ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 02:06

Shoferë kujdes!/ Gjobat e mëdha për çdo shkelje dhe “testi i idiotit” (TABELA)

Shoferë kujdes!/ Gjobat e mëdha për çdo shkelje dhe “testi i idiotit” (TABELA)
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka prezantuar sot propozimet që pritet t’i bëhen Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e shkeljeve të qarkullimit dhe uljes së aksidenteve në vend. Sipas tij, ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 11:36
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka prezantuar sot propozimet që pritet t’i bëhen Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e shkeljeve të qarkullimit dhe uljes së aksidenteve në vend. Sipas tij, ...

Flisni në celular apo shkruani SMS në timon? Këto janë gjobat e reja që ju presin
Drejtimi i makinës duke folur në telefon apo shkruajtur SMS është kthyer në një problematikë të prehtë kohë e fundit duke bërë që policia të gjëjë zgjidhjen tek rritja e nivelit të gjobave dhe përshkallëzimit të tyre në ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:36
Drejtimi i makinës duke folur në telefon apo shkruajtur SMS është kthyer në një problematikë të prehtë kohë e fundit duke bërë që policia të gjëjë zgjidhjen tek rritja e nivelit të gjobave dhe përshkallëzimit të tyre në ...

Masa drastike për shoferët, Policia:Gjoba 150 mijë lekë për celularin
Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore. Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin ...
Telegraf | 27-Feb-2020 11:27
Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore. Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin ...

Shumëfishohen gjobat për drejtuesit e makinave (Shifrat)
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikojnë të ashpërsojnë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Mes të tjera masash, gjoba për drejtim të mjetit në ...
Lapsi | 27-Feb-2020 11:30
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikojnë të ashpërsojnë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Mes të tjera masash, gjoba për drejtim të mjetit në ...

Policia merr masa ekstreme ndaj pijanecëve në timon: Gjobat e majme që parashikon Kodi Rrugor
Policia synon të rrisë ndjeshëm gjobat për shoferët që drejtojnë makinën nën efektin e pijeve alkoolike, si një ndër shkaqet kryesor të aksidenteve në vend. Kështu, sipas ndryshimeve të propozuara, tashmë gjoba do të ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:30
Policia synon të rrisë ndjeshëm gjobat për shoferët që drejtojnë makinën nën efektin e pijeve alkoolike, si një ndër shkaqet kryesor të aksidenteve në vend. Kështu, sipas ndryshimeve të propozuara, tashmë gjoba do të ...

Ashpërsohen masat ndaj shoferëve/ Trefishohen gjobat kush thyen rregullat e qarkullimit
Për shkak të aksidenteve të shumta, në Kodin Rrugor, janë bërë disa ndryshime. Masat ndaj shoferëve që shkelin rregullat janë ashpërsuar. Gjobat për përdorimin e celularit në timon, dhe drejtimin e mjetit në gjendje të ...
Dritare | 27-Feb-2020 11:33
Për shkak të aksidenteve të shumta, në Kodin Rrugor, janë bërë disa ndryshime. Masat ndaj shoferëve që shkelin rregullat janë ashpërsuar. Gjobat për përdorimin e celularit në timon, dhe drejtimin e mjetit në gjendje të ...

Kodi Rrugor/ Rripi i sigurimit i detyrueshëm për pasagjerët! Përndryshe do të gjobitet shoferi
Ndryshimet më të fundit në Kodin Rrugor, të bëra publike nga Policia Rrugor parashikojnë një ashpërsim të penalitetit për mosvendosjen e rripit të sigurimit. Por drejtuesi i mjetit, me ndryshimet e reja do të ...
ScanTv | 27-Feb-2020 11:30
Ndryshimet më të fundit në Kodin Rrugor, të bëra publike nga Policia Rrugor parashikojnë një ashpërsim të penalitetit për mosvendosjen e rripit të sigurimit. Por drejtuesi i mjetit, me ndryshimet e reja do të ...

Ndryshimet e propozuara në Kodin Rrugor, sa do jenë gjobat për celularin në timon dhe përdorimin e alkoolit
Zbardhen propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Policia e Shtetit bën me dije se gjoba do të vendoset për shoferin nëse në mjetin e tij gjenden pasagjerë që nuk e kanë ...
Gazeta Express | 27-Feb-2020 11:27
Zbardhen propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Policia e Shtetit bën me dije se gjoba do të vendoset për shoferin nëse në mjetin e tij gjenden pasagjerë që nuk e kanë ...

FOTOT: Nga rritja e gjobave tek testi i idiotit, Policia i “shtrëngon rripin” shoferëve
Janë zbardhur së funmdi propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Ato po prezantohen në konferencën e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në tabelat e më ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 11:09
Janë zbardhur së funmdi propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor që synojnë të rrisin Sigurinë Rrugore. Ato po prezantohen në konferencën e Nivelit të Lartë për sigurinë rrugore në vitin 2020. Në tabelat e më ...

Siguria rrugore/ Nga gjobat te ulja e pikëve në patentë, ja ndryshimet në kodin penal, shumëfishohen gjobat për …
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikon të ashpërsojë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Kështu, masa administrative për drejtim të mjetit në ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 11:04
Ndryshimet në Kodin Rrugor parashikon të ashpërsojë masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, duke rritur kështu dhe vlerën e gjobave. Kështu, masa administrative për drejtim të mjetit në ...

Vjen edhe në Shqipëri “Testi i Idiotit”! Çfarë parashikojnë ndryshimet në Kodin Rrugor
Një prej ndryshimeve në kodin rrugor është edhe përfshirja e atij që njihet si ‘testi i idiotit’ për shoferët shqiptarë. Për shkelje të rënda të normave të sjelljes të përsëritura gjatë drejtimit të mjetit, Policia e ...
ScanTv | 27-Feb-2020 11:21
Një prej ndryshimeve në kodin rrugor është edhe përfshirja e atij që njihet si ‘testi i idiotit’ për shoferët shqiptarë. Për shkelje të rënda të normave të sjelljes të përsëritura gjatë drejtimit të mjetit, Policia e ...

Nga “testi i idiotit” tek gjobat e majme për alkoolin dhe celularin: Të gjitha ndryshimet në Kodin Rrugor
Ministria e Brendshme ka gati ndryshimet në Kodin Rrugor duke ashpërsuar gjobat ndaj shkelësve. Vërehet se është bërë një kategorizim i gjobave për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit. Tashmë, gjoba do të vendoset ...
ABCNews | 27-Feb-2020 11:12
Ministria e Brendshme ka gati ndryshimet në Kodin Rrugor duke ashpërsuar gjobat ndaj shkelësve. Vërehet se është bërë një kategorizim i gjobave për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit. Tashmë, gjoba do të vendoset ...

Ministri Lleshaj: ja kush vret më shumë në Shqipëri
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj tha se vrasësi kryesor në Shqipëri janë aksidentet rrugore; sipas tij, më shumë se sa sëmundjet. “Aksidentet janë vrasësi kryesor, pas sëmundjeve të rënda. Aksidentet vrasin shumë herë ...
Tesheshi | 27-Feb-2020 11:18
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj tha se vrasësi kryesor në Shqipëri janë aksidentet rrugore; sipas tij, më shumë se sa sëmundjet. “Aksidentet janë vrasësi kryesor, pas sëmundjeve të rënda. Aksidentet vrasin shumë herë ...

Siguria rrugore 2020, Lleshaj: Ulja me 40% e aksidenteve në 2019, lajm inkurajues
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 10:48
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...

‘Thjesht e mban në dorë, flet apo shkruan mesazhe’… Ndryshimet e reja në Kodin Rrugor për celularin në timon
Me ndryshimet në Kodin Rrugor, pritet të ashpërsohen masat për shoferët që përdorin celularin. Nëse je duke i dhënë makinës, dhe thjesht mban celularin në dorë, gjoba propozohet të jetë 5 mijë lekë. Nëse i jep makinës ...
Lexo | 27-Feb-2020 11:15
Me ndryshimet në Kodin Rrugor, pritet të ashpërsohen masat për shoferët që përdorin celularin. Nëse je duke i dhënë makinës, dhe thjesht mban celularin në dorë, gjoba propozohet të jetë 5 mijë lekë. Nëse i jep makinës ...

Ndryshimi/ Kush bën presion me dritat e makinës, gjobë 10-20 mijë lekë dhe 5 pikë nga patenta
Policia Rrugore ka prezantuar ndryshimet në Kodin Rrugor, ku parashikohet një rritje e konsiderueshme e penaliteteve për ata që shkelin rregullat e qarkullimit. Një prej ndryshimeve është edhe ai që penalizon ata që ...
ScanTv | 27-Feb-2020 11:09
Policia Rrugore ka prezantuar ndryshimet në Kodin Rrugor, ku parashikohet një rritje e konsiderueshme e penaliteteve për ata që shkelin rregullat e qarkullimit. Një prej ndryshimeve është edhe ai që penalizon ata që ...

Ndryshimet në kodin e ri rrugor/ Lleshaj: Do marrim masa të forta, koha që të zbatohet një model europian
Në Konferencën e Nivelit të Lartë "Siguria Rrugore 2020" ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se në ndryshimet e reja në kodin e ri rrugor do të parashikohen masa të forta kundër përdorimit të mjeteve që shkaktojnë ...
Top Channel | 27-Feb-2020 10:20
Në Konferencën e Nivelit të Lartë "Siguria Rrugore 2020" ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se në ndryshimet e reja në kodin e ri rrugor do të parashikohen masa të forta kundër përdorimit të mjeteve që shkaktojnë ...

Ulja e numrit të aksidenteve rrugore, Lleshaj: Ndërhyjmë në Kodin rrugorë
Shumë shpejt Kodi Rrugor do të pasojë disa ndryshime, përmes të cilave synohet minimizimi i numrit të aksidenteve rrugore, krijimi i një sistemi rrugor të sigurt si dhe pajisjen e Policisë Rrugore dhe Shërbimit ...
RTSH | 27-Feb-2020 10:38
Shumë shpejt Kodi Rrugor do të pasojë disa ndryshime, përmes të cilave synohet minimizimi i numrit të aksidenteve rrugore, krijimi i një sistemi rrugor të sigurt si dhe pajisjen e Policisë Rrugore dhe Shërbimit ...

“Siguria Rrugore 2020?/Ulja me 40% të aksidenteve në 2019, lajm inkurajues
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...
Lexo | 27-Feb-2020 10:27
“Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria regjistroi 227 të vrarë në aksidente, nga 378 në 2009, me një ulje prej 40 %. ...

Ministri Lleshaj: Turbullimi mendor nga alkooli e droga shkakton aksidente. Vrasin pa rënë shumë në sy, kurse nëse bie një avion quhet fatkeqësi e rëndë
Aksidentet në rrugë janë një vrasës i heshtur dhe pasojat e tyre kalojnë pa u vënë re shumë. Duke e krahasuar me rënien e një avioni të madh me pasagjerë e cila “është një ngjarje shumë e rrallë dhe, nëse fatkeqësisht ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 10:05
Aksidentet në rrugë janë një vrasës i heshtur dhe pasojat e tyre kalojnë pa u vënë re shumë. Duke e krahasuar me rënien e një avioni të madh me pasagjerë e cila “është një ngjarje shumë e rrallë dhe, nëse fatkeqësisht ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved