ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 23:09

DETAJET: Shënohet rasti i parë me korona virus në Maqedoninë e Veriut

DETAJET: Shënohet rasti i parë me korona virus në Maqedoninë e Veriut
Rasti i parë me koronavirus është regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimeve zyrtare bëhet fjalë për një grua e cila ishte kthyer para dhjetë ditësh nga Italia. Ajo ishte paraqitur në klinikën për sëmundje ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 17:43
Rasti i parë me koronavirus është regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimeve zyrtare bëhet fjalë për një grua e cila ishte kthyer para dhjetë ditësh nga Italia. Ajo ishte paraqitur në klinikën për sëmundje ...

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, pozitive një grua që kishte qëndruar 1 muaj në Itali
Shënohet rasti i parë me Koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në një konferencë të jashtëzakonshme. Ai tha se bëhet fjalë për një paciente që kishte ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 17:16
Shënohet rasti i parë me Koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në një konferencë të jashtëzakonshme. Ai tha se bëhet fjalë për një paciente që kishte ...

Shënohet rasti i dytë me koronavirus në Kroaci
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, ditën e djeshme konfirmoi rastin e parë të një personi të infektuar me Koronavirus, i cili ndodhej i shtruar në spitalin e kryeqytetit. Vili Beroš, ministri i Shëndetësisë ...
Telegraf | 26-Feb-2020 19:26
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic, ditën e djeshme konfirmoi rastin e parë të një personi të infektuar me Koronavirus, i cili ndodhej i shtruar në spitalin e kryeqytetit. Vili Beroš, ministri i Shëndetësisë ...

Rasti i parë i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike
Top Channel | 26-Feb-2020 17:00
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pohoi se e infektuara ka ardhur nga Italia dhe testi që zhvilloi pasditen e kësaj të mërkure rezultoi pozitiv. ...
VizionPlus | 26-Feb-2020 17:31
Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pohoi se e infektuara ka ardhur nga Italia dhe testi që zhvilloi pasditen e kësaj të mërkure rezultoi pozitiv. ...

Konfirmohet rasti i dytë me koronavirus në Kroaci
Ministri kroat i Shëndetësisë, Vili Berosh, pas takimit që zhvilloi mbrëmë, pas raportimeve se një shtetas kroat është prekur me koronavirus, i është drejtuar mediave. Ai pranoi se është regjistruar edhe rasti i dytë në ...
TetovaSot | 26-Feb-2020 20:11
Ministri kroat i Shëndetësisë, Vili Berosh, pas takimit që zhvilloi mbrëmë, pas raportimeve se një shtetas kroat është prekur me koronavirus, i është drejtuar mediave. Ai pranoi se është regjistruar edhe rasti i dytë në ...

Koronavirusi në RMV/ Kompetentët pohojnë se nuk ka arsye për panik
Një grua nga Shkupi, e lindur në vitin 1970, është rasti i parë i konfirmuar me koronavirus në vend. Pacientja, e cila për një kohë të caktuar ka qëndruar në Itali, ndërsa ka ardhur përmes vendkalimit kufitar Tabanoc ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 19:46
Një grua nga Shkupi, e lindur në vitin 1970, është rasti i parë i konfirmuar me koronavirus në vend. Pacientja, e cila për një kohë të caktuar ka qëndruar në Itali, ndërsa ka ardhur përmes vendkalimit kufitar Tabanoc ...

Konferencë për shtyp e ministrit Filipçe
Shkup, 26 shkurt 2020 (MEDIAL) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sotne në orën 20:30 do të mbajë konferencë për shtyp në Media qendrën në Qeveri. Paraprakisht, sot pasdite Filipçe, së bashku me kryeministrin ...
Medial | 26-Feb-2020 19:41
Shkup, 26 shkurt 2020 (MEDIAL) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sotne në orën 20:30 do të mbajë konferencë për shtyp në Media qendrën në Qeveri. Paraprakisht, sot pasdite Filipçe, së bashku me kryeministrin ...

Konfirmohet rasti i parë i koranavirusit në vendin tonë
Një grua pesëdhjetë vjeçare nga Shkupi është personi i parë me koronavirus në vendin tonë. Sot rreth orës tre të mëngjesit, ajo kanë hyri në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Tabanovcë. Ka ardhur nga Italia me furgon. ...
Shprehja | 26-Feb-2020 19:41
Një grua pesëdhjetë vjeçare nga Shkupi është personi i parë me koronavirus në vendin tonë. Sot rreth orës tre të mëngjesit, ajo kanë hyri në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Tabanovcë. Ka ardhur nga Italia me furgon. ...

Është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në vend, kompetentët pohojnë se nuk ka arsye për panik
Shkup, 26 shkurt 2020 (MEDIAL) – Një grua nga Shkupi, e lindur në vitin 1970, është rasti i parë i konfirmuar me koronavirus në vend. Pacientja, e cila për një kohë të caktuar ka qëndruar në Itali, ndërsa ka ardhur ...
Medial | 26-Feb-2020 19:26
Shkup, 26 shkurt 2020 (MEDIAL) – Një grua nga Shkupi, e lindur në vitin 1970, është rasti i parë i konfirmuar me koronavirus në vend. Pacientja, e cila për një kohë të caktuar ka qëndruar në Itali, ndërsa ka ardhur ...

Konfirmohet rast me koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga kjo sëmundje është ...
Lapsi | 26-Feb-2020 17:15
Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike për portalin MKD.mk. Jozyrtarisht nënvizohet se personi i përfshirë nga kjo sëmundje është ...

Maqedonia e Veriut konfirmon rastin e parë me koronavirus
Shkup, 26 shkurt 2020 – Në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar rasti i parë me koronavirusin e ri. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftoi se bëhet fjalë për një shtetase, 50 vjeçe, e kthyer para disa ditëve ...
Illyriapress | 26-Feb-2020 19:23
Shkup, 26 shkurt 2020 – Në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar rasti i parë me koronavirusin e ri. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftoi se bëhet fjalë për një shtetase, 50 vjeçe, e kthyer para disa ditëve ...

Filipçe: Institucionet të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë Veriore
Në konferencën e sotme për shtyp ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe theksoi se i obligojnë të gjithë institucionet shtetërore të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë Veriore.
Aktuale.MK | 26-Feb-2020 19:21
Në konferencën e sotme për shtyp ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe theksoi se i obligojnë të gjithë institucionet shtetërore të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë Veriore.

Konfirmohet rasti i parë i koranavirusit në vendin tonë
Një grua pesëdhjetë vjeçare nga Shkupi është personi i parë me koronavirus në vendin tonë. Sot rreth orës tre të mëngjesit, ajo kanë hyri në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Tabanovcë. Ka ardhur nga Italia me furgon. ...
Alsat-M | 26-Feb-2020 19:09
Një grua pesëdhjetë vjeçare nga Shkupi është personi i parë me koronavirus në vendin tonë. Sot rreth orës tre të mëngjesit, ajo kanë hyri në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Tabanovcë. Ka ardhur nga Italia me furgon. ...

Regjistrohet rasti i parë me coronavirus në Maqedoni
Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe drejtori i Drejtorisë për shëndet publik në Maqedoni Zharko Karaxhovski kanë dalë në konferencë të jashtëzakonshme për media për të ...
Telegrafi | 26-Feb-2020 16:57
Kryeministri teknik, Oliver Spasovski, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe drejtori i Drejtorisë për shëndet publik në Maqedoni Zharko Karaxhovski kanë dalë në konferencë të jashtëzakonshme për media për të ...

Si është gjendja e pacientes së infektuar me koronavirus? Flet mjeku Karaxhovski
Mjeku Zharko Karaxhovski, ka deklaruar se pacientja është në gjendje të vetëdijshme, merr frymë vet dhe është në kontroll intensive nga mjekët. Ai ka thënë se gjatë arritjes në Klinikën infektive ajo nuk ka pasur ...
Shenja | 26-Feb-2020 18:22
Mjeku Zharko Karaxhovski, ka deklaruar se pacientja është në gjendje të vetëdijshme, merr frymë vet dhe është në kontroll intensive nga mjekët. Ai ka thënë se gjatë arritjes në Klinikën infektive ajo nuk ka pasur ...

Karaxhovski: Një person i prekur nga koronavirusi nuk paraqet rrezik për tërë popullatën
Mjeku Zharko Karaxhovski, nga Instituti i Shëndetit Publik tha se nuk duhet të përhapet panik dhe se shërbimet mjekësore janë të gatshme 24 orë të reagojnë. Ai tha se një person nuk paraqet rrezik për banorët e tjerë. ...
Shenja | 26-Feb-2020 18:22
Mjeku Zharko Karaxhovski, nga Instituti i Shëndetit Publik tha se nuk duhet të përhapet panik dhe se shërbimet mjekësore janë të gatshme 24 orë të reagojnë. Ai tha se një person nuk paraqet rrezik për banorët e tjerë. ...

Konfirmohet ratsi i parë me Koronavirus në Maqedoninë e Veriut
Është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në një konferencë për shtyp ka bërë të ditur se virusi ka mbërritur në vend dhe se bëhet fjalë për një ...
ABCNews | 26-Feb-2020 17:06
Është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në një konferencë për shtyp ka bërë të ditur se virusi ka mbërritur në vend dhe se bëhet fjalë për një ...

Filipçe: Institucionet të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë Veriore
Shkup, 26 shkurt – Në konferencën e sotme për shtyp ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe theksoi se i obligojnë të gjithë institucionet shtetërore të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë ...
Koha.mk | 26-Feb-2020 18:17
Shkup, 26 shkurt – Në konferencën e sotme për shtyp ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe theksoi se i obligojnë të gjithë institucionet shtetërore të mos i pranojnë në punë personat që kanë udhëtuar në Italinë ...

Spasovski dhe dr.Karaxhoski: Nuk ka shkak për panikë
Konfirmohet rasti i parë i infektuar me koronavirus në vend. Bëhet fjalë për një paciente, e lindur në vitin 1970 në Shkup, e cila një periudhë të caktuar ka qëndruar në Itali. Këtë e kumtoi sot ministri i Shëndetësisë ...
Gazeta Express | 26-Feb-2020 18:11
Konfirmohet rasti i parë i infektuar me koronavirus në vend. Bëhet fjalë për një paciente, e lindur në vitin 1970 në Shkup, e cila një periudhë të caktuar ka qëndruar në Itali. Këtë e kumtoi sot ministri i Shëndetësisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved