ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 20:09

Vizita e parë e Trump në Indi, qytetarët në Nju Delhi protesta për ligjin e shtetësisë, 11 humbën jetën

Vizita e parë e Trump në Indi, qytetarët në Nju Delhi protesta për ligjin e shtetësisë, 11 humbën jetën
INDI Njëmbëdhjetë njerëz janë vrarë në Nju Delhi gjatë përleshjeve për një ligj të ri mbi shtetësinë indiane. Trazirat ndodhën gjatë vizitës së parë zyrtare të presidentit amerikan. Donald Trump, në këtë vend. Kjo është ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 07:49
INDI Njëmbëdhjetë njerëz janë vrarë në Nju Delhi gjatë përleshjeve për një ligj të ri mbi shtetësinë indiane. Trazirat ndodhën gjatë vizitës së parë zyrtare të presidentit amerikan. Donald Trump, në këtë vend. Kjo është ...

Trembëdhjetë të vrarë ndërsa përplasen grupe hindu dhe myslimanë përplasen në Delhi
Trembëdhjetë njerëz janë vrarë në Delhi, dhunë kjo vdekjeprurëse që kryeqyteti indian ka pasur në dekada. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, përleshjet shpërthyen për herë të parë të dielën, midis protestuesve ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 23:24
Trembëdhjetë njerëz janë vrarë në Delhi, dhunë kjo vdekjeprurëse që kryeqyteti indian ka pasur në dekada. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, përleshjet shpërthyen për herë të parë të dielën, midis protestuesve ...

Të paktën 19 persona vriten si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 09:30
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Të paktën 19 persona janë vrarë si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
Portalb | 26-Feb-2020 08:54
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Të paktën 19 persona vriten si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
Alsat-M | 26-Feb-2020 08:48
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Të paktën 19 persona vriten si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
Shprehja | 26-Feb-2020 08:48
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Shkon në 20 numri i të vdekurve në protestat e Indisë
Përleshjet e përgjakshme kanë vazhduar në kryeqytetin e Indisë për të tretën natë radhazi. Raportohet se cak i sulmeve të grupeve të dhunshme janë bërë shtëpitë dhe dyqanet e myslimanëve. Numri i të vdekurve deri më ...
Medial | 26-Feb-2020 08:42
Përleshjet e përgjakshme kanë vazhduar në kryeqytetin e Indisë për të tretën natë radhazi. Raportohet se cak i sulmeve të grupeve të dhunshme janë bërë shtëpitë dhe dyqanet e myslimanëve. Numri i të vdekurve deri më ...

Të paktën 19 persona vriten si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
Shenja | 26-Feb-2020 08:40
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Të paktën 19 persona vriten si pasojë e përleshjeve në Indi
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...
Radio Evropa e Lire | 26-Feb-2020 08:31
Të paktën 19 persona janë vrarë në kryeqytetin indian, Nju Delhi, si pasojë e përplasjeve të dhunshme në mes të grupeve hinduse dhe atyre myslimane rreth Ligjit të ri për shtetësi. “Tani për tani 15 persona janë në ...

Shtatë të vdekur në protestat kundër Ligjit për shtetësi në Indi
Së paku shtatë njerëz u vranë dhe rreth 150 u plagosën në protestat kundër ligjit të ri për shtetësinë në Delhi të Indisë. Autoritetet thanë se një polic dhe gjashtë civilë janë në mesin e të vrarëve, ndërsa e hëna u ...
Shprehja | 26-Feb-2020 08:28
Së paku shtatë njerëz u vranë dhe rreth 150 u plagosën në protestat kundër ligjit të ri për shtetësinë në Delhi të Indisë. Autoritetet thanë se një polic dhe gjashtë civilë janë në mesin e të vrarëve, ndërsa e hëna u ...

Shkon në 20 numri i të vdekurve në protestat e Indisë
Përleshjet e përgjakshme kanë vazhduar në kryeqytetin e Indisë për të tretën natë radhazi. Raportohet se cak i sulmeve të grupeve të dhunshme janë bërë shtëpitë dhe dyqanet e myslimanëve. Numri i të vdekurve deri më ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 08:16
Përleshjet e përgjakshme kanë vazhduar në kryeqytetin e Indisë për të tretën natë radhazi. Raportohet se cak i sulmeve të grupeve të dhunshme janë bërë shtëpitë dhe dyqanet e myslimanëve. Numri i të vdekurve deri më ...

SHBA dhe India në bisedime për një marrëveshje të re tregtare, Trump nderon Mahatma Gandhin
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Kryeministri Indian Narendra Modi thanë të martën se vendet e tyre po punojnë për një marrëveshje të madhe tregtare, pas bisedimeve që zhvilluan në New Delhi në ditën e fundit të ...
GazetaTema | 25-Feb-2020 17:08
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Kryeministri Indian Narendra Modi thanë të martën se vendet e tyre po punojnë për një marrëveshje të madhe tregtare, pas bisedimeve që zhvilluan në New Delhi në ditën e fundit të ...

Trembëdhjetë të vrarë ndërsa përplasen grupe hindu dhe myslimanë përplasen në Delhi
Trembëdhjetë njerëz janë vrarë në Delhi, dhunë kjo vdekjeprurëse që kryeqyteti indian ka pasur në dekada. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, përleshjet shpërthyen për herë të parë të dielën, midis protestuesve ...
Arbresh | 25-Feb-2020 23:39
Trembëdhjetë njerëz janë vrarë në Delhi, dhunë kjo vdekjeprurëse që kryeqyteti indian ka pasur në dekada. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, përleshjet shpërthyen për herë të parë të dielën, midis protestuesve ...

Trump: Nuk më duhet ndihmë nga jashtë në zgjedhje, fitoj vetëm
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë këtë të martë se ai nuk ka nevojë nga qeveritë e jashtme në garën presidenciale të 2020’ës. Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të ...
Ina-Online | 25-Feb-2020 23:10
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë këtë të martë se ai nuk ka nevojë nga qeveritë e jashtme në garën presidenciale të 2020’ës. Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të ...

Trump: Nuk më duhet ndihmë nga jashtë në zgjedhje, fitoj vetëm
Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të klasifikuara lidhur me ndërhyrjen ruse për të dëmtuar fushatën e tij, shkruan Euronews. “Nuk më duhet ndihmë prej asnjë vendi dhe as nuk jam ...
Lajminet | 25-Feb-2020 22:58
Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të klasifikuara lidhur me ndërhyrjen ruse për të dëmtuar fushatën e tij, shkruan Euronews. “Nuk më duhet ndihmë prej asnjë vendi dhe as nuk jam ...

Trump blindon Indinë, marrëveshje ushtarake për t’i shitur helikopterë dhe pajisje amerikane
INDI Gjatë vizitës së tij në Indi të hënën, Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të nënshkruajnë një marrëveshje për t’i shitur ushtrisë së Indisë helikopterë amerikanë dhe pajisje të tjera ushtarake. ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 11:38
INDI Gjatë vizitës së tij në Indi të hënën, Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të nënshkruajnë një marrëveshje për t’i shitur ushtrisë së Indisë helikopterë amerikanë dhe pajisje të tjera ushtarake. ...

13 të vdekur dhe së paku 150 të lënduar në New Delhi gjatë vizitës së Trump
Së paku 13 persona, përfshirë një oficer policie kanë ndërruar jetë gjatë dy ditëve gjatë përballjeve në kryeqytetin indian. Qindra mbështetës dhe kundërshtarë janë përballur rreth ligjit të ri që shpejton marrjen e ...
Aktuale.MK | 25-Feb-2020 22:37
Së paku 13 persona, përfshirë një oficer policie kanë ndërruar jetë gjatë dy ditëve gjatë përballjeve në kryeqytetin indian. Qindra mbështetës dhe kundërshtarë janë përballur rreth ligjit të ri që shpejton marrjen e ...

Trazira në Indi gjatë vizitës së presidentit Trump
Njëmbëdhjetë njerëz janë vrarë në Nju Delhi gjatë përleshjeve për një ligj të ri mbi shtetësinë indiane. Trazirat ndodhën gjatë vizitës së parë zyrtare të presidentit amerikan. Donald Trump, në këtë vend. Kjo është ...
TetovaSot | 25-Feb-2020 22:37
Njëmbëdhjetë njerëz janë vrarë në Nju Delhi gjatë përleshjeve për një ligj të ri mbi shtetësinë indiane. Trazirat ndodhën gjatë vizitës së parë zyrtare të presidentit amerikan. Donald Trump, në këtë vend. Kjo është ...

13 të vdekur dhe së paku 150 të lënduar në New Delhi gjatë vizitës së Trump
Së paku 13 persona, përfshirë një oficer policie kanë ndërruar jetë gjatë dy ditëve gjatë përballjeve në kryeqytetin indian. Qindra mbështetës dhe kundërshtarë janë përballur rreth ligjit të ri që shpejton marrjen e ...
Shprehja | 25-Feb-2020 22:29
Së paku 13 persona, përfshirë një oficer policie kanë ndërruar jetë gjatë dy ditëve gjatë përballjeve në kryeqytetin indian. Qindra mbështetës dhe kundërshtarë janë përballur rreth ligjit të ri që shpejton marrjen e ...

Trump: Nuk më duhet ndihmë nga jashtë në zgjedhje, fitoj vetëm
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë këtë të martë se ai nuk ka nevojë nga qeveritë e jashtme në garën presidenciale të 2020’ës. Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të ...
Gazeta Express | 25-Feb-2020 22:17
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë këtë të martë se ai nuk ka nevojë nga qeveritë e jashtme në garën presidenciale të 2020’ës. Ai nga New Delhi ka akuzuar Demokratët për rrjedhje të informacioneve të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved