ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/04/2020 01:42

Fahri Balliu: Nuk kam qenë kurrë komunist, e kam luftuar Nexhmije Hoxhën në diktaturë

Fahri Balliu: Nuk kam qenë kurrë komunist, e kam luftuar Nexhmije Hoxhën në diktaturë
Fahri Balliu është ftuar në Opinion për të trajtuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Ai thotë se është i vetmi që ka shkruar kundër së vesë së diktatorit. Botuesi i gazetës “55”, i pyetur nga paneli shprehet se nuk ka pasur ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 22:57
Fahri Balliu është ftuar në Opinion për të trajtuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Ai thotë se është i vetmi që ka shkruar kundër së vesë së diktatorit. Botuesi i gazetës “55”, i pyetur nga paneli shprehet se nuk ka pasur ...

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 19:09
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...

FOTOT: Dalja e fundit në publik e Nexhmijes, ishte në… varreza
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 18:29
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...

Rastësi apo…? Sot vdiq Nexhmije Hoxha, fiks 69 vjet më parë u pushkatua Sabiha Kasimati
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...
ABCNews | 26-Feb-2020 22:19
Nexhmije Hoxha, gruaja e ish-diktatorit Enver Hoxha vdiq në moshën 99-vjeçare ditën e sotme. Por në këtë datë, ndoshta rastësi, më 26 shkurt të vitit 1951, 69 vite më parë u pushkatua Sabiha Kasimati. Sabiha Kasimati ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...
Lapsi | 26-Feb-2020 20:29
Bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmija, është ndarë nga jeta sot në moshën 99-vjeçare. Rezarta Shkurta ka reaguar lidhur me vdekjen e gjyshes së bashkëshortit të saj, Ermalit, nipi i diktatorit Enver Hoxha ...

“Sot nuk u zgjua nga pushimi i pasdites, ja çfarë shkruan Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:41
TIRANE Ka ndërruar jetë sot, në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Nexhmije Hoxha ishte e veja e diktatorit Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve ...

Vdekja e Nexhmije Hoxhës/ Mesazhi i të birit: Ia kushtoi jetën lirisë së Shqipërisë
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 18:17
Pas ndarjes nga jeta në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, djali i saj, Ilir Hoxha njoftoi se varrimi do të mbahet të enjten në orën 12:00, në varrezat e Sharrës. Në mesazhin e publikuar, Hoxha shkruan se e ëma ia ...

Kreu i ish-të përndjekurve, për Nexhmije Hoxhën: Vdiq një xhelate
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:40
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...

Kur Nexhmija nderonte me grusht tek varri Enver Hoxhës (FOTO)
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...
Lapsi | 26-Feb-2020 19:35
Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit e cila ka pasur një rol të rëndësishëm krah Enver Hoxhës gjatë periudhës së komunizmit mbetet një figurë për tu studiuar. Ish të përndjekurit e cilësojnë bashkëpërgjegjëse për krimet ...

“Dua të martohem me ty”, si i propozoi Enveri martesë Nexhmijës
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...
Arbresh | 27-Feb-2020 00:26
Mbasditen e 28 nëntorit 1944, kur parada entuziaste mbaroi, Qeveria e re e niste punën me një gjest jo të zakonshëm për regjimin komunist: organizoi një ballo në hotel “Dajti”, në mjediset e të cilit qenë vendosur ...

Fahri Balliu: Nuk kam qenë komunist, e kam luftuar atë
Botuesi i gazetës “55”, Fahri Balliu, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur për vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Ai tha se kurrë nuk ka qenë komunist dhe se e ka luftuar komunizmin gjatë ushtrimit të punës së tij në gazetën ...
Dritare | 26-Feb-2020 23:40
Botuesi i gazetës “55”, Fahri Balliu, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur për vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Ai tha se kurrë nuk ka qenë komunist dhe se e ka luftuar komunizmin gjatë ushtrimit të punës së tij në gazetën ...

Latifi: Nexhmije dhe Enver Hoxha, duke e mbrojtur Shqipërinë nga NATO ua bënë jetën ferr shqiptarëve
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 23:29
Analisti politik Blerim Latifi ka komentuar situatën e sotme të krijuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e NATO’s. Latifi thotë se pikërisht sot në ditën kur doli ky problemi i shpifur siç e ...

Nexhmije Hoxha ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver. Hoxha është ndarë nga jeta në banesën e saj në Laprakë, raportojnë mediet në Shqipëri. Nexhmije (Xhulini) ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 20:46
Tiranë, 26 shkurt 2020 – Është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver. Hoxha është ndarë nga jeta në banesën e saj në Laprakë, raportojnë mediet në Shqipëri. Nexhmije (Xhulini) ...

Rezarta Shkurta: Pata fatin të njoh një zonjë të mahnitshme, e fortë, e kthjellët dhe me një memorie të jashtëzakonshme, u prehsh në paqe nëna Mija
Këngëtarja Rezarta Shkurta, gruaja e nipit të Enver Hoxhës, ka reaguar lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës: “Pata fatin te njohe nje zonje “Histori” Nje gjyshe e stergjyshe te dashur. Nje grua shekullore per nga mosha, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:30
Këngëtarja Rezarta Shkurta, gruaja e nipit të Enver Hoxhës, ka reaguar lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës: “Pata fatin te njohe nje zonje “Histori” Nje gjyshe e stergjyshe te dashur. Nje grua shekullore per nga mosha, ...

Vdes Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha
Në Tiranë vdiq në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, i cili sundoi Shqipërinë me grusht të hekurt për dekada me radhë. Vdekja e saj u njoftua sot nga familja. Pas rrëzimit të diktaturës, ...
Zeri Amerikes | 26-Feb-2020 20:21
Në Tiranë vdiq në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha, gruaja e diktatorit Enver Hoxha, i cili sundoi Shqipërinë me grusht të hekurt për dekada me radhë. Vdekja e saj u njoftua sot nga familja. Pas rrëzimit të diktaturës, ...

Sevdai Radogoshi feston 62 vjetorin e lindjes
Në moshën 99 vjeçare ka ndërruar jetë Nexhmije Hoxha, shkruan GazetaBlic. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka kujtuar atë përmes një video të publikuar, ndërsa ka bërë dhe një ...
GazetaBlic | 26-Feb-2020 19:56
Në moshën 99 vjeçare ka ndërruar jetë Nexhmije Hoxha, shkruan GazetaBlic. Hoxha ndërroi jetë në banesën e saj në Laprakë. Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka kujtuar atë përmes një video të publikuar, ndërsa ka bërë dhe një ...

Këngëtarja shqiptare e lartëson Nexhmije Hoxhën
Këngëtarja shqiptare, Rezarta Shkurta e shndërruar në blogere, e ka lartësuar me një postim në Instagram gruan e ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha Në një postim në instagram, Rezarta, e cila është nuse ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 19:46
Këngëtarja shqiptare, Rezarta Shkurta e shndërruar në blogere, e ka lartësuar me një postim në Instagram gruan e ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha Në një postim në instagram, Rezarta, e cila është nuse ...

Rezarta Shkurta dedikim të ndjerë për Nexhmije Hoxhën: “Pata fatin të njoh një zonjë “Histori”
Ditën e sotme u nda nga jeta Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rezarta Shkurta, nusja e Ermal Hoxhës, nipit të Nexhmijes, i ka dedikuar të ndjerës fjalë të ...
Politiko | 26-Feb-2020 19:46
Ditën e sotme u nda nga jeta Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha. Nëpërmjet një postimi në Instagram, Rezarta Shkurta, nusja e Ermal Hoxhës, nipit të Nexhmijes, i ka dedikuar të ndjerës fjalë të ...

Rezarta Shkurta për Nexhmije Hoxhën: Pata fatin të njohë një zonjë “histori”, një gjyshe të dashur
Rezarta Shkurta e ka quajtur një gjyshe të dashur Nexhmije Hoxhën, në mesazhin dedikuar bashkëshortes së ish-kryetarit të Shqipërisë Enver Hoxha, që u nda nga jeta ditën e sotme. Shkurta është nusja e nipit të ...
PortaliOnline | 26-Feb-2020 19:41
Rezarta Shkurta e ka quajtur një gjyshe të dashur Nexhmije Hoxhën, në mesazhin dedikuar bashkëshortes së ish-kryetarit të Shqipërisë Enver Hoxha, që u nda nga jeta ditën e sotme. Shkurta është nusja e nipit të ...

Rezarta Shkurta reagon pas vdekjes së Nexhmije Hoxhës: Pata fatin të njohë një zonjë “Histori”, një gjyshe e stërgjyshe të dashur
Është ndarë nga jeta në moshën 99 vjeçare bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Lidhur me vdekjen e saj, ngushëllime ka shprehur edhe nusja e nipit të familjes Hoxha, këngëtarja Rezarta Shkurta. Ajo ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 18:05
Është ndarë nga jeta në moshën 99 vjeçare bashkëshortja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Lidhur me vdekjen e saj, ngushëllime ka shprehur edhe nusja e nipit të familjes Hoxha, këngëtarja Rezarta Shkurta. Ajo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved