ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 04:26

Albin Kurti i kthen përgjigje SHBA: Nuk e heqim taksën me Serbinë

Albin Kurti i kthen përgjigje SHBA: Nuk e heqim taksën me Serbinë
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express nga ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 14:39
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express nga ...

Mospajtime rreth taksës, deklarohet Skender Hyseni: Dështimet në rrafshin e partneritetit strategjik me SHBA-të, nuk i falen askujt
Koalicioni qeverisës LVV-LDK, siç duket nuk po arrijnë të pajtohen rreth çështjes së taksës ndaj produkteve Serbe. Madje për këtë gjë u tha se do të diskutohet në mbledhjen e Qeverisë e cila fillimisht u tha se do të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 15:32
Koalicioni qeverisës LVV-LDK, siç duket nuk po arrijnë të pajtohen rreth çështjes së taksës ndaj produkteve Serbe. Madje për këtë gjë u tha se do të diskutohet në mbledhjen e Qeverisë e cila fillimisht u tha se do të ...

Thirrja e Pompeos/ Albin Kurti i kthen përgjigje SHBA-ve: Nuk e heqim taksën
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 13:39
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express ...

Hyseni: Dështimet në rrafshin e partneritetit strategjik me SHBA-të, nuk i falen askujt
Koalicioni qeverisës LVV-LDK, siç duket nuk po arrijnë të pajtohen rreth çështjes së taksës ndaj produkteve Serbe. Madje për këtë gjë u tha se do të diskutohet në mbledhjen e Qeverisë e cila fillimisht u tha se do të ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2020 15:40
Koalicioni qeverisës LVV-LDK, siç duket nuk po arrijnë të pajtohen rreth çështjes së taksës ndaj produkteve Serbe. Madje për këtë gjë u tha se do të diskutohet në mbledhjen e Qeverisë e cila fillimisht u tha se do të ...

Anulohet mbledhja e Qeverisë, ka mospajtime për taksën mes LVV-së dhe LDK-së
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që të mbahej ...
Gazeta Observer | 27-Feb-2020 15:32
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që të mbahej ...

LDK-ja kundër reciprocitetit të Kurtit, ky është reagimi
Skënder Hyseni, Anëtari i kryesisë së LDK-së, ka reaguar pas anulimit të mbledhjes së qeverisë Kurti. Sipas raportimeve kjo mbledhje u anulua për shkak se LDK dhe VV nuk pajtohen për taksën. Hyseni ka kërkuar nga Kurti ...
InFokusi | 27-Feb-2020 15:32
Skënder Hyseni, Anëtari i kryesisë së LDK-së, ka reaguar pas anulimit të mbledhjes së qeverisë Kurti. Sipas raportimeve kjo mbledhje u anulua për shkak se LDK dhe VV nuk pajtohen për taksën. Hyseni ka kërkuar nga Kurti ...

Heqja e taksës ndaj mallrave serbe, Albin Kurti i kthen përgjigje SHBA
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për heqjen e takës ndaj mallrave serbe. Lajmin e kanë dhënë mediet kosovare të cilat shkruajnë se Richard Grenell, ...
Dritare | 27-Feb-2020 15:26
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për heqjen e takës ndaj mallrave serbe. Lajmin e kanë dhënë mediet kosovare të cilat shkruajnë se Richard Grenell, ...

“Albin Kurti duhet patjetër ta heq taksën”
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka kthyer përgjigje negative kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën, kështu thanë ...
Gazeta Observer | 27-Feb-2020 15:20
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka kthyer përgjigje negative kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën, kështu thanë ...

Hyseni i kërkon Kurtit dhe Osmanit heqjen e taksës: Mos mashtroni me popullizëm
Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që të heqin taksën pa vendosur reciprocitet, raporton Gazeta Express. Hyseni ka kritikuar veprimin e djeshëm të kryeministrit Albin Kurti që ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 15:17
Anëtari i kryesisë së LDK-së, Skender Hyseni ka kërkuar nga qeveria e Kosovës që të heqin taksën pa vendosur reciprocitet, raporton Gazeta Express. Hyseni ka kritikuar veprimin e djeshëm të kryeministrit Albin Kurti që ...

LDK: Kurti sot vendos reciprocitetin, ne nuk kemi qëndrim për këtë
Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës që pritet të mbahet në orën 16:00, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti pritet të marrë vendim për taksën 100 për qind. Burime të Gazeta Blic brenda Lidhjes Demokratike të......
Zeri | 27-Feb-2020 14:57
Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës që pritet të mbahet në orën 16:00, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti pritet të marrë vendim për taksën 100 për qind. Burime të Gazeta Blic brenda Lidhjes Demokratike të......

Anulohet mbledhja e Qeverisë, ka mospajtime për taksën mes LVV-së dhe LDK-së
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që të mbahej ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 14:48
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që të mbahej ...

Anulohet mbledhja e Qeverisë, ka mospajtime për taksën në mes LVV dhe LDK
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që......
Zeri | 27-Feb-2020 14:48
Mospajtimet rreth asaj nëse duhet të hiqet taksa apo jo, në mes të dy partnerëve të koalicionit qeverisës LVV dhe LDK, kanë bërë që të anulohet mbledhja e Qeverisë së Republikës së Kosovës e paralajmëruar që......

Express: Albin Kurti i ka thënë JO Amerikës për tarifën ndaj Serbisë
SHBA-ja pritet të marrë masa. Vetëm tërheqja e njohjes nuk është opsion. Ajo është e dëshpëruar edhe me LDK-në. Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ...
PortaliOnline | 27-Feb-2020 14:45
SHBA-ja pritet të marrë masa. Vetëm tërheqja e njohjes nuk është opsion. Ajo është e dëshpëruar edhe me LDK-në. Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ...

Albin Kurti i kthen përgjigje SHBA: Nuk e heqim taksën me Serbinë
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express nga ...
Lapsi | 27-Feb-2020 13:50
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express nga ...

Albin Kurti i përgjigjet SHBA: Nuk e heqim taksen ndaj Serbisë
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express ...
Standard | 27-Feb-2020 14:33
Kryeministri Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e tarifës ndaj produkteve serbe. Kësisoj priten pasoja të mëdha për Kosovën. Burime të Gazetës Express ...

“Qytetarët nuk votuan Kurtin që të kthejnë Serbinë në Kosovë”, Haradinaj: Taksa nuk duhet të hiqet
Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se taksa ndaj mallrave serbe nuk duhet të hiqet. Në një intervistë për telegraf, Haradinaj tha se qytetarët nuk kanë votuar Kurtin dhe ...
Standard | 27-Feb-2020 14:33
Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi se taksa ndaj mallrave serbe nuk duhet të hiqet. Në një intervistë për telegraf, Haradinaj tha se qytetarët nuk kanë votuar Kurtin dhe ...

Në orën 16:00 në Qeveri përballen LVV dhe LDK për taksën
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e Kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ndryshme në ...
Gazeta Observer | 27-Feb-2020 14:27
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e Kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ndryshme në ...

Kurti nuk i dorëzohet presionit amerikan: Taksa me Serbinë nuk hiqet
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Mediat kosovare kanë njoftuar se Richard Grenell, shefi aktual ...
ABCNews | 27-Feb-2020 13:32
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe. Mediat kosovare kanë njoftuar se Richard Grenell, shefi aktual ...

Ne orën 16:00 në Qeveri përballen LVV dhe LDK për taksën
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e Kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ...
Zeri | 27-Feb-2020 14:18
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e Kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ...

Në orën 16:00 në Qeveri përballen LVV-ja dhe LDK-ja për taksën
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ndryshme në ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 14:12
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhje sot në orën 16:00, njofton Zyra e kryeministrit. Gazeta Express mëson se në takimin e sotëm pritet të përballen dy partnerët qeveritarë, të cilët po mbajnë qëndrime të ndryshme në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved