ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 13:38

U dyshuan si të prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave për tre personat në Kosovë

U dyshuan si të prekur nga koronavirusi, dalin përgjigjet e analizave për tre personat në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.
Top Channel | 25-Feb-2020 21:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative.

Nuk ka vend për panik nga koronavirusi, rezultojnë negative tre rastet e dyshuara në Kosovë
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 20:25
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 11 viktima, në Kosovë tre rastet e dyshuara rezultuan negativ. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik tre mostrat e pacientëve ...

Kosovë/ Tre pacientëve iu bëhen analizat, rezultati nga koronavirusi del negativ
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ka rezultuar negativ testi i analizave laboratorike rreth dyshimeve se tre persona janë prekur nga koronavirusi në Kosovë. “Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ...
Mapo | 25-Feb-2020 20:39
Na ndiqni në Facebook mapo.al Ka rezultuar negativ testi i analizave laboratorike rreth dyshimeve se tre persona janë prekur nga koronavirusi në Kosovë. “Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ...

Kosovë/ Një 69-vjeçar i ardhur nga Italia dhe dy të rinj dyshohet se janë prekur nga koronavirusi
Kosovë- Tre persona të dyshuar si të prekur me koronavirus raportohet të jenë shtruar në klinikën infektive të QKUK.
Top Channel | 25-Feb-2020 18:44
Kosovë- Tre persona të dyshuar si të prekur me koronavirus raportohet të jenë shtruar në klinikën infektive të QKUK.

Dy raste të dyshuara me virusin kinez në Kosovë, priten përgjigjet e analizave
Teksa Italia po përballet me frikën nga koronavirusi, dy raste të reja të dyshuar po vëzhgohen në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, në Kosovë. Mediat kosovare raportojnë se rezultatet pritet të ...
Telegraf | 25-Feb-2020 18:11
Teksa Italia po përballet me frikën nga koronavirusi, dy raste të reja të dyshuar po vëzhgohen në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, në Kosovë. Mediat kosovare raportojnë se rezultatet pritet të ...

Frika nga koronavirusi, dy raste të dyshuara në Kosovë. Sot del përgjigja e analizave
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 7 viktima, në Kosovë po hetohen dy raste. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve ...
BalkanWeb | 25-Feb-2020 15:28
Kur Italia po përballët me koronavirusin, i cili ka shkaktuar deri më tani 7 viktima, në Kosovë po hetohen dy raste. Në laboratorët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë duke u trajtuar mostrat e dy pacientëve ...

Nuk ka coronavirus në Kosovë, tri rastet e fundit dalin negative
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se tri rastet e dyshimta për coronavirus kanë rezultuar negativ. IKSH bën të ditur se testet kanë rezultuar negative për të tri analizat, ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 19:42
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se tri rastet e dyshimta për coronavirus kanë rezultuar negativ. IKSH bën të ditur se testet kanë rezultuar negative për të tri analizat, ...

Koronavirusi/ Tre raste të dyshuara: Dalin analizat për 3 qytetarët që mbërrin në Kosovë nga Italia
Asnjë i prekur nga koronavirusi në Kosovë. Ka rezultuar negativ testi i analizave laboratorike rreth tre personave të dyshuar që mbërriten në Prishtinë nga Italia. “Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ...
ABCNews | 25-Feb-2020 20:09
Asnjë i prekur nga koronavirusi në Kosovë. Ka rezultuar negativ testi i analizave laboratorike rreth tre personave të dyshuar që mbërriten në Prishtinë nga Italia. “Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ...

Raste të reja të dyshuara me Coronavirus në QKUK
Raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Për këtë, zyrtarë në QKUK kanë thënë se së shpejti lëshojnë komunikatë për media. Dje gjatë ditës u raportuan tri raste të dyshuara me ...
EkonomiaOnline | 26-Feb-2020 10:21
Raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Për këtë, zyrtarë në QKUK kanë thënë se së shpejti lëshojnë komunikatë për media. Dje gjatë ditës u raportuan tri raste të dyshuara me ...

Raste të reja të dyshuara me koronavirus në QKUK
Disa raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Analizat e tyre pritet të publikohen së shpejti, raporton Gazeta Express. Burimet e Express kanë konfirmuar se në këtë klinikë janë paraqitur ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 10:21
Disa raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Analizat e tyre pritet të publikohen së shpejti, raporton Gazeta Express. Burimet e Express kanë konfirmuar se në këtë klinikë janë paraqitur ...

Raste të reja të dyshuara me koronavirus në QKUK
Raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Lajmi është konfirmuar për Grupin Koha nga QKUK-ja por nuk janë dhënë detaje. Për këtë, zyrtarë në QKUK kanë thënë se së shpejti lëshojnë ...
Koha.net | 26-Feb-2020 10:17
Raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Lajmi është konfirmuar për Grupin Koha nga QKUK-ja por nuk janë dhënë detaje. Për këtë, zyrtarë në QKUK kanë thënë se së shpejti lëshojnë ...

Vazhdojnë dyshimet për koronavirus në vend, qytetarët të alarmuar
Në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me virusin e ri, i cili ka marrë edhe emrin zyrtar COVID-19, e që besohet se e ka origjinën në Kinë. Mirëpo, pavarësisht kësaj, kosovarët janë alarmuar javëve të fundit ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 09:45
Në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me virusin e ri, i cili ka marrë edhe emrin zyrtar COVID-19, e që besohet se e ka origjinën në Kinë. Mirëpo, pavarësisht kësaj, kosovarët janë alarmuar javëve të fundit ...

Kosova e rrezikuar nga koronavirusi, Klinika Infektive me plan mbrojtës
“Rastet janë negative me koronavirus. Dy persona janë lëshuar në shtëpi, ndërsa një person jemi duke e mbajtur për arsye të tjera shëndetësore e jo për koronavirusin. Rastet janë kthyer nga Italia. Gjitha masat të cilat ...
Zeri | 26-Feb-2020 09:21
“Rastet janë negative me koronavirus. Dy persona janë lëshuar në shtëpi, ndërsa një person jemi duke e mbajtur për arsye të tjera shëndetësore e jo për koronavirusin. Rastet janë kthyer nga Italia. Gjitha masat të cilat ...

Vazhdojnë dyshimet për koronavirus në Kosovë, qytetarët të alarmuar
Në Klinikën Infektive në QKUK dje është paraqitur me dyshime për koronavirus një shtetas jokosovar, 69-vjeçar, i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas të tjerë kosovarë, 25-vjeçar dhe 23- vjeçar, të cilët kanë ardhur ...
Lajminet | 26-Feb-2020 08:25
Në Klinikën Infektive në QKUK dje është paraqitur me dyshime për koronavirus një shtetas jokosovar, 69-vjeçar, i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas të tjerë kosovarë, 25-vjeçar dhe 23- vjeçar, të cilët kanë ardhur ...

Vazhdojnë dyshimet për koronavirus në vend, qytetarët të alarmuar
Në Klinikën Infektive në QKUK dje është paraqitur me dyshime për koronavirus një shtetas jokosovar, 69-vjeçar, i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas të tjerë kosovarë, 25-vjeçar dhe 23- vjeçar, të cilët......
Zeri | 26-Feb-2020 08:04
Në Klinikën Infektive në QKUK dje është paraqitur me dyshime për koronavirus një shtetas jokosovar, 69-vjeçar, i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas të tjerë kosovarë, 25-vjeçar dhe 23- vjeçar, të cilët......

Dyshohet për tre raste me koronavirus në Kosovë
Tre raste të dyshuara me koronavirus janë paraqitur në pavionin e infektivit në QKUK në Prishtinë. Tre pacientëtë e dyshuar se janë prekur nga virusi vdekjeprurës kanë ardhur nga Italia dhe kanë hyrë në Kosovë nëpërmjet ...
Lapsi | 25-Feb-2020 18:32
Tre raste të dyshuara me koronavirus janë paraqitur në pavionin e infektivit në QKUK në Prishtinë. Tre pacientëtë e dyshuar se janë prekur nga virusi vdekjeprurës kanë ardhur nga Italia dhe kanë hyrë në Kosovë nëpërmjet ...

Tre pacientët e dyshuar në Kosovë nuk janë prekur nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative. “Testet kanë rezultuar negative për të tri analizat, ...
TetovaSot | 25-Feb-2020 21:27
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës ka njoftuar se pas testeve të kryera ndaj tre qytetarëve të dyshuar me koronavirus, rezultatet kanë dal negative. “Testet kanë rezultuar negative për të tri analizat, ...

Edhe tri raste të dyshuara me coronavirus paraqiten në QKUK
Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se në Klinikën Infektive sot janë paraqitur tre raste të dyshuara për coronavirus. Sipas njoftimit për media personave të dyshuar që janë infektuar me ...
Telegrafi | 25-Feb-2020 15:55
Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se në Klinikën Infektive sot janë paraqitur tre raste të dyshuara për coronavirus. Sipas njoftimit për media personave të dyshuar që janë infektuar me ...

Koronavirusi në pikat kufitare, ndalohen për kontroll dy persona të ardhur nga Italia përmes Shqipërisë
Tre raste të reja të dyshuara me coronavirus në Kosovë. Të tre personat vijnë nga Italia. Atyre u janë bërë analizat ndërsa Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se nuk ka nevojë për panikë dhe shqetësim meqë ...
ABCNews | 25-Feb-2020 17:16
Tre raste të reja të dyshuara me coronavirus në Kosovë. Të tre personat vijnë nga Italia. Atyre u janë bërë analizat ndërsa Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se nuk ka nevojë për panikë dhe shqetësim meqë ...

Instituti Kombëtar i Shëndetit njofton edhe sot: Në Kosovë nuk ka Coronavirus
“Pacientët u kontrolluan nga ekipi i infektologëve në Klinikën Infektive në QKUK dhe iu morën mostrat për testim laboratorik në virusin SARS-CoV-2 dhe Influenza A dhe B. Ekipi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Molekulare ...
Lajminet | 25-Feb-2020 20:28
“Pacientët u kontrolluan nga ekipi i infektologëve në Klinikën Infektive në QKUK dhe iu morën mostrat për testim laboratorik në virusin SARS-CoV-2 dhe Influenza A dhe B. Ekipi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Molekulare ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved