ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 16:11

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, dënohet me 9 muaj burg

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, dënohet me 9 muaj burg
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 20:02
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...

Kaos në Kosovë, dënohet me burgimin presidenti Agim Ademi!
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 19:30
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...

Dënohet me burg presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës
Gjykata e Apelit të Prishtinës ka dënuar me burg presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës me 9 muaj burg për akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Nga raportimet e mediave kosovare, në ...
Telegraf | 26-Feb-2020 19:59
Gjykata e Apelit të Prishtinës ka dënuar me burg presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës me 9 muaj burg për akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Nga raportimet e mediave kosovare, në ...

Gjykata e Apelit dënon me burgim kryetarin e FFK-së, Agim Ademi
Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burgim të shpallur nga Gjykata Themelore, për kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Dënimin me burgim prej një viti, ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 19:53
Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burgim të shpallur nga Gjykata Themelore, për kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Dënimin me burgim prej një viti, ...

Tronditet Kosova para sfidës me Maqedoninë e Veriut
Një muaj para ndeshjes së rëndësishme, kundër Maqedonisë së Veriut, vjen një lajm i keq për futbollin kosovar. Ditën e sotme, Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është dënuar me 9 muaj burgim ...
InfoSport.mk | 26-Feb-2020 23:12
Një muaj para ndeshjes së rëndësishme, kundër Maqedonisë së Veriut, vjen një lajm i keq për futbollin kosovar. Ditën e sotme, Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është dënuar me 9 muaj burgim ...

Nis gjykimi ndaj Stanishiqit për krime lufte në Sllovi e Tërbovc
I akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile në Komunën e Lipjanit, Goran Stanishiq, të mërkurën është paraqitur para Gjykatës Themelore në Prishtinë. Në seancën fillestare Stanishiq, deklaroi se është i pafajshëm ...
Koha.net | 26-Feb-2020 22:57
I akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile në Komunën e Lipjanit, Goran Stanishiq, të mërkurën është paraqitur para Gjykatës Themelore në Prishtinë. Në seancën fillestare Stanishiq, deklaroi se është i pafajshëm ...

9 muaj burg për numrin një të futbollit kosovar!
Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit gjatë ditës së sotme i është shqiptuar dënimi prej 9 muajsh burg efektiv nga Gjykata e Apelit, ndërsa kjo ka bërë shumë jehonë edhe në mediat e huaja, ...
InfoSport.mk | 26-Feb-2020 21:35
Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit gjatë ditës së sotme i është shqiptuar dënimi prej 9 muajsh burg efektiv nga Gjykata e Apelit, ndërsa kjo ka bërë shumë jehonë edhe në mediat e huaja, ...

Nëntë muaj burg për Agim Ademin, futbolli në Kosovë është në kaos total
Presidenti i Federatës së Futbollit në Kosovë, Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burg nga Gjykata e Apelit, me veprën penale detyrim në tentativë. Burg edhe për Muharrem Rama, i cili do të vuajë dënimin 1 vjeçar. ...
ABCNews | 26-Feb-2020 19:32
Presidenti i Federatës së Futbollit në Kosovë, Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burg nga Gjykata e Apelit, me veprën penale detyrim në tentativë. Burg edhe për Muharrem Rama, i cili do të vuajë dënimin 1 vjeçar. ...

Presdenti i futbollit kosovar dënohet me burgim efektiv?!
Një muaj para ndeshjes së rëndësishme, kundër Maqedonisë së Veriut, vjen një lajm i keq për futbollin kosovar. Ditën e sotme, Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës dënohet me 9 muaj burgim efektiv. Më 5 korrik ...
Alsat-M | 26-Feb-2020 20:18
Një muaj para ndeshjes së rëndësishme, kundër Maqedonisë së Veriut, vjen një lajm i keq për futbollin kosovar. Ditën e sotme, Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës dënohet me 9 muaj burgim efektiv. Më 5 korrik ...

Tronditet futbolli i Kosovës, dënohet me 9 muaj burg presidenti i Federatës Agim Ademi
Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë duke dënuar me 9 muaj burg presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Sipas “Indeksionline”, Gjykata e Apelit i ka konsideruar ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 16:48
Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë duke dënuar me 9 muaj burg presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Sipas “Indeksionline”, Gjykata e Apelit i ka konsideruar ...

Kaos në Kosovë, dënohet me burgimin presidenti Agim Ademi!
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...
E Dua Sportin | 26-Feb-2020 20:02
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...

Mediet serbe shkruajnë për dënimin me burg të Agim Ademit
Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit iu konfirmua sot dënimi prej nëntë muajsh burg efektiv nga Gjykata e Apelit, shkruan zeri.info Së bashku me të është dënuar edhe Muharrem Rama. Agim Ademi ...
Zeri | 26-Feb-2020 19:46
Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademit iu konfirmua sot dënimi prej nëntë muajsh burg efektiv nga Gjykata e Apelit, shkruan zeri.info Së bashku me të është dënuar edhe Muharrem Rama. Agim Ademi ...

Të akuzuarit për mashtrim, Rrahim Hashimi e Kadri Rexhepi dënohen me mbi 6 vjet burg
I akuzuari për mashtrim, Rrahim Hashimi, është dënuar me tre vjet e nëntë muaj burg. Kurse, i akuzuari tjetër për të njëjtën vepër penale, Kadri Rexhepi, është dënuar me tre vjet burg. Aktgjykimi ndaj tyre është ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 17:21
I akuzuari për mashtrim, Rrahim Hashimi, është dënuar me tre vjet e nëntë muaj burg. Kurse, i akuzuari tjetër për të njëjtën vepër penale, Kadri Rexhepi, është dënuar me tre vjet burg. Aktgjykimi ndaj tyre është ...

Ankesë në Gjykatën Supreme apo dorëheqje dhe mbajtja e dënimit? Mundësitë e kryetarit të FFK-së, Agim Ademi pas vendimit të Gjykatës së Apelit
Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh me burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Gjithashtu, dënimi me ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 17:15
Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh me burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Gjithashtu, dënimi me ...

Supremja, shpresa e fundit e Agim Ademit
Pasi Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ky i fundit e ka edhe ...
Koha.mk | 26-Feb-2020 19:29
Pasi Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ky i fundit e ka edhe ...

Gjykata e Apelit vërteton dënimin ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi
Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burgim të shpallur nga Gjykata Themelore, për kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Dënimin me burgim prej një viti, ...
Radio Evropa e Lire | 26-Feb-2020 19:03
Gjykata e Apelit e Kosovës e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burgim të shpallur nga Gjykata Themelore, për kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Dënimin me burgim prej një viti, ...

Tronditet FFK-ja, Agim Ademi dënohet me 9 muaj burg!
Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës dënohet me 9 muaj burgim efektiv. Opinoni futbollistik por në pergjithësi ai sportiv në Kosovë, të mërkuren me 26 shkurt ka marre lajmin se Gjykata e Apelit e ka vërtetuar ...
SuperSport | 26-Feb-2020 17:56
Kryetari i Federatës së futbollit të Kosovës dënohet me 9 muaj burgim efektiv. Opinoni futbollistik por në pergjithësi ai sportiv në Kosovë, të mërkuren me 26 shkurt ka marre lajmin se Gjykata e Apelit e ka vërtetuar ...

E thotë statuti i FFK-së: Agim Ademi duhet të jap dorëheqje dhe të shpallen zgjedhje të jashtëzakonshme
Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Statuti i FFK-së, ...
Indeks Online | 26-Feb-2020 17:43
Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Statuti i FFK-së, ...

Ky është reagimi i Tahir Batatinës pas dënimit me burg të Agim Ademit
Gjykata e Apelit e Kosovës sot ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Gjykata e Apelit ...
Gazeta Observer | 26-Feb-2020 17:27
Gjykata e Apelit e Kosovës sot ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi. Gjykata e Apelit ...

Deklarohet i pafajshëm i akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë
I akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë, Goran Stanishiq, është deklaruar i pafajshëm në seancën fillestare, të mbajtur të mërkurën, në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Ai akuzohet se në prill të ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 17:06
I akuzuari për krime lufte ndaj popullatës civile në Kosovë, Goran Stanishiq, është deklaruar i pafajshëm në seancën fillestare, të mbajtur të mërkurën, në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Ai akuzohet se në prill të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved