ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 10:04

VIDEO/ Nexhmije Hoxha përcillet në banesën e fundit, mungon i biri

VIDEO/ Nexhmije Hoxha përcillet në banesën e fundit, mungon i biri
TIRANË Është përcjellë për në banesën e fundit, bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha që u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 12:25
TIRANË Është përcjellë për në banesën e fundit, bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha që u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të ...

VIDEO/ Ish-të përndjekurit djegin fotot e Ramës e Ruçit në shenjë proteste. Mesazh për vdekjen e Nexhmije Hoxhës, paralajmërojnë grevë urie
Një grup ish-të përndjekurisht politikë kanë protestuar sot para Kryesisë së Kuvendit, ndërsa kanë parashtruar një sërë kërkesash. Në shenjë protestë, ish-të përndjekurit kanë djegur disa foto, ku mes tyre janë figura ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 11:54
Një grup ish-të përndjekurisht politikë kanë protestuar sot para Kryesisë së Kuvendit, ndërsa kanë parashtruar një sërë kërkesash. Në shenjë protestë, ish-të përndjekurit kanë djegur disa foto, ku mes tyre janë figura ...

FOTOT: Përcillet në varreza Nexhmije Hoxha
Është përcjellë sot për në banesën e fundit Nexhmije Hoxha. Me arkivolin e mbuluar me flamurin shqiptar, Nexhmije Hoxha është nisur drejt varrezave të Sharrës. Gruaja e ish- diktatorit Enver Hoxha, ndërroi jetë dje në ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 13:13
Është përcjellë sot për në banesën e fundit Nexhmije Hoxha. Me arkivolin e mbuluar me flamurin shqiptar, Nexhmije Hoxha është nisur drejt varrezave të Sharrës. Gruaja e ish- diktatorit Enver Hoxha, ndërroi jetë dje në ...

Fotot e fundit të Nexhmije Hoxhës për Robert Hackman, kolltuku i preferuar dhe kravatat e diktatorit
Këto janë disa nga fotot e viteve të fundit të Nexhmije Hoxhës. E veja e diktatorit Enver Hoxha që kreu krime makabër mbi shqiptarët, pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë dhe të ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:48
Këto janë disa nga fotot e viteve të fundit të Nexhmije Hoxhës. E veja e diktatorit Enver Hoxha që kreu krime makabër mbi shqiptarët, pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë dhe të ...

FOTOT e fundit të Nexhmije Hoxhës: Iki duke thënë të vërtetën time
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 11:12
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...

Ikja pa marrë ndëshkimin e drejtësisë e “Vejushës së Zezë”
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vdiq në shtratin e saj, në pleqëri të thellë, pa pasur kurrfarë brejtje në ndërgjegjen e saj. Nuk u pendua kurrë për pushkatimet pa gjyq, dhe nuk iu kërkoi kurrë të falur atyre që ende ...
Mapo | 27-Feb-2020 08:53
Na ndiqni në Facebook mapo.al Vdiq në shtratin e saj, në pleqëri të thellë, pa pasur kurrfarë brejtje në ndërgjegjen e saj. Nuk u pendua kurrë për pushkatimet pa gjyq, dhe nuk iu kërkoi kurrë të falur atyre që ende ...

Nexhmije Hoxha dhe Sabiha Kasimati, “koeçidenca” e vdekjes në një ditë
Nga Mirela Kumbaro Sot është 2⃣6⃣ shkurt 2020. Kronikat e lajmeve lajmeruan me bujë vdekjen e një gruaje 99 vjeçare. Nuk më intereson fundi biologjik i gruas 99 vjeçare. Por vazhdon më trondit fakti që ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 22:07
Nga Mirela Kumbaro Sot është 2⃣6⃣ shkurt 2020. Kronikat e lajmeve lajmeruan me bujë vdekjen e një gruaje 99 vjeçare. Nuk më intereson fundi biologjik i gruas 99 vjeçare. Por vazhdon më trondit fakti që ...

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 19:09
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...

“Shpërthimi për vdekjen e Nexhmije Hoxhës”, Alizoti: Simbolika e të keqes nuk duhet të vdiste në krevat
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99 vjecare. Për vdekjen e saj në rrjetet sociale por edhe media pati reagime të ndryshme. Për të folur në lidhje me vdekjen e saj por edhe me figurën e Nexhmije Hoxhës i ...
ABCNews | 27-Feb-2020 12:07
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99 vjecare. Për vdekjen e saj në rrjetet sociale por edhe media pati reagime të ndryshme. Për të folur në lidhje me vdekjen e saj por edhe me figurën e Nexhmije Hoxhës i ...

FOTOT: Dalja e fundit në publik e Nexhmijes, ishte në… varreza
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 18:29
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...

I biri mungon në varrim? Me flamurin kuq e zi, përcillet në varrezat e “Sharrës” Nexhmije Hoxha
Nexhmije Hoxha është përcjellë në banesën e fundit, me arkivolin e mbuluar me flamurin kuqezi. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të afërm të familjes Hoxha dhe miq, por ka rënë në ...
Gazeta Dita | 27-Feb-2020 13:51
Nexhmije Hoxha është përcjellë në banesën e fundit, me arkivolin e mbuluar me flamurin kuqezi. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të afërm të familjes Hoxha dhe miq, por ka rënë në ...

Rastësi apo…? Sot vdiq Nexhmije Hoxha, fiks 69 vjet më parë u pushkatua Sabiha Kasimati
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:19
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...

Flet bashkëpunëtori i Nexhmije Hoxhës, ç’më tha në telefonatën e fundit: Mendonte se do shkonte patjetër 100 vjeçe
Flet Muharrem Xhafa , ish-zyrtari i KQZ dhe bashkëpunëtor i Nexhmije Hoxhës, e cila u nda nga jeta dje në moshën 99-vjeçare. Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’, Xhafa tregon se ka qenë data 8 shkurt kur ka bërë ...
Politiko | 27-Feb-2020 13:47
Flet Muharrem Xhafa , ish-zyrtari i KQZ dhe bashkëpunëtor i Nexhmije Hoxhës, e cila u nda nga jeta dje në moshën 99-vjeçare. Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’, Xhafa tregon se ka qenë data 8 shkurt kur ka bërë ...

Publikohet video! Nexhmije Hoxha përcillet në banesën e fundit, mungon i biri
Është përcjellë për në banesën e fundit, bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha që u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të afërm ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 12:43
Është përcjellë për në banesën e fundit, bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha që u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. Ceremonia mortore nga familja është mbajtur sot, ku ka qenë të pranishëm të afërm ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...
Lapsi | 26-Feb-2020 20:29
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...

“Vdekja e Nexhmije Hoxhës për shkaqe natyrale”, gazetari: Nuk ka pasur sëmundshmëri, personeli mjekësor tha se…
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit ka ndërruar jetë sot rreth orës 15:00. Gazetari Erjon Skëndaj ka qenë pranë shtëpisë së saj në Laprakë, ku fillimisht ka qëndruar një ambulancë e urgjencës kombëtare me një personel ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:51
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit ka ndërruar jetë sot rreth orës 15:00. Gazetari Erjon Skëndaj ka qenë pranë shtëpisë së saj në Laprakë, ku fillimisht ka qëndruar një ambulancë e urgjencës kombëtare me një personel ...

“Sot nuk u zgjua nga pushimi i pasdites, ja çfarë shkruan Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:41
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...

Përgjegjëse për krimet makabre të komunizmit, por Nexhmije Hoxha vdiq pa kërkuar kurrë falje
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komitetit Qendror të PPSH-së është konsideruar gjithnjë si ...
TetovaSot | 27-Feb-2020 11:22
Nexhmije Hoxha vdiq ditën e djeshme në moshën 99-vjeçare. E veja e diktatorit Enver Hoxha, ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komitetit Qendror të PPSH-së është konsideruar gjithnjë si ...

Nexhmije Hoxha, ikën dëshmitarja e një shekulli!
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...
Dritare | 27-Feb-2020 09:21
Nexhmije Hoxha pozoi në këto foto, për fotografin anglez Robert Hackman, pak kohë më parë. Kolltuku ku është ulur në foto, ishte kolltuku ku ajo qëndronte ulur gjithë kohës në dhomën e saj dhe punonte. Aty shkroi gjithë ...

Vdekja e Nexhmije Hoxhës/ Mesazhi i të birit: Ia kushtoi jetën lirisë së Shqipërisë
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 18:17
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved