ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:00

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 20:45
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...

LVV-ja: Thaçi ka vepruar si diktator apo monark, letra-marrëveshje duhet të shqyrtohet
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:31
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...

Hasani për letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit: Nuk ka shkelje kushtetuese, nuk bëhet fjalë për marrëveshje
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:55
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...

Murati: Problemi i veriut është politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, konsideron se problemi i veriut është problem politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore. Murati ka thënë se, NATO nuk bën ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:34
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, konsideron se problemi i veriut është problem politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore. Murati ka thënë se, NATO nuk bën ...

PSD: Nëse marrëveshja përbën shkelje kushtetuese, konsekuencat duhet të ndiqen deri në fund
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Partia Socialdemokrate, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Albin Kurti se ka zbuluar një marrëveshje sekrete midis Thaçit, atëherë kryeministër, dhe Sekretarit të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ku FSK do të ...

Zëdhënësi i PDK-së: Korrespodenca Thaçi-Rasmussen, mbrojti veriun e Kosovës
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:35
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka folur për letrën që ka publikuar sot Albin Kurti për një korrespodencë mes ish-kryeministrit të asaj kohe Hashim Thaçi dhe Sekretarit të NATO-s, Rasmussen. Bytyçi, në “Dossier D” në ...

Zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duhet të hetohet dhe të vihet para përgjegjësisë
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duke rrezikuar territorin dhe sipas tij, ai duhet të hetohet. Manxhuka thotë se partnerët ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 19:46
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën, duke rrezikuar territorin dhe sipas tij, ai duhet të hetohet. Manxhuka thotë se partnerët ...

Kurti ka kërkuar analizë të marrëveshjes sekrete NATO-Thaçi për Veriun
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ia ka bërë të ditur kryekuvendares Vjosa Osmani se ka kërkuar analizën e një marrëveshjeje sekrete të 19 prillit të 2013-tës midis kryeministrit të atëhershëm, Hashim Thaçi dhe ...
Shprehja | 27-Feb-2020 01:59
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ia ka bërë të ditur kryekuvendares Vjosa Osmani se ka kërkuar analizën e një marrëveshjeje sekrete të 19 prillit të 2013-tës midis kryeministrit të atëhershëm, Hashim Thaçi dhe ...

Edhe Rexhep Selimi kërkon shkarkimin e Presidentit
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...
Arbresh | 27-Feb-2020 00:54
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...

Problematizimi i marrëdhënieve me NATO-n – axhamillëk
Ky episodi i sotëm me FSK-në dhe NATO-n është axhamillëk i llojit të vet! Kryeministri Kurti duhet ta pyesë veten se çka përfiton Kosova nga problematizimi i një marrëdhënieje speciale ndërmjet të NATO-s dhe Ushtrisë ...
Medial | 27-Feb-2020 00:51
Ky episodi i sotëm me FSK-në dhe NATO-n është axhamillëk i llojit të vet! Kryeministri Kurti duhet ta pyesë veten se çka përfiton Kosova nga problematizimi i një marrëdhënieje speciale ndërmjet të NATO-s dhe Ushtrisë ...

Selimi: Po mundohemi ta kristalizojmë ndërmarrjen e Thaçit për ndarjen e Kosovës, liderët e opozitës të pasaktë
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...
Koha.net | 27-Feb-2020 00:19
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se po mundohen të kristalizojnë ndërmarrjen e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai thotë se shkarkimi i ...

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n.......
Zeri | 26-Feb-2020 23:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n.......

Hashim Thaçi nga Uashingtoni, ka një këshillë për Albin Kurtin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...
InFokusi | 26-Feb-2020 23:53
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...

Komandanti i KFOR-it të enjten takohet me Albin Kurtin
Mbledhja do të mbahet në orën 16:00, në ndërtesën e Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. Pos kësaj, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të presë në takim Komandantin e KFOR’it, Michele Risi. Kurti sot mbajti një ...
InFokusi | 26-Feb-2020 23:44
Mbledhja do të mbahet në orën 16:00, në ndërtesën e Qeverisë, shkruan gazeta inFokus. Pos kësaj, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të presë në takim Komandantin e KFOR’it, Michele Risi. Kurti sot mbajti një ...

Isa Mustafa, asnjë fjalë për pretendimet e Kurtit se Thaçi ka bërë marrëveshje sekrete me NATO-n
Siç njofton zyra e kryeministrit në një njoftim për media, përmes kësaj marrëveshje kryeministri, në atë kohë, Hashim Thaçi në emër të Republikës së Kosovës, barti te KFOR-i të drejtën absolute të vetos mbi të gjitha ...
Lajminet | 26-Feb-2020 23:33
Siç njofton zyra e kryeministrit në një njoftim për media, përmes kësaj marrëveshje kryeministri, në atë kohë, Hashim Thaçi në emër të Republikës së Kosovës, barti te KFOR-i të drejtën absolute të vetos mbi të gjitha ...

Të enjten mbahet mbledhja e tretë e Qeverisë, çfarë vendime pritet të merren
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e tretë me radhë ditën e enjte. Mbledhja do të mbahet në orën 16:00, në ndërtesën e Qeverisë. Pos kësaj, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të presë në takim Komandantin e ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 23:26
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e tretë me radhë ditën e enjte. Mbledhja do të mbahet në orën 16:00, në ndërtesën e Qeverisë. Pos kësaj, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të presë në takim Komandantin e ...

Deputetja e PDK-së kritikon Kurtin: Nuk tha asgjë që nuk dihej
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për dokumentet që ai publikoi sot lidhur me “marrëveshjen sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, për kohën kur ai ishte kryeministër më ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 23:24
Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për dokumentet që ai publikoi sot lidhur me “marrëveshjen sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, për kohën kur ai ishte kryeministër më ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved