ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 07:54

GALERI/ Mediat italiane e bëjnë dramë, Juventus dhe Sarri në shënjestër të kritikave

GALERI/ Mediat italiane e bëjnë dramë, Juventus dhe Sarri në shënjestër të kritikave
Në Itali prisnin një tjetër rezultat dhe sidomos një tjetër paraqitje të Juventusit në 1/8 e Champions. Për këtë humbja 1-0 e “Zonjës së Vjetër” në fushën e Lyon është jetuar shumë keq nga mediat përtej Adriatikut. ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 12:04
Në Itali prisnin një tjetër rezultat dhe sidomos një tjetër paraqitje të Juventusit në 1/8 e Champions. Për këtë humbja 1-0 e “Zonjës së Vjetër” në fushën e Lyon është jetuar shumë keq nga mediat përtej Adriatikut. ...

Guardiola vendos rekord në Champions, Zidane nuk e bën dramë: Kualifikohemi në Mançester
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:42
Pep Guardiola dhe Champions League kanë një raport shumë të veçantë ndërmjet tyre, ky është një fakt i cili u konfirmua sërish në “Bernabeu”. Fitorja përballë Real Madrid ishte e 28 për teknikun spanjoll në fazën me ...

Juve, Sarri gjen fajtorin: Arbitri nuk na dha dy penallti. Garcia kërkon një gol dhe në Torino
Humbja kundër Lion ka lënë një shije të hidhur tek Maurizio Sarri, mbi të gjitha për atë pjesë të parë që i dhuruan ekipit francez: “Qarkulluam topin shumë ngadalë, pa lëvizur. Ishin pak agresiv në sulm dhe në mbrojtje. ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:12
Humbja kundër Lion ka lënë një shije të hidhur tek Maurizio Sarri, mbi të gjitha për atë pjesë të parë që i dhuruan ekipit francez: “Qarkulluam topin shumë ngadalë, pa lëvizur. Ishin pak agresiv në sulm dhe në mbrojtje. ...

Lyon mposht Juventusin, ja me çfarë note vlerësohet Ronaldo
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:29
Lyon surprizoi Juventusin. Francezët fituan me rezultatin 1-0 në shtëpi duke iu bërë më të vështirë italianëve kualifikimin.

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Manchester City, njihuni me notat e lojtarëve
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.
Top Channel | 27-Feb-2020 00:19
Real Madrid u mposht me përmbysje nga Manchester City. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola fitoi në Bernabeu me rezultatin 1-2.

“E dinë të gjithë, Gabriel Jesus shkaktoi faull”, Vinicius e ka me arbitrat
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:12
Vinicius Junior, sulmuesi brazilian i Real Madrid, është shfaqur i mërzitur pas humbjes që spanjollët pësuan kundër Manchester City. Ai nuk kursehet ndaj arbitrit të ndeshjes dhe ankohet për golin e barazimit, që u ...

Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 23:03
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...

Zidane: Nuk luajtëm mirë për vetëm 10 minuta, do të shkojmë në Angli për fitore
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 08:31
Zinedine Zidane e ka fajësuar rënien e përqendrimit te skuadra e tij për 10 minuta, gjë që e solli edhe përmbysjen e rezultatit nga Manchester City. Po ashtu mbretërit e kanë humbur edhe kapitenin, Sergio Ramos për ...

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve
UEFA ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve. Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur ...
EkonomiaOnline | 27-Feb-2020 13:38
UEFA ka publikuar formacionin e javës në Ligën e Kampionëve. Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur ...

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve
Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1, ndërsa Chelsea është mposhtur 0-3 në shtëpi nga ...
Lajminet | 27-Feb-2020 13:26
Këtë mesjavë janë zhvilluar katër ndeshje shumë interesante në Ligën e Kampionëve, në fazën e 1/8 së finales. Të martën, Napoli dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1, ndërsa Chelsea është mposhtur 0-3 në shtëpi nga ...

Reali, asnjëherë s’ka mundur ta përmbyste rezultatin e ndeshjes së parë
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...
Indeks Online | 27-Feb-2020 13:16
Pas humbjes 1:2 në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid i Zinedine Zidane ka nevojë për një performancë të madhe për të kaluar Manchester Cityn e Pep Guardiolas në garën elitare evropiane, e njohur si Liga e Kampionëve. ...

Ish-gjyqtari spanjoll: Kartoni i kuq i Ramosit dhe goli i Jesus, vendime të drejta Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kun
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...
Kosova Sot | 27-Feb-2020 12:40
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...

Vazhdimësia historike e Barcelonës në Bernabeu
Asnjëherë në historinë e La Ligës, e cila daton nga viti 1929, skuadra e Barcelonës nuk kishte arritur të merrte katër fitore radhazi në shtëpinë e rivalëve të Real Madridt. Me 11 gola të shënuara dhe dy të pranuara, ...
Lajminet | 27-Feb-2020 12:39
Asnjëherë në historinë e La Ligës, e cila daton nga viti 1929, skuadra e Barcelonës nuk kishte arritur të merrte katër fitore radhazi në shtëpinë e rivalëve të Real Madridt. Me 11 gola të shënuara dhe dy të pranuara, ...

Guardiola për fitoren e Cityt ndaj Realit: Jam i lumtur për fitoren, por edhe me paraqitjen
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:53
Pep Guardiola është shprehur mjaftë i lumtur për paraqitjen e Manchester Cityt në fitoren 2-1 në udhëtim te Real Madridi. Citiznes e fituan takimin e parë në Ligën e Kampionëve si mysafir i Los Blancos, derisa kanë një ...

“E humbëm toruan për 15 minuta”; Casemiro nuk pranon justifikime për disfatën e Realit
Casemiro përmendi rënien e intensitetit, si arsyen e humbjes 2-1 të Real Madridit ndaj Manchester City, por mbetet optimist se mund ta sigurojnë kualifikimin në kthim. Sergio Ramos u dërgua jashtë fushe me karton të ...
Lexo | 27-Feb-2020 12:08
Casemiro përmendi rënien e intensitetit, si arsyen e humbjes 2-1 të Real Madridit ndaj Manchester City, por mbetet optimist se mund ta sigurojnë kualifikimin në kthim. Sergio Ramos u dërgua jashtë fushe me karton të ...

Manchester City dhe Lyon, surprizat e mëdha në Champions
Rezultate suprize mbrëmjen e kësaj të mërkure në mbrëmjen e Champions League. Manchester City mori një fitore spektakolare kunder Real Madrid në Spanjë. Një sukses që e afron edhe më shumë kualifikimin në çerekfinale. ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 23:06
Rezultate suprize mbrëmjen e kësaj të mërkure në mbrëmjen e Champions League. Manchester City mori një fitore spektakolare kunder Real Madrid në Spanjë. Një sukses që e afron edhe më shumë kualifikimin në çerekfinale. ...

Zidane: Dhamë gjithçka, ende s’ka mbaruar asgjë
Real Madridi është mposhtur në “Santiago Bernabeu” me rezultat 1-2 në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Trajneri i mbretërve, Zinedine Zidane, pranon se ekipi i tij humbi përqendrimin në fund të ...
Gazeta Observer | 27-Feb-2020 11:54
Real Madridi është mposhtur në “Santiago Bernabeu” me rezultat 1-2 në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Trajneri i mbretërve, Zinedine Zidane, pranon se ekipi i tij humbi përqendrimin në fund të ...

Shpërthen lojtari i Realit: Nuk ishte penallti!
Vinicius Junior foli në lidhje me humbjen e mbrëmshme të skuadrës së Real Madridit ndaj Manchester City-t. Ekipi madrilen u mposht në shtëpi, ndërsa braziliani mendon se anglezët fituan me hile. “Nuk do të biem poshtë ...
Politiko | 27-Feb-2020 11:39
Vinicius Junior foli në lidhje me humbjen e mbrëmshme të skuadrës së Real Madridit ndaj Manchester City-t. Ekipi madrilen u mposht në shtëpi, ndërsa braziliani mendon se anglezët fituan me hile. “Nuk do të biem poshtë ...

Casemiro pas humbjes ndaj Cityt: Nëse ekziston një skuadër që mund të përmbysë rezultatin – atëherë është vetëm Real Madridi
Casemiro është deklaruar pas humbjes 2-1 në shtëpi ndaj Manchester Cityt në takimin e parë të Ligës së Kampionëve. Mesfushori brazilian ka thënë se Real Madridi ka ende shanse që të kalojë në çerekfinale të garës më të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 23:44
Casemiro është deklaruar pas humbjes 2-1 në shtëpi ndaj Manchester Cityt në takimin e parë të Ligës së Kampionëve. Mesfushori brazilian ka thënë se Real Madridi ka ende shanse që të kalojë në çerekfinale të garës më të ...

Ish-gjyqtari spanjoll: Kartoni i kuq i Ramosit dhe goli i Jesus, vendime të drejta
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...
Kosova Sot | 27-Feb-2020 11:22
Ish-gjyqtari spanjoll Juan Andujar Oliver i ka quajtur të drejta vendimet e gjyqtarit italian Daniele Orsato kundër Sergio Ramosit në humbjen e Real Madridit 2:1 kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve të mërkurën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved