet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved