ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 21:30

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë

Kurti kërkoi shkarkimin e presidentit, zëdhënësi i LVV-së: Thaçi ka shkelur Kushtetutën, të vihet para përgjegjësisë
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 20:45
Në një kohë kur sot kryeministri i Kosovës Albin Kurti nisi procedurat për shkarkimin e presidentit Hashim Thaçi, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka deklaroi kreu i shtetit ka shkelur Kushtetutën. Përmes ...

Ahmeti për marrëveshjen e Thaçit me NATO-n: Nuk është marrëveshje ndërkombëtare
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar në lidhje me dokumentin e publikuar nga kryeministri, Albin Kurti, për letër-këmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi, atëherë kryeministër, dhe sekretarit të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 13:01
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar në lidhje me dokumentin e publikuar nga kryeministri, Albin Kurti, për letër-këmbimet mes presidentit, Hashim Thaçi, atëherë kryeministër, dhe sekretarit të ...

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:58
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...

Surroi përkrah Kurtin: Këmbimi i letrave Thaçi-Rasmussen është marrëveshje ndërkombëtare
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 10:17
Publicisti, Veton Surroi ka përkrahur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, në lidhje me letër-këmbimet e publikuara të cilat ishin bërë mes ish-kryeministrit Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders ...

Kryeministri i Kosovës procedurë për shkarkimin e Thaçit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me implikimet kushtetuese të shkëmbimit të letrave të datës 19 prill 2013, ndërmjet ...

Kurti takoi komandatin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:41
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim komandatin e KFOR-it, Michele Risi. Ky takim u paralajmërua dje nga kryeministri Kurti, gjatë një konference për media ku foli për marrëveshjen “sekrete” të ...

Kushtetuta e Kosovës/ Si mund të shkarkohet presidenti
Neni 91 i Kushtetutës së Kosovës, e parasheh edhe çështjen e shkarkimit të presidentit.
Top Channel | 26-Feb-2020 19:38
Neni 91 i Kushtetutës së Kosovës, e parasheh edhe çështjen e shkarkimit të presidentit.

Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 07:35
Kryeministri i vendit, Albin Kurti takon sot komandantin e KFOR-it, Michele Risi. Takimi mbahet në ora 08:40 në Kryeministri. Ndryshe, një ditë më parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur shqetësimin e tij ...

“Manovër politike apo Kurti i ka instrumentet për ta shkarkuar Thaçin?” Kabashi: Pretendoi se mund ta shantazhonte
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...
ABCNews | 27-Feb-2020 08:37
Kryeministri i Kosovës ka vendosur në dijeni kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani për një marrëveshje në 2013 mes Thaçit dhe NATO-s që sipas Kurtit ka qenë në shkelje të Kushtetutës. Rasti në fjalë ka të bëjë lidhur me ...

LVV-ja: Thaçi ka vepruar si diktator apo monark, letra-marrëveshje duhet të shqyrtohet
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 22:31
Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka shprehur qëndrimin e saj në lidhje me letër-këmbimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe sekretarit të Përgjithshëm të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh ...

Hasani për letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit: Nuk ka shkelje kushtetuese, nuk bëhet fjalë për marrëveshje
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:55
Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që Thaçi i kishte dërguar Rasmussenit. Hasani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se ...

Murati: Problemi i veriut është politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, konsideron se problemi i veriut është problem politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore. Murati ka thënë se, NATO nuk bën ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 21:34
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, konsideron se problemi i veriut është problem politik e jo ushtarak, pjesë e kontestit serbo-shqiptar, ashtu siç është edhe Kosova Lindore. Murati ka thënë se, NATO nuk bën ...

Ahmeti komenton marrëveshjen Kosovë-NATO
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...
Zeri | 27-Feb-2020 12:34
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...

Shpend Ahmeti: Nuk ishte marrëveshje, ishte zotim i Thaçit për NATO-n
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...
Shprehja | 27-Feb-2020 12:28
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...

Ahmeti komenton marrëveshjen Kosovë-NATO
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...
Klan Kosova | 27-Feb-2020 12:10
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...

Ahmeti komenton marrëveshjen Kosovë-NATO
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...
Medial | 27-Feb-2020 12:10
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar të mërkurën nga kryeministri aktual Albin Kurti. Ahmeti tha se nuk duhet që të vihet në pikëpyetje ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian i bënë dhuratë një tren, Vjosa Osmanit
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim Rainer Wieland, nënkryetar i Parlamentit Evropian. Ky takim është duke u mbajtur më dyer të mbyllura dhe është takimi i parë mes Osmanit e Wieland pas marrjes së ...
Arbresh | 27-Feb-2020 12:07
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim Rainer Wieland, nënkryetar i Parlamentit Evropian. Ky takim është duke u mbajtur më dyer të mbyllura dhe është takimi i parë mes Osmanit e Wieland pas marrjes së ...

Osmanin takon Nënkryetarin e Parlamentit Evropian
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim Rainer Wieland, nënkryetar i Parlamentit Evropian. Ky takim është duke u mbajtur më dyer të mbyllura dhe është takimi i parë mes Osmanit e Wieland pas marrjes së ...
Arbresh | 27-Feb-2020 12:03
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim Rainer Wieland, nënkryetar i Parlamentit Evropian. Ky takim është duke u mbajtur më dyer të mbyllura dhe është takimi i parë mes Osmanit e Wieland pas marrjes së ...

Liderët e Kosovës shkëmbejnë akuza për marrëveshjen “sekrete” me NATO-n
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pasi kryeministri i ri Albin Kurti akuzoi presidentin Thaçi se kishte dëmtuar sovranitetin e Kosovës duke nënshkruar një ...
Reporter | 27-Feb-2020 12:03
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Pasi kryeministri i ri Albin Kurti akuzoi presidentin Thaçi se kishte dëmtuar sovranitetin e Kosovës duke nënshkruar një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved