ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 06:30

Thaçi takohet me Pompeon: SHBA, mbështetje Kosovës në rrugën euroatlantike

Thaçi takohet me Pompeon: SHBA, mbështetje Kosovës në rrugën euroatlantike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në SHBA. Përmes një postimi në “Twitter”, Thaçi shkruan se ka zhvilluar një bisedë të shkëlqyeshme dhe pajtim të plotë për ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 22:34
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo në SHBA. Përmes një postimi në “Twitter”, Thaçi shkruan se ka zhvilluar një bisedë të shkëlqyeshme dhe pajtim të plotë për ...

Thaçi: Kosova është e gatshme për të shërbyer përkrah aleatëve të NATO-s.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është mirënjohës SHBA-ve për mbështetjen që i ka ofruar Kosovës në themelimin e ushtrisë, ndërsa kërkoi që bashkëpunimi të thellohet edhe më shumë. Kreu i shtetit të Kosovës ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 21:01
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është mirënjohës SHBA-ve për mbështetjen që i ka ofruar Kosovës në themelimin e ushtrisë, ndërsa kërkoi që bashkëpunimi të thellohet edhe më shumë. Kreu i shtetit të Kosovës ...

Thaçi takohet me Pompeon në Uashington: Kosova do të vazhdojë të bashkërendojë çdo hap të saj me SHBA-në
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare të Presidentit të Kosovës në Uashington. Presidenti Thaçi ka shprehur ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:44
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare të Presidentit të Kosovës në Uashington. Presidenti Thaçi ka shprehur ...

Thaçi: FSK-ja është e gatshme të bëhet pjesë e NATO-s
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga Zëvendëssekretari i Mbrojtjes, David Norquist. Thaçi u shpreh i kënaqur me mbështetjen e SHBA-së për themelimin e ushtrisë së Kosovës dhe kërkoi që ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 20:15
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga Zëvendëssekretari i Mbrojtjes, David Norquist. Thaçi u shpreh i kënaqur me mbështetjen e SHBA-së për themelimin e ushtrisë së Kosovës dhe kërkoi që ...

Thaçi takon Sekretarin e Shtetit Pompeo: Jemi të bekuar me SHBA-të partnere
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar se çfarë është biseduar në këtë takim. “Bashkëbisedim briliant dhe dakordim i plotë për ...
ABCNews | 26-Feb-2020 20:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar se çfarë është biseduar në këtë takim. “Bashkëbisedim briliant dhe dakordim i plotë për ...

Hashim Thaçi i reagon Albin Kurtit nga Uashingtoni, ka një këshillë për të
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 23:53
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të vendit, Albin Kurti, pasi ky e akuzoi gjatë ditës se sa kishte qenë kryeministër, kishte bërë një marrëveshje të fshehtë me NATO’n. Ndonëse ...

Thaçi: SHBA të vazhdojë të mbajë rolin udhëheqës për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi
Uashington, 26 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 23:44
Uashington, 26 shkurt 2020 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe ...

Limaj: Kurti dhe Thaçi e njohin njëri-tjetrin sepse janë të njëjtë
Fatmir Limaj ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi e njohin njëri-tjetrin pasi janë të njëjtë. Limaj ka thënë se Kurti duhet të kërkojë falje pasi ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme, e ...
InFokusi | 26-Feb-2020 23:03
Fatmir Limaj ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi e njohin njëri-tjetrin pasi janë të njëjtë. Limaj ka thënë se Kurti duhet të kërkojë falje pasi ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme, e ...

Thaçi takohet në Washington me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot në takim nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare që presidenti po e bën në ShBA.Në këtë takim, Thaçi ka shprehur mirënjohjen e ...
AlbInfo | 26-Feb-2020 22:48
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot në takim nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare që presidenti po e bën në ShBA.Në këtë takim, Thaçi ka shprehur mirënjohjen e ...

Limaj: Kurti e Thaçi e njohin njëri-tjetrin sepse janë të njëjtë
Fatmir Limaj ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi e njohin njëri-tjetrin pasi janë të njëjtë. Limaj ka thënë se Kurti duhet të kërkojë falje pasi ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme, e ...
Arbresh | 26-Feb-2020 22:40
Fatmir Limaj ka thënë se kryeministri Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi e njohin njëri-tjetrin pasi janë të njëjtë. Limaj ka thënë se Kurti duhet të kërkojë falje pasi ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme, e ...

Thaçi darkoi me Palmer: Biseduam për marrëveshjen finale me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka pasur një darkë pune me të të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mat Palmer.
Top Channel | 26-Feb-2020 11:21
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka pasur një darkë pune me të të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mat Palmer.

Thaçi takohet me Pompeon, mësohet se çfarë u bisedua
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar se çfarë është biseduar në këtë takim. “Bashkëbisedim briliant dhe dakordim i plotë për ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 22:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar se çfarë është biseduar në këtë takim. “Bashkëbisedim briliant dhe dakordim i plotë për ...

Thaçi, pas takimit me Pompeon: SHBA, interesim i ri për Kosovën
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe të marrin vendimet që i ...
Zeri Amerikes | 26-Feb-2020 22:07
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike dhe qeveria duhet të orientohen dhe të marrin vendimet që i ...

Amerika ia konfirmon Thaçit mbështetjen për FSK’në dhe për dialogun me Serbinë
Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA’së, David Norquist, ka folur pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Thaci ka vizituar SHBA’në, dhe atje është pritur edhe nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. “Ishte ...
InFokusi | 26-Feb-2020 22:04
Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA’së, David Norquist, ka folur pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Thaci ka vizituar SHBA’në, dhe atje është pritur edhe nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. “Ishte ...

Amerika ia konfirmon Thaçit mbështetjen për FSK’në dhe për dialogun me Serbinë
Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA’së, David Norquist, ka folur pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Thaci ka vizituar SHBA’në, dhe atje është pritur edhe nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. “Ishte ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 21:58
Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA’së, David Norquist, ka folur pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Thaci ka vizituar SHBA’në, dhe atje është pritur edhe nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. “Ishte ...

Pompeo pret Thaçin, diskutohet edhe për dialogun Kosovë-Serbi
Siç njofton kumtesa, presidenti ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit dhe institucioneve të Kosovës për mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dekada me radhë, përcjell . “Na keni ...
Lajminet | 26-Feb-2020 21:47
Siç njofton kumtesa, presidenti ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit dhe institucioneve të Kosovës për mbështetjen e vazhdueshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dekada me radhë, përcjell . “Na keni ...

Fotografi e papublikuar e Hashim Thaçit në Vjenë, gjatë viteve ’90-ta
Një fotografi e pa publikuar më parë, pjesë e të cilës është edhe Presidenti Hashim Thaçi, e shkrepur në mesin e viteve ’90-ta në Vjenë të Austrisë. Fotografia është publikuar gjatë rrëfimit të mjekut......
Zeri | 26-Feb-2020 21:34
Një fotografi e pa publikuar më parë, pjesë e të cilës është edhe Presidenti Hashim Thaçi, e shkrepur në mesin e viteve ’90-ta në Vjenë të Austrisë. Fotografia është publikuar gjatë rrëfimit të mjekut......

Pompeo pret Thaçin, diskutohet edhe për dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington. Presidenti ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit dhe institucioneve të ...
Koha.net | 26-Feb-2020 21:10
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington. Presidenti ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit dhe institucioneve të ...

Sekretari Pompeo priti në Uashington PresidentinThaçi
Uashington, 26 shkurt 2020 – Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, priti në Uashington Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Zyra e Presidentit të Kosovës, nëpërmjet komunikate për medie, ka bërë të ditur se ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 21:01
Uashington, 26 shkurt 2020 – Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, priti në Uashington Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Zyra e Presidentit të Kosovës, nëpërmjet komunikate për medie, ka bërë të ditur se ...

Thaçi: Kosova e bekuar me besimin që gëzon me SHBA (VIDEO)
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pati një bisedë të shkëlqyeshme me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Në Facebook ai shkroi se është “jashtëzakonisht i lumtur që sheh angazhim dhe ...
Medial | 26-Feb-2020 20:41
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se pati një bisedë të shkëlqyeshme me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Në Facebook ai shkroi se është “jashtëzakonisht i lumtur që sheh angazhim dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved