ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 16:01

Reshjet e dëborës në qarkun e Elbasanit/ Qarkullimi me zinxhirë, mungon energjia në fshatra

Reshjet e dëborës në qarkun e Elbasanit/ Qarkullimi me zinxhirë, mungon energjia në fshatra
Moti i keq përfshin në mesditë edhe qarkun e Elbasanit. Reshje dëbore janë regjistruar në malësitë e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit. Mbulohen nga dëbora po ashtu edhe Gjinari e Zanalina në Elbasan.
Top Channel | 27-Feb-2020 14:51
Moti i keq përfshin në mesditë edhe qarkun e Elbasanit. Reshje dëbore janë regjistruar në malësitë e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit. Mbulohen nga dëbora po ashtu edhe Gjinari e Zanalina në Elbasan.

I ftohti deri të shtunën/ Dhjetëditëshi i parë i marsit me shi, por temperatura më të larta
E enjtja nisi më vranësira të dendura dhe reshje shiu në gjithë vendin, herë pas herë në formë rrebeshi dhe breshëri.
Top Channel | 27-Feb-2020 14:51
E enjtja nisi më vranësira të dendura dhe reshje shiu në gjithë vendin, herë pas herë në formë rrebeshi dhe breshëri.

Bora vështirëson qarkullimit në rrugët e Kosovës
Reshjet e borës që kanë filluar që nga mëngjesi i sotëm kanë krijuar një varg makinash në aksin Prishtinë-Pejë.
Top Channel | 27-Feb-2020 13:59
Reshjet e borës që kanë filluar që nga mëngjesi i sotëm kanë krijuar një varg makinash në aksin Prishtinë-Pejë.

FOTO/ Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës, rekomandohet kujdes për shoferët
KORÇE Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 13:45
KORÇE Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...

Reshjet e dëborës në Korçë/ Këshillohet për kujdes në rrugë
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka patur reshje shiu.
Top Channel | 27-Feb-2020 13:44
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka patur reshje shiu.

10 ditët e para të marsit me shi, temperaturat e ulëta deri të premten
Ulja e temperaturave të cilat pritet të vazhdojnë deri pasditen e te premtes premtës. Sinoptikanët parashijojnë që fundjava do të jetë e kthjellët, por temperaturat te te mbeten në vlera të ulta. 10 ditët e para të ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 15:20
Ulja e temperaturave të cilat pritet të vazhdojnë deri pasditen e te premtes premtës. Sinoptikanët parashijojnë që fundjava do të jetë e kthjellët, por temperaturat te te mbeten në vlera të ulta. 10 ditët e para të ...

Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës, rekomandohet kujdes për shoferët (Foto)
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...
Telegraf | 27-Feb-2020 14:45
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...

Borë e shi edhe gjatë dy ditëve në vazhdim, IHMK thotë se do të ketë përsëri erëra të fuqishme në Dukagjin
Reshjet e borës dhe shiut pritet të vazhdojnë edhe gjatë dy ditëve në vazhdim në pjesën më të madhe të territorit të Kosovës. Parashikuesi i motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës, Besim Aliu në një prononcim ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 15:49
Reshjet e borës dhe shiut pritet të vazhdojnë edhe gjatë dy ditëve në vazhdim në pjesën më të madhe të territorit të Kosovës. Parashikuesi i motit në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës, Besim Aliu në një prononcim ...

Bulqizë/ Nisin me intensitet të lartë reshjet e dëborës
Në Bulqizë rinisin reshjet e dëborës. Raportohet se i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e deborës.
Top Channel | 27-Feb-2020 09:18
Në Bulqizë rinisin reshjet e dëborës. Raportohet se i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e deborës.

Parashikimi i motit për sot, 27 Shkurt 2020
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...
ikub.al | 27-Feb-2020 08:48
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...

Borë në Kosovë, Ministria e Infrastrukturës thotë se të gjitha rrugët janë të kalueshme
Reshjet e borës të cilat kanë filluar të enjten në mëngjes, po vazhdojnë edhe pas mesditës. Megjithëse, reshjet nuk kanë pushuar, rrugët nëpër të gjithë territorin e Kosovës, janë të kalueshme. Këtë e konfirmoi për ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 12:46
Reshjet e borës të cilat kanë filluar të enjten në mëngjes, po vazhdojnë edhe pas mesditës. Megjithëse, reshjet nuk kanë pushuar, rrugët nëpër të gjithë territorin e Kosovës, janë të kalueshme. Këtë e konfirmoi për ...

Vazhdojnë reshet e borës, magjistralja Prishtinë-Pejë e kalueshme
Pas reshjeve të borës, ekipet e mirëmbajtjes së rrugëve tashmë kanë dal në terren, për të mundësuar qarkullimin e lirë të veturave. Magjistralja Prishtinë-Pejë, duket të jetë e kalueshme, edhe pse reshjet e borës po ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 11:51
Pas reshjeve të borës, ekipet e mirëmbajtjes së rrugëve tashmë kanë dal në terren, për të mundësuar qarkullimin e lirë të veturave. Magjistralja Prishtinë-Pejë, duket të jetë e kalueshme, edhe pse reshjet e borës po ...

Ulen temperaturat, fillojnë reshjet e borës në Prishtinë
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 11:15
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...

Moti me ndryshime të forta, reshje shiu e bore, ulen temperaturat
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 09:22
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...

Reshje shiu e breshëri në Tiranë, në zonat malore pritet dëbore, ja parashikimi i motit
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 08:10
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër e pasnesër. Sipas IHMK-së, të premten e të shtunën do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. “Në fushat ...
Koha.net | 27-Feb-2020 15:46
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër e pasnesër. Sipas IHMK-së, të premten e të shtunën do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. “Në fushat ...

Pritet sërish përkeqësimi i motit…
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se përmirësimi i shkurtër i motit gjatë mbrëmjes do të pasohet nga një përkeqësim gradual në mëngjesin e ditës së premte. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ...
Standard | 27-Feb-2020 14:33
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se përmirësimi i shkurtër i motit gjatë mbrëmjes do të pasohet nga një përkeqësim gradual në mëngjesin e ditës së premte. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ...

Reshjet e dëborës shkakojnë probleme në Elbasan dhe Korçë
Moti i keq që ka përfshirë vendin prej mëngjesit të së enjtes, ka shkaktuar probleme edhe në Qarkun e Elbasanit. Në zonat malore të Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit kanë rënë reshje të dendura dëbore. Në ...
Lajmi i Fundit | 27-Feb-2020 14:05
Moti i keq që ka përfshirë vendin prej mëngjesit të së enjtes, ka shkaktuar probleme edhe në Qarkun e Elbasanit. Në zonat malore të Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit kanë rënë reshje të dendura dëbore. Në ...

Stuhi shiu dhe dëbore, ky është parashikimi i motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...
Top Channel | 27-Feb-2020 07:55
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...

Reshje shiu dhe breshër, parashikimi i motit për sot
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...
Telegraf | 27-Feb-2020 08:40
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved