ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 05:52

Reshjet e dëborës në qarkun e Elbasanit/ Qarkullimi me zinxhirë, mungon energjia në fshatra

Reshjet e dëborës në qarkun e Elbasanit/ Qarkullimi me zinxhirë, mungon energjia në fshatra
Moti i keq përfshin në mesditë edhe qarkun e Elbasanit. Reshje dëbore janë regjistruar në malësitë e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit. Mbulohen nga dëbora po ashtu edhe Gjinari e Zanalina në Elbasan.
Top Channel | 27-Feb-2020 14:51
Moti i keq përfshin në mesditë edhe qarkun e Elbasanit. Reshje dëbore janë regjistruar në malësitë e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit. Mbulohen nga dëbora po ashtu edhe Gjinari e Zanalina në Elbasan.

I ftohti deri të shtunën/ Dhjetëditëshi i parë i marsit me shi, por temperatura më të larta
E enjtja nisi më vranësira të dendura dhe reshje shiu në gjithë vendin, herë pas herë në formë rrebeshi dhe breshëri.
Top Channel | 27-Feb-2020 14:51
E enjtja nisi më vranësira të dendura dhe reshje shiu në gjithë vendin, herë pas herë në formë rrebeshi dhe breshëri.

FOTO/ Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës, rekomandohet kujdes për shoferët
KORÇE Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 13:45
KORÇE Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...

Reshjet e dëborës në Korçë/ Këshillohet për kujdes në rrugë
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka patur reshje shiu.
Top Channel | 27-Feb-2020 13:44
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka patur reshje shiu.

10 ditët e para të marsit me shi, temperaturat e ulëta deri të premten
Ulja e temperaturave të cilat pritet të vazhdojnë deri pasditen e te premtes premtës. Sinoptikanët parashijojnë që fundjava do të jetë e kthjellët, por temperaturat te te mbeten në vlera të ulta. 10 ditët e para të ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 15:20
Ulja e temperaturave të cilat pritet të vazhdojnë deri pasditen e te premtes premtës. Sinoptikanët parashijojnë që fundjava do të jetë e kthjellët, por temperaturat te te mbeten në vlera të ulta. 10 ditët e para të ...

Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës, rekomandohet kujdes për shoferët (Foto)
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...
Telegraf | 27-Feb-2020 14:45
Reshjet e bores në qarkun e Korçës kanë filluar prej orëve të para të mëngjesit në zonat e larta malore ndërsa në qytet ka pasur reshje shiu. Më pas kanë vijuar reshjet e borës në gjithë qarkun duke rikthyer ...

Bulqizë/ Nisin me intensitet të lartë reshjet e dëborës
Në Bulqizë rinisin reshjet e dëborës. Raportohet se i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e deborës.
Top Channel | 27-Feb-2020 09:18
Në Bulqizë rinisin reshjet e dëborës. Raportohet se i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e deborës.

Parashikimi i motit për sot, 27 Shkurt 2020
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...
ikub.al | 27-Feb-2020 08:48
Gjate dites se sotme, situata sinoptike mbi vendin tone do te kete dy pamje. Ne pjesen e pare te dites do te kemi mot te vranet, shoqeruar me shira dhe shtrengata shiu mbi te gjithe territorin e vendit. Ne pjesen e ...

Vazhdojnë reshet e borës, magjistralja Prishtinë-Pejë e kalueshme
Pas reshjeve të borës, ekipet e mirëmbajtjes së rrugëve tashmë kanë dal në terren, për të mundësuar qarkullimin e lirë të veturave. Magjistralja Prishtinë-Pejë, duket të jetë e kalueshme, edhe pse reshjet e borës po ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 11:51
Pas reshjeve të borës, ekipet e mirëmbajtjes së rrugëve tashmë kanë dal në terren, për të mundësuar qarkullimin e lirë të veturave. Magjistralja Prishtinë-Pejë, duket të jetë e kalueshme, edhe pse reshjet e borës po ...

Ulen temperaturat, fillojnë reshjet e borës në Prishtinë
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 11:15
Reshjet e borës kanë filluar në Prishtinë rreth orës 10:00 të mëngjesit, me një intensitet të lartë dhe po vazhdojnë të bien. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ishte bërë e ditur se sot do të ...

Moti me ndryshime të forta, reshje shiu e bore, ulen temperaturat
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 09:22
Sipas MeteoAlb: VIJON rënia e vlerave barike duke bërë që vranësira të dendura dhe reshje shiu të mbizotërojnë në zonat bregdetare POR në zonat malore do ketë reshje dëbore. Këto kushte atmosferike MBETEN deri në ...

Reshje shiu e breshëri në Tiranë, në zonat malore pritet dëbore, ja parashikimi i motit
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 08:10
Tirana është zgjuar me reshje shiu e breshëri mëngjesin e sotëm, ndërsa moti i keq është shtrirë në të gjithë vendin përgjatë natës. Sipas Meteoalb, e enjtja mbetet me reshje ku në lartësinë mbi 600 m nga niveli i detit ...

Stuhi shiu dhe dëbore, ky është parashikimi i motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...
Top Channel | 27-Feb-2020 07:55
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të shtohen pasdite ku do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë më të intesifikuara në mbrëmje, ndërsa ...

Reshje shiu dhe breshër, parashikimi i motit për sot
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...
Telegraf | 27-Feb-2020 08:40
Mëngjesi i sotëm ka nisur me breshër në kryeqytet. Për disa minuta ka pasur reshje të dendura breshëri, që zbardhen hapësirat përreth. Ashtu siç edhe kishin parashikuar sinoptikanët kushtet e motit kanë shënuar ...

Pritet sërish përkeqësimi i motit…
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se përmirësimi i shkurtër i motit gjatë mbrëmjes do të pasohet nga një përkeqësim gradual në mëngjesin e ditës së premte. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ...
Standard | 27-Feb-2020 14:33
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se përmirësimi i shkurtër i motit gjatë mbrëmjes do të pasohet nga një përkeqësim gradual në mëngjesin e ditës së premte. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ...

Sot, shi e borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë reshje bore në viset kodrinore-malore, ndërsa në viset e ulëta borë me shi. IHK njofton se temperaturat të enjten do të shënojnë rënie kryesisht ato ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 09:09
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë reshje bore në viset kodrinore-malore, ndërsa në viset e ulëta borë me shi. IHK njofton se temperaturat të enjten do të shënojnë rënie kryesisht ato ...

Reshjet e dëborës shkakojnë probleme në Elbasan dhe Korçë
Moti i keq që ka përfshirë vendin prej mëngjesit të së enjtes, ka shkaktuar probleme edhe në Qarkun e Elbasanit. Në zonat malore të Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit kanë rënë reshje të dendura dëbore. Në ...
Lajmi i Fundit | 27-Feb-2020 14:05
Moti i keq që ka përfshirë vendin prej mëngjesit të së enjtes, ka shkaktuar probleme edhe në Qarkun e Elbasanit. Në zonat malore të Elbasanit, Librazhdit, Gramshit e Prrenjasit kanë rënë reshje të dendura dëbore. Në ...

Moti sot me shi dhe borë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të ndikohet nga fushat ciklonike me origjinë nga perëndimi dhe veriperëndimi i kontinentit. Sipas institutit, kjo situatë e krijuar meteorologjike ...
Telegrafi | 24-Jan-2019 07:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të ndikohet nga fushat ciklonike me origjinë nga perëndimi dhe veriperëndimi i kontinentit. Sipas institutit, kjo situatë e krijuar meteorologjike ...

Reshjet e dëborës/ARRSH: Në të gjitha akset qarkullimi i mjeteve vijon normalisht
Në të gjitha akset rrugore të vendit, qarkullimi automjeteve vazhdon normalisht, pavarësisht motit me dëborë. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bën të ditur se, gjatë natës së mbrëmshme dhe në orët e para të mëngjesit ...
Lexo | 27-Feb-2020 12:35
Në të gjitha akset rrugore të vendit, qarkullimi automjeteve vazhdon normalisht, pavarësisht motit me dëborë. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) bën të ditur se, gjatë natës së mbrëmshme dhe në orët e para të mëngjesit ...

Moti i keq shkakton vonesa në nisje të trageteve
Moti i paqëndrueshëm ka përfshirë të gjithë vendin. Stuhi e reshje shiu kanë qenë të pranishme në zonat e ulëta e ato bregdetare, duke shkaktuar vonesa edhe sa i përket nisjes së trageteve të linjës Durrës- Bari, të ...
RTSH | 27-Feb-2020 12:22
Moti i paqëndrueshëm ka përfshirë të gjithë vendin. Stuhi e reshje shiu kanë qenë të pranishme në zonat e ulëta e ato bregdetare, duke shkaktuar vonesa edhe sa i përket nisjes së trageteve të linjës Durrës- Bari, të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved