ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 22:11

Kodi rrugor, ashpërsohen gjobat/ Ndëshkim shoferëve që shkruajnë mesazhe apo mbajnë telefonin në dorë

Kodi rrugor, ashpërsohen gjobat/ Ndëshkim shoferëve që shkruajnë mesazhe apo mbajnë telefonin në dorë
Gjobat për shkeljet rrugore pritet të ashpërsohen ndjeshëm për drejtuesit e mjeteve kur kanë konsumuar alkool, apo përdorin celularin. Lista e ndryshimeve të kodit rrugor të propozuar nga qeveria është e gjatë.
Top Channel | 27-Feb-2020 14:54
Gjobat për shkeljet rrugore pritet të ashpërsohen ndjeshëm për drejtuesit e mjeteve kur kanë konsumuar alkool, apo përdorin celularin. Lista e ndryshimeve të kodit rrugor të propozuar nga qeveria është e gjatë.

Ndryshimi: Kush bën “presion” me dritat e makinës, gjobë 10-20 mijë lekë dhe 5 pikë nga patenta
Policia Rrugore ka prezantuar ndryshimet në Kodin Rrugor, ku parashikohet një rritje e konsiderueshme e penaliteteve për ata që shkelin rregullat e qarkullimit. Një prej ndryshimeve është edhe ai që penalizon ata që ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 14:15
Policia Rrugore ka prezantuar ndryshimet në Kodin Rrugor, ku parashikohet një rritje e konsiderueshme e penaliteteve për ata që shkelin rregullat e qarkullimit. Një prej ndryshimeve është edhe ai që penalizon ata që ...

Shoferë kujdes!/ Gjobat e mëdha për çdo shkelje dhe “testi i idiotit” (TABELA)
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka prezantuar sot propozimet që pritet t’i bëhen Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e shkeljeve të qarkullimit dhe uljes së aksidenteve në vend. Sipas tij, ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 11:36
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka prezantuar sot propozimet që pritet t’i bëhen Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e shkeljeve të qarkullimit dhe uljes së aksidenteve në vend. Sipas tij, ...

Flisni në celular apo shkruani SMS në timon? Këto janë gjobat e reja që ju presin
Drejtimi i makinës duke folur në telefon apo shkruajtur SMS është kthyer në një problematikë të prehtë kohë e fundit duke bërë që policia të gjëjë zgjidhjen tek rritja e nivelit të gjobave dhe përshkallëzimit të tyre në ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:36
Drejtimi i makinës duke folur në telefon apo shkruajtur SMS është kthyer në një problematikë të prehtë kohë e fundit duke bërë që policia të gjëjë zgjidhjen tek rritja e nivelit të gjobave dhe përshkallëzimit të tyre në ...

Shqipëria ndryshon Kodin Rrugor, ashpërsohen gjobat për alkoolin dhe përdorimin e celularit në timon
Tiranë, 27 shkurt - Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Ashpërsim i masave ...
Koha.net | 27-Feb-2020 12:29
Tiranë, 27 shkurt - Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Ashpërsim i masave ...

Siguria rrugore 2020, Lleshaj: Ulja me 40% e aksidenteve në 2019, lajm inkurajues
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...
Lajmi i Fundit | 27-Feb-2020 12:16
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...

Masa drastike për shoferët, Policia:Gjoba 150 mijë lekë për celularin
Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore. Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin ...
Telegraf | 27-Feb-2020 11:27
Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore. Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin ...

Gjobat rriten, aksidentet rriten. Gjobëvënia që po shndërron Policinë Rrugore
Prej orës 09:00 të mëngjesit të sotëm po zhvillohet Konferenca e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në konferencë marrin pjesë kryeministri Edi Rama, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, ...
Gazeta Dita | 27-Feb-2020 12:10
Prej orës 09:00 të mëngjesit të sotëm po zhvillohet Konferenca e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në konferencë marrin pjesë kryeministri Edi Rama, ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, ...

Ashpërsohen masat për ndëshkimin e shoferëve ‘shkelës’, njihuni me propozimet e reja për Kodin Rrugor
Ashpërsohen masat ndaj drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Policia ka zbardhur sot se cilat janë propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë rritjen e Sigurisë Rrugore. Masat ...
Politiko | 27-Feb-2020 11:48
Ashpërsohen masat ndaj drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor. Policia ka zbardhur sot se cilat janë propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë rritjen e Sigurisë Rrugore. Masat ...

Shumëfishohen gjobat për drejtuesit e makinave (Shifrat)
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikojnë të ashpërsojnë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Mes të tjera masash, gjoba për drejtim të mjetit në ...
Lapsi | 27-Feb-2020 11:30
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikojnë të ashpërsojnë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Mes të tjera masash, gjoba për drejtim të mjetit në ...

Policia merr masa ekstreme ndaj pijanecëve në timon: Gjobat e majme që parashikon Kodi Rrugor
Policia synon të rrisë ndjeshëm gjobat për shoferët që drejtojnë makinën nën efektin e pijeve alkoolike, si një ndër shkaqet kryesor të aksidenteve në vend. Kështu, sipas ndryshimeve të propozuara, tashmë gjoba do të ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:30
Policia synon të rrisë ndjeshëm gjobat për shoferët që drejtojnë makinën nën efektin e pijeve alkoolike, si një ndër shkaqet kryesor të aksidenteve në vend. Kështu, sipas ndryshimeve të propozuara, tashmë gjoba do të ...

Ashpërsohen masat ndaj shoferëve/ Trefishohen gjobat kush thyen rregullat e qarkullimit
Për shkak të aksidenteve të shumta, në Kodin Rrugor, janë bërë disa ndryshime. Masat ndaj shoferëve që shkelin rregullat janë ashpërsuar. Gjobat për përdorimin e celularit në timon, dhe drejtimin e mjetit në gjendje të ...
Dritare | 27-Feb-2020 11:33
Për shkak të aksidenteve të shumta, në Kodin Rrugor, janë bërë disa ndryshime. Masat ndaj shoferëve që shkelin rregullat janë ashpërsuar. Gjobat për përdorimin e celularit në timon, dhe drejtimin e mjetit në gjendje të ...

Kodi Rrugor/ Rripi i sigurimit i detyrueshëm për pasagjerët! Përndryshe do të gjobitet shoferi
Ndryshimet më të fundit në Kodin Rrugor, të bëra publike nga Policia Rrugor parashikojnë një ashpërsim të penalitetit për mosvendosjen e rripit të sigurimit. Por drejtuesi i mjetit, me ndryshimet e reja do të ...
ScanTv | 27-Feb-2020 11:30
Ndryshimet më të fundit në Kodin Rrugor, të bëra publike nga Policia Rrugor parashikojnë një ashpërsim të penalitetit për mosvendosjen e rripit të sigurimit. Por drejtuesi i mjetit, me ndryshimet e reja do të ...

FOTOT: Nga rritja e gjobave tek testi i idiotit, Policia i “shtrëngon rripin” shoferëve
Janë zbardhur së funmdi propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Ato po prezantohen në konferencën e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në tabelat e më ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 11:09
Janë zbardhur së funmdi propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Ato po prezantohen në konferencën e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në tabelat e më ...

Siguria rrugore/ Nga gjobat te ulja e pikëve në patentë, ja ndryshimet në kodin penal, shumëfishohen gjobat për …
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikon të ashpërsojë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Kështu, masa administrative për drejtim të mjetit në ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 11:04
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikon të ashpërsojë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Kështu, masa administrative për drejtim të mjetit në ...

Ndryshimet e propozuara në Kodin Rrugor, sa do jenë gjobat për celularin në timon dhe përdorimin e alkoolit
Zbardhen propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Policia e Shtetit bën me dije se gjoba do të vendoset për shoferin nëse në mjetin e tij gjenden pasagjerë që nuk e kanë ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 11:27
Zbardhen propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Policia e Shtetit bën me dije se gjoba do të vendoset për shoferin nëse në mjetin e tij gjenden pasagjerë që nuk e kanë ...

Siguria rrugore 2020, Lleshaj: Ulja me 40% e aksidenteve në 2019, lajm inkurajues
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:48
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...

Nga “testi i idiotit” tek gjobat e majme për alkoolin dhe celularin: Të gjitha ndryshimet në Kodin Rrugor
Ministria e Brendshme ka gati ndryshimet në Kodin Rrugor duke ashpërsuar gjobat ndaj shkelësve. Vërehet se është bërë një kategorizim i gjobave për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit. Tashmë, gjoba do të vendoset ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:12
Ministria e Brendshme ka gati ndryshimet në Kodin Rrugor duke ashpërsuar gjobat ndaj shkelësve. Vërehet se është bërë një kategorizim i gjobave për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit. Tashmë, gjoba do të vendoset ...

Vjen edhe në Shqipëri “Testi i Idiotit”! Çfarë parashikojnë ndryshimet në Kodin Rrugor
Një prej ndryshimeve në kodin rrugor është edhe përfshirja e atij që njihet si ‘testi i idiotit’ për shoferët shqiptarë. Për shkelje të rënda të normave të sjelljes të përsëritura gjatë drejtimit të mjetit, Policia e ...
ScanTv | 27-Feb-2020 11:21
Një prej ndryshimeve në kodin rrugor është edhe përfshirja e atij që njihet si ‘testi i idiotit’ për shoferët shqiptarë. Për shkelje të rënda të normave të sjelljes të përsëritura gjatë drejtimit të mjetit, Policia e ...

Ministri Lleshaj: ja kush vret më shumë në Shqipëri
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj tha se vrasësi kryesor në Shqipëri janë aksidentet rrugore; sipas tij, më shumë se sa sëmundjet. “Aksidentet janë vrasësi kryesor, pas sëmundjeve të rënda. Aksidentet vrasin shumë herë ...
Tesheshi | 27-Feb-2020 11:18
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj tha se vrasësi kryesor në Shqipëri janë aksidentet rrugore; sipas tij, më shumë se sa sëmundjet. “Aksidentet janë vrasësi kryesor, pas sëmundjeve të rënda. Aksidentet vrasin shumë herë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved